Modem Virgin

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

So 14 lut, 2009 17:01

Czy sa modemy Virgin, z wiecej niz jednym wejsciem "ethernet cable"? Czy moze trzeba kupic modem innej firmy?

gonzo
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Wt 18 wrz, 2007 13:06

So 14 lut, 2009 19:25

gonzo napisał(a):Czy sa modemy Virgin, z wiecej niz jednym wejsciem "ethernet cable"? Czy moze trzeba kupic modem innej firmy?



trzeba kupic router z modemem - cena od 30 funtow. jak cos to napisz - pomoge wybrac model ;)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

So 14 lut, 2009 20:09

Router z modem?... Czy to sa dwa oddzielnie komponenty, czy jeden "box"? Nie za bardzo sie znam na tym, chodzi mi o to, zeby podlaczacy swojego laptopa kablem. Bezprzewodowy net to ostatecznosc.

... wiec, ktory polecasz? :)

gonzo
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Wt 18 wrz, 2007 13:06

N 15 lut, 2009 09:41

gonzo napisał(a):Router z modem?... Czy to sa dwa oddzielnie komponenty, czy jeden "box"? Nie za bardzo sie znam na tym, chodzi mi o to, zeby podlaczacy swojego laptopa kablem. Bezprzewodowy net to ostatecznosc.

... wiec, ktory polecasz? :)


Wiec tak: wszystko zalezy, czy masz Virgin DSL czy ADSL. Sadze, ze masz DSL, wiec do Twojego obecnego modemu podpinamy router DSL, ktory posiada 4-5 wyjsc ethernet cable oraz nielimitowane polaczenia bezprzewodowe ( niewiem czemu sie bronisz tak przez wirelesem ;) a to wygoda)

Urzadzenia takie przykladowe to:


LINKSYS WRT54G WIRELESS G CABLE DSL ROUTER 802.11g LAN
Netgear WGT624 108Mb 802.11g Wireless Cable/DSL Router
BELKIN G ROUTER FOR DSL CABLE VIRGIN F5D5231UK

Urzadzen jest cala masa - te co podalem sa znanych sprawdzonych marek, mozesz kupic takze tansze.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

N 15 lut, 2009 21:04

Majac Telewest broadband, klnalem na caly swiat uzywajac wirelessa. Strony otwieraly sie wolno, a Skype rozlaczalo co 5 minuty, nie wspominajac juz o graniu online. Porazka... Podobnie bylo ze Sky Broadboand- co chwila disconnect (lacza byly dobre, Up to 8 MB; w tescie na speed- przez kabel- osiagalem 3MB). W chwili obecnej mam (tz kolega ma), Up to 20MB (rzeczywisty transfer, 15MB), i bronie sie z calej sily przed radiowym netem. Uwazam, ze to nie jest dopracowana technologia, i ze jedynie kabel to gwarancja stalego sygnalu... Nie wiem, moze teraz jest inaczej, moze si myle :)

gonzo
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Wt 18 wrz, 2007 13:06

Pn 16 lut, 2009 05:48

Wireles zależny jest tylko od Ciebie. To coś w stylu zakupu np dywanu. Jaki kupisz i gdzie go położysz, tak będziesz miał. Czyli jeżeli kupisz urządzenie lepszej firmy np Netgear i ustawisz w najepszym (drogą eksperymentów, a najlepiej w centrum na korytarzu) miejscu w domu, będziesz miał dobry net radiowy. Ważna jest też jakość odbiornika wireles w Twoim komputerze.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pn 16 lut, 2009 08:31

gonzo napisał(a):bronie sie z calej sily przed radiowym netem. Uwazam, ze to nie jest dopracowana technologia, i ze jedynie kabel to gwarancja stalego sygnalu...



pozwol, ze nawet tego nie skomentuje ;) niedopracowana technologia :lol:

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pn 16 lut, 2009 11:20

Ja mam net z Virgin, up to 8MB, router najzwyklejszy za kilkanascie funtow (Edimax), ktory lezy sobie gdzies za kanapa i nie narzekam na wireless. Oczywiscie czasem jest lepiej, czasem gorzej, czasem trzeba zrestartowac router, ale ogolnie sciagam do kilkunastu filmow dziennie i nie mam powodow do narzekania :)

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 17 lut, 2009 19:18

Scofield napisał(a):
gonzo napisał(a):bronie sie z calej sily przed radiowym netem. Uwazam, ze to nie jest dopracowana technologia, i ze jedynie kabel to gwarancja stalego sygnalu...



pozwol, ze nawet tego nie skomentuje ;) niedopracowana technologia :lol:


Gwarantujesz mi, ze przez wireless'a bede mial ten sam transfer, i stabilnosc, jak na kablu ( w speed tescie bylo 15MB na kablu)

gonzo
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Wt 18 wrz, 2007 13:06

Wt 17 lut, 2009 20:37

gonzo napisał(a):
Scofield napisał(a):
gonzo napisał(a):bronie sie z calej sily przed radiowym netem. Uwazam, ze to nie jest dopracowana technologia, i ze jedynie kabel to gwarancja stalego sygnalu...



pozwol, ze nawet tego nie skomentuje ;) niedopracowana technologia :lol:


Gwarantujesz mi, ze przez wireless'a bede mial ten sam transfer, i stabilnosc, jak na kablu ( w speed tescie bylo 15MB na kablu)


Zalezy od jakosci routera, predkosci itd...

kabel 100mbit
router najtanszy 54mbit
routery w trybie turbo 108mbit

wszystko tez zalezne w jakim trybie beda pracowac a jezeli szukasz stabilnego sygnalu to polecam swiatlowody.....

[ Dodano: Wto 17 Lut, 2009 20:39 ]
gonzo napisał(a):Majac Telewest broadband, klnalem na caly swiat uzywajac wirelessa. Strony otwieraly sie wolno, a Skype rozlaczalo co 5 minuty, nie wspominajac juz o graniu online. Porazka... Podobnie bylo ze Sky Broadboand- co chwila disconnect (lacza byly dobre, Up to 8 MB; w tescie na speed- przez kabel- osiagalem 3MB). W chwili obecnej mam (tz kolega ma), Up to 20MB (rzeczywisty transfer, 15MB), i bronie sie z calej sily przed radiowym netem. Uwazam, ze to nie jest dopracowana technologia, i ze jedynie kabel to gwarancja stalego sygnalu... Nie wiem, moze teraz jest inaczej, moze si myle :)



jezeli polozyles router przy gniazdku pradowym albo mikrofalowce to mogly byc problemy ale tylko i wylacznie spowodowane lokalizacja. poprostu jakies zaklucenia wplywaly na prace.... wystarczylo przelozyc go gdzies indziej albo czasem wystarczy tylko obrocic ....

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pt 27 lut, 2009 21:19

Dostarczony przez Virgin wireless router (za darmo) nie jest tak dobry, jak drozsze jej wersje. Ten 54 mbit router, daje mi preskosc 3MB (kolega na kablu ma 15MB). Do przegladania stron, ogladania filmikow na youtube, czy sciagnia malych plikow, jest dobry. Jesli chodzi o granie online jest slaby. Podczas grania w MOH, co 3-4 min zrywa mi polaczenia. Jest to strasznie irytujace, gdyz po disconnekcie, zawsz gine... Nie wspomne tez o sciagniu plikow z rapidshare czy meaguploda- jak ci przerwie to lipa, trza od nowa. A wiadomo jakie sa limity dla uzytkoniwko nie zarejestrowanych. Uwazam, ze internet bezprzewodoy to NIEDOPRACOWANA TECHNOLOGIA!

Ps. Ma ktos do sprzedania 20 metrowy kabel ethernet? Serio pytam :)

gonzo
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Wt 18 wrz, 2007 13:06

Pt 27 lut, 2009 21:47

gonzo napisał(a):Dostarczony przez Virgin wireless router (za darmo) nie jest tak dobry, jak drozsze jej wersje. Ten 54 mbit router, daje mi preskosc 3MB (kolega na kablu ma 15MB). Do przegladania stron, ogladania filmikow na youtube, czy sciagnia malych plikow, jest dobry. Jesli chodzi o granie online jest slaby. Podczas grania w MOH, co 3-4 min zrywa mi polaczenia. Jest to strasznie irytujace, gdyz po disconnekcie, zawsz gine... Nie wspomne tez o sciagniu plikow z rapidshare czy meaguploda- jak ci przerwie to lipa, trza od nowa. A wiadomo jakie sa limity dla uzytkoniwko nie zarejestrowanych. Uwazam, ze internet bezprzewodoy to NIEDOPRACOWANA TECHNOLOGIA!

Ps. Ma ktos do sprzedania 20 metrowy kabel ethernet? Serio pytam :)


zmieniales kanaly nadawania sygnalu wirelessa? probowales innych ustawien?

kup sobie kabel, okabluj wszystko ;) tysiace ludzi uzywa standardowego routera virgin i jakos dziala im.

to co piszesz, ze kazde zerwanie przy sciaganiu plikow z rapidshare czy innych - ze od nowa - napisze krotko - guzik prawda :) wystarczy dobry download manager :) wznawia sciaganie.

problemy o ktorych piszesz, to kwestia ustawien, umiejetnych ustawien. tyle w temacie.

To jak chodzic z bolacym zebem i mowic ze boli jak jesz cieple i gorace posilki, twierdzac, ze cieple jedzenie jest niedopracowane i zimne lepsze, zamiast wyleczyc problem :)

Nie bede namawial Ciebie na zmiane i zabawe ustawieniami. Kup sobie kabel w najblizszym sklepie i zapomnij juz o wireless :)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pt 27 lut, 2009 21:51

gonzo napisał(a):Dostarczony przez Virgin wireless router (za darmo) nie jest tak dobry, jak drozsze jej wersje. Ten 54 mbit router, daje mi preskosc 3MB (kolega na kablu ma 15MB). Do przegladania stron, ogladania filmikow na youtube, czy sciagnia malych plikow, jest dobry. Jesli chodzi o granie online jest slaby. Podczas grania w MOH, co 3-4 min zrywa mi polaczenia. Jest to strasznie irytujace, gdyz po disconnekcie, zawsz gine... Nie wspomne tez o sciagniu plikow z rapidshare czy meaguploda- jak ci przerwie to lipa, trza od nowa. A wiadomo jakie sa limity dla uzytkoniwko nie zarejestrowanych. Uwazam, ze internet bezprzewodoy to NIEDOPRACOWANA TECHNOLOGIA!

Ps. Ma ktos do sprzedania 20 metrowy kabel ethernet? Serio pytam :)




Z tego co piszesz to widac ze i Virgin i Telewest maja niedopracowana technologie, a nie pomyslales ze moze twoj komputer jest niedopracowany??

Od 8 lat uzywam wireless, pamietam jeszcze czasy Acces Pointow makri PLANET o predkosci 11mbit i nigdy nie narzekalem.
W tej chwili mam router firmy : made in china i od roku czasu ani raz nie spadl mi transfer ponizej 8mbit na laczu 10mbit.

Wiec proponuje najpierw poczytaj o konfiguracji, ustawieniach i wiecej o zasadach dzialania sieci wireless a dopiero pozniej narzekaj bo gwarantuje Ci ze wina jest po twojej stronie skoro u innych providerow tez ci nie dzialalo a wszystkim innym dziala.
Pozatym wypowiadaja sie tu osoby ktore maja jakas wiedza na ten temat. Scofield pracuje jako informatyk a ja przez blisko 7 lat kierowalem serwisem sieci komputerowej w Polsce.


P.S. Kabel mozesz kupic w kazdym sklepie komputerowym i pamietaj ze maksymalna teoretyczna dlugosc wynosi 100m a realna w zaleznosci od jakosci kabla ok. 80m zebys potem nie powiedzial ze ETHERNET to tez nie dopracowana technologia skrecania kabla.
Bo pozniej pozostanie ci jedynie koncentryk.

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do HOBBY UK