Mieszkanie z agencji

Pt 30 paź, 2009 21:02

Witam, czy ktos moze korzystal z uslug agencji przy wynajmie mieszkania? Czy agencje chetnie wynajmuja Polakom ;) ? Slyszalam, ze rowniez sprawdzaja zarobki, to prawda, czy to jakis zart? Wiem, ze troche kasy trzeba na to wylozyc, ale po ostatnim artykule na onecie to wiem, ze to bardziej pewne i bezpieczniejsze. Dziekuje i pozdrawiam.

enliven
Rozkręca się

  • Posty: 87
  • Dołączył(a): So 17 paź, 2009 20:35
  • Lokalizacja: NC

Pt 30 paź, 2009 21:18

jakim artykule z onetu ? mozna linka ?:D bo nic nie słyszałem

Avatar użytkownika
Astramk42005
Rozkręca się

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): So 29 sie, 2009 19:56

Pt 30 paź, 2009 22:57

Wiekszosc mieszkan wynajmowanych jest za posrednictwem agencji i sprawdzaja oni m.in. zarobki.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pt 30 paź, 2009 23:34

Sprawdzaja,a owszem,chodzi o to czy jestes wyplacalny.Ale i tak z kazdym mozna sie dogadac,zwłaszca jak czas ich nagli.

MIB
Bywalec

  • Posty: 100
  • Dołączył(a): So 22 mar, 2008 23:51

So 31 paź, 2009 08:43

Ja wlasnie wynajalem przez agencje. Teoretycznie sprawdzaja, ale na wlasnym przykladzie teraz juz wiem, ze niekoniecznie. Moga zrobic credit check czy nie masz jakis zadluzen itp. , ale co do wyskosci zarobkow to jak niby to mialoby wygladac? Dzwonia do pracy czy jak? Bo w aplikacji wpisujesz ile zarabiasz ale co dalej - babka z agencji dzwoni do pracy do Ciebie i pyta a oni grzecznie odpowiadaja? Nie sadze.
Ja tydzien przed wynajeciem zostalem zwolniony, ale nie wiedzac o tym (od dluzszego czasu bylem na tzw. lay off, bezplatny urlop nie z mojej winy, a list o zwolnieniu dostalem na stary adres) wpisalem tego pracodawce w aplikacje i mieszkanie wynajalem.
Dodam, ze agencja chciala tez reference od 3 osob ktore nas znaja.
I wiem napewno ze nikt do tych osob nie zadzwonil.
W tej agencji wyglada to tak, ze ja wypelnilem aplikacje, przynioslem z 3 miesiecy wyciag z banku, znajomi mailem wyslali 2-3 zdania ze mnie znaja, ze jestem ok.
I to powedrowalo do landlorda i on zdecydowal czy chce nam wynajac (wynajmuje z dzziewczyna). Agencja to Dowson

paul78uk
Bywalec

  • Posty: 145
  • Dołączył(a): So 15 mar, 2008 12:00

So 31 paź, 2009 08:46

Dziekuje za podpowiedzi. Tego artykulu nie moge znalezc :(, sorki, ale ogolnie to bylo o tym jak moga sie traktowac wynajmujacy i najemcy i odwrotnie. Kto ma wieksza sile argumentu to wygrywa, a tak jest umowa i juz. A to moj pierwszy raz kiedy musze wynajac mieszkanie ;)

enliven
Rozkręca się

  • Posty: 87
  • Dołączył(a): So 17 paź, 2009 20:35
  • Lokalizacja: NC

So 31 paź, 2009 11:53

Wszystko zależy od agencji. Jedna agencja będzie Cie sprawdzać, chcieć od Ciebie referencje od poprzednich landlordów lub agencjii, payslipy z ostatniego roku, kopie umowy o prace itp. Są też agencje które nie sprawdzają nic i można dostać mieszkanie bez zadnego latania z papierkami. Płacisz tylko depozyt w kwocie równowartości wynajmu, wynajem za miesiąc z góry i opłate w wysokości 200-250 funtów. Wysokośc opłaty tez zalezy od agencji.

Avatar użytkownika
wajs
Rozkręca się

  • Posty: 53
  • Dołączył(a): Pt 18 wrz, 2009 01:34

Pt 13 lis, 2009 22:51

ja wynajmowalam przez agencje we wrzesniu i wzieli czynsz za 1 mies z gory plus depozyt plus 250f dla agencji i 37vat-u malo tego stwierdzili ze maz ma zaniskie zarobki jak na takie mieszkanie i musielismy im dac z gory plus 380f extra --podpisujac umowe na 6 miesiecy ----ale teraz nam co miesiac odejmuja z czynszu po 70f --- kiedy podpisywalismy umowe potrzebne byly referencje z pracy ,wyciag z konta ostatnie 3 miesiace i i payslipy tez z 3 miesiecymy wylozylismy na dziendobry 1700f --wiec jest to spora kasa---ciezko sie doprosic kogos zeby naprawiali szkody --prywatny landlord robi to odrazu --bynajmniej tak mialam na starym mieszkaniu :P :P ---jesli o mnie chodzi odradzam agencje

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

So 14 lis, 2009 00:35

Zlozylam nanrazie wniosek o huse cousil, miszkanie cansil :) , odpowiedz mam dostac za 2 tygodnie, trzymajcie kciuki, nie naciagam, bo sytuacje aktualnie mam niezaciekawa ::placz . Poniewaz zaczynam co dopiero tutaj swoje zycie, wiec trudno mi bedzie udowodnic moje zarobki ...., ale pocieszajace jest to, ze niektore agencje tego az tak nie sprawdzaja.. :cheer: pozdrawiam wszystkich :) .

enliven
Rozkręca się

  • Posty: 87
  • Dołączył(a): So 17 paź, 2009 20:35
  • Lokalizacja: NC

So 14 lis, 2009 09:08

Jezeli dopiero zaczynasz zycie w UK i nie masz tu przepracowanych 12m-cy, to raczej masz nikle szanse na mieszkanie z councilu.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES