Muzycy newcastle

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

N 29 maja, 2011 19:39

Witam, postanowilem dodac nowy temat na forum gdyz chce ze znajomymi zalozyc zespol rockowy mam perkusiste i multiinstrumentaliste (gitara, klawisz i skrzypce) sam gram na gitarze basowej szukamy muzykow chetnych do wspolpracy potrzebny bedzie wokal, oraz jakis klawiszowiec badz gitarzysta z wlasnym sprzetem...
powstanie zespolu planujemy w okolicach wrzesien-pazdziernik, i rownierz wtedy bedziemy starac sie organizowac miejsce do grania

Avatar użytkownika
marcelbass
Rozkręca się

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): Cz 17 mar, 2011 09:03
  • Lokalizacja: Lubelskie

Pn 30 maja, 2011 01:38

nareszcie coś w dobrą strone :)

Avatar użytkownika
martinek77
Weteran

  • Posty: 1287
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 13:17
  • Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Pn 30 maja, 2011 09:56

Rock ma tak wiele odmian ze rownie dobrze moglbys napisac ze masz zamiar sie spotkac gdzies w Anglii ale nie mozesz podac gdzie.
Sam lubie pomuzykowac i tak jakos sie szczesliwie zlozylo ze muzykuje juz sobie z ludzmi. Mam tez niezbedny sprzet.
Bardzo by ulatwilo sprawe zebys napisal cokolwiek o ludziach majacych uczestniczyc w projekcie. Nie musisz podawac imion. Wystarczy wiek i czym wlasciwie muzycznie sa oni zainteresowani. Wazne jest takze zaplecze. Czy sie juz gralo w jakis formacjach? Czy sie potrafi grac? Czasami multiinstrumentalista znaczy ze ktos gra na wszystkim, a tak naprawde na niczym.
Czy istnieje szansa na mala kanciapke, gdzie mozna by bylo sie spotkac i potworzyc?

A co jest najwazniejsze?

Ludzie, a dokladnie ich osobowosc. Mialem juz do czynienia z 'wielkimi' muzykami, ale moim zdaniem byli oni tylko wielkimi odtworcami z wielkim mniemaniem o sobie. To jest wedlug mnie powazna bariera do stworzenia czegos zywego razem.

Czekam na wiecej informacji zwiazanych z Twoim projektem. Mysle ze bardzo ulatwi sprawe pisanie publiczne o tym, bo byc moze ktos nadajacy sie do tego lubi tylko sobie to poczytac. I drgnie w nim jakas zylka. Pozdrawiam tymczasem :D [/code]

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pn 30 maja, 2011 12:08

Witam, ciesze sie ze jest zainteresowanie tematem. Jesli chodzi o ten rock to mysle o czyms ciekawszym tzn. jednym z pomyslow jest granie coverow polskiego rocka, tak zespolow jak hey, manam, rezerwat czyli czolowka polskiego Rocka, ale oczywiscie pomijam w tym komercyjne kawalki budki suflera itp bo za taka muzyke to nie warto sie brac, moim zdaniem. Drugi pomysl to muzyka autorska, ktora miala by powstac z improwizacji muzycznych dlatego tu indywidualizm muzyczny jest wykluczony. Po rozmowie z perkusista i multi wiem ze maja kilkuletnie zaplecze muzyczne w postaci zespolow muzycznych jak i produkcji muzycznej, nie sa to indywidualiscia le osoby ktore chca cos robic razem i sa do tego bardzo nakrecone na wspolne granie. Ja gram na gitarze basowej ok 12 lat mam za soba dwa dobre zespoly: Reunion - zespol ktory wykonywal covery takich zespolow jak: Deep Purple, Black Sabbath, Led Zeppelin, Rush, Genesis (z pierwszego okresu gdy spiewal Peter Gabriel), Pink FLoyd, King Crimson a nawet Dream Theather. Drugi zespol to Loom, ktory istnieje do dzis ale jest w stanie spiaczki po moim odejsciu, tu link do muzyki: http://www.myspace.com/zespolloom tez jest fajny chlopak ;-)
Genralne zalozenie co do muzyki autorskiej to: utwory powinny byc na bardzo wysokim poziomie kompozycyjnym i technicznym ( chociaz ta sprawa jest wzgledna tzn.: zalezna od tego co sie gra, a nie chcialbym grac jak Dream Theather bo tam technika calkowicie zdeptala kompozycje ) .
Dotychczasowi muzycy sa z Gateshead i Newcastle, co do kanciapy to z tym bedziemy sie orientowac w sposob praktyczny w okolicach wrzesnia.
Tyle z mojej strony, dobrze by bylo zebys napisal teraz cos o sobie...

Avatar użytkownika
marcelbass
Rozkręca się

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): Cz 17 mar, 2011 09:03
  • Lokalizacja: Lubelskie

Śr 01 cze, 2011 12:31

Wybacz że moze napiszę bezposrednio jakie wrazenie zrobił na mnie opis Twojego/Waszego projektu. Nie ma on zbyt wielkiego rozmachu. Jest skierowany raczej do wąskiego wycinka tutejszej Polonii. Obawiam się że będzie przypominał raczej knajpiane granie.
Spotykałem się już tutaj z ludzmi, którzy bezpośrednio mówili żeby zrobić repertuar na rozmaite imprezy. Napewno będzie z tego frajda, jak i pieniążki, ale czy tak duże? Rocznik znający to co będziecie grali zajęty jest niańczeniem dzieci, a jak nie to zarabianiem pieniędzy. Młodzi pójdą na koncert DJa.

I jeszcze jedno, chyba najważniejsze, w takich okolicznosciach spotykaja sią naprawdę ambitni ludzie i zawiązują się ambitne projekty. Czasami jedna osoba z 'nikąd' potrafi zachęcić i przerobić pierwotnie zakładany projekt. Warto więc warto, bo nigdy nic nie wiadomo.
Powodzonka :D

Jeszcze coś o sobie

Miałem formację muzyczną w Polsce, która chyba coś zrobiła nowego i jest znana polskim fanom tego gatunku. Działo się to więcej jak 10 lat temu. Było nas może 6 kapelek w kraju próbujacych grać ten gatunek
http://www.youtube.com/watch?v=GRtXHbPe ... re=related

Obecnie współpracuje z młodymi Anglikami, napisałbym nawet z małą orkiestrą, próbującymi łaczyć reggae, ska, folk i wiele innych 'żywych' gatunków.
Interesuje ich wszystko co mogą wygrzebać z różnych stron świata. Ostatnio próbowałem przekonać żeby raczej nic nie robić z rosyjskim folkiem 'Oczi Cziornyje' bo to smutne. Mamy żywioł na koncertach, pewnie dlatego że kapele tworzą miejscowe lokalne gwiazdki. Najblizszy występ zapowiada się na GreenFest w najblizszą sobotę
http://www.newcastlegreenfestival.org.uk/
Nie lubie się chwalić ale tak jakoś wyszło przez wyjaśnienie skąd to ja i co robię. Nic to moze mnie nie wyczaicie w tym tłumie na scenie :mrgreen:

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Śr 01 cze, 2011 17:37

Witam, i dzieki za odpowowiedz aczkolwiek fajnie by bylo gdybys napisal na jaki instrumencie grasz :-)

Bede tez pisal wprost... nie do konca sie zrozumielismy, mianowicie to o czym pisalem tzn. o polskiej muzyce rockowej to nie mialem na mysli hitow typu: Lady Pank - Mniej niz zero, Lzy - Narcyz, czy Bajm - Szklanka wody, genralnie mowiac muzyki do kotleta, tylko takie utwory jak: Rezerwat - Zaopiekuj Sie Mna, Hey - Dosyc powaznie, Lombard - Diamentowa kula, Budka Suflera - Czas ołowiu czy Jest taki samotny dom, to sa przykladowe ktore ja bym z wielka chcecia zagral oczywiscie pewne rzeczy bym delikatnie przearanzowal delikatnie, takze projekt jest jak najbardziej BARDZO AMBITNY a muzyka skierowana bedzie do osoby ktora lubi dobra muzyke a nie slucha to co pan w radiu pusci ;-) Nie zalezy mi na co weekendowych koncertach po barach chociaz tego nie wykluczam jak bedzie zapotrzebowanie jednakze w glebi duszy cos wiekszego mnie interesuje ale zobaczymy, a co do muzyki autorskiej to w podobnym klimacie. A jesli nawet by mialo byc tak ze gramy sobie dla przyjemnosci to tez mi wystarczy byle bysmy komerchy nie grali.

Avatar użytkownika
marcelbass
Rozkręca się

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): Cz 17 mar, 2011 09:03
  • Lokalizacja: Lubelskie

Cz 02 cze, 2011 19:19

Kiedyś ponad rok czasu sprzeczałem się z kumplem co jest komercyjne a co nie jest. W koncu doszliśmy do wniosku, że to określenie jest czysto subiektywne. Jednej osobie rzecz będzie się wydawać komercyjna, drugiej niestety nie. Każdy ma własne wartości i cele. Myślę że tak jest słusznie.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Cz 02 cze, 2011 19:54

Dlatego jesli sa osoby ktore chca grac te utwory ktore my pomijamy, to spoko, nawet sam bym sie wybral na taka impreze gdzie moglbym pobawic sie przy polskim Pop Rocku, jednakze na scenie to chcemy inna muzyke grac. Teraz szukamy ludzi, ktorzy podobnie mysla, tzn. gitarzysty lub klawiszowca oraz wokalu, oczywiscie tu nie zamykamy sie na "plec piekna" gdyz gralismy juz z kilkoma dobrymi wokalistkami i instrumentalistkami.
Dodam jeszcze na koniec ze jesli sa osoby, ktore graja na innych instrumentach np. detych to jestesmy otwarci na wspolprace... byc moze to pojdzie w jeszcze inne sfery muzyki, czekamy na propozycje.

Avatar użytkownika
marcelbass
Rozkręca się

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): Cz 17 mar, 2011 09:03
  • Lokalizacja: Lubelskie

Cz 16 cze, 2011 15:50

Jawik jak tak slucham tego Twojego marnego niby ska to cięzko sie dziwic ze to było kiedys .... Moze grasz gdzies cos ale raczej z mlodymi w akademi 02- tam są akurat takie klimaty (duzo g... bez charakteru) .Gadasz o jakis pieniadzach zamiast spotkac sie przy piwku i sprawdzic co jest na rzeczy. A propos... granie coverow w stylu manam itp smierdzi piknikiem trzeba robic swoje a do coverow ewentualnie cwiczyc . tyle pozdro

geno
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Cz 16 cze, 2011 15:11
  • Lokalizacja: Silesia

Cz 16 cze, 2011 21:02

geno napisał(a):Jawik jak tak slucham tego Twojego marnego niby ska to cięzko sie dziwic ze to było kiedys ....


To oczywiste że jak się było młodszym to się nie było profesjonalistą, ale w książce o tym napiszą, a choćby Encyklopedia Polskiego Reggae :mrgreen:

geno napisał(a):Moze grasz gdzies cos ale raczej z mlodymi w akademi 02- tam są akurat takie klimaty (duzo g... bez charakteru)

Zagrać w Akademii 02 to już coś. Jak do tej pory byłem tam tylko na koncertach gwiazd o których przyjezdzie do Polski mogłem tylko pomarzyć. Widzę że raczej gustujesz w marsjańskiej muzyce - reszta to gówno dla Ciebie. Każdy lubi to co lubi

geno napisał(a):Gadasz o jakis pieniadzach zamiast spotkac sie przy piwku i sprawdzic co jest na rzeczy.


Nie przypominam sobie rozmowy o pieniądzach, a co do czasu to go mam oj malutko więc musze liczyć na czyjeś streszczenia

geno napisał(a):A propos... granie coverow w stylu manam itp smierdzi piknikiem trzeba robic swoje a do coverow ewentualnie cwiczyc . tyle pozdro


co swoje to swoje :D

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Wt 21 cze, 2011 20:55

ludzie!!!!

wczesniej moze raz sie oglosilem...i za bardzo odzewu nie bylo...ale o co chodzi...mianowicie szukam ambitnych utalentowanych muzykow z ktorymi moglbym grac. jestem ' wokal ' takze, szukam pozostalych czlonkow zespolu jak gitary perkusja klawisze. interesuje mnie muzyka PoP'ularna, soul, rock...jestem otwarty na eksperymentowanie z muzyka i jej gatunkami...ale PoP podstawa:) mam ambitne plany ale po kolei. najpierw chce znalez ludzi chetnych, ambitnych ' no time wasters ' ....

pozdrawiam:)

artur

Arti
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pt 22 paź, 2010 13:30

Cz 01 gru, 2011 00:19

interesuje mnie granie dla przyjemnosci
jak ktos ma jakies miejsce to dawac znac prosze

gram harce na gitarce od jakis kilku dobrych lat . to znaczy jestem kur.. calkiem dobry

teraz mam tylko elekroakustyczna gitare i maly piec orange .

gram na harmonijce ( nie na harmonii :D)

wokalnie troche ,ale przyznam sie ze czasami falszuje hehe

jak ktos ma ochote na jeam (dzem) to : waldemaros@fsmail.net

theWaldek
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): N 20 lis, 2011 13:23

Pt 02 gru, 2011 21:16

Zapraszam jutro Polaków z Middlesbrough na koncercik angielsko-polskiej ;) grupy Backyard Riddim Orchestra, gwarantuje że bedzie tanecznie. Niestety nie znam jeszcze miejsca, ale mam nadzieję że Middlesbrough to niewielkie miasteczko i wszyscy juz o tym wiedzą :mrgreen:

mała prezentacja
http://www.youtube.com/watch?v=5qCAQ9b-VUY

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

So 03 gru, 2011 01:44

muzyka korzeni troche rege troche folku rabina .
pewnie fajna naturalna jazda . tylko nie moj klimat
nigdy nie moglem dogadac sie z upalonymi rasta -ska
moze kiedys powstanie jakis polkski hardrockowy zespolik ....

theWaldek
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): N 20 lis, 2011 13:23

So 03 gru, 2011 09:03

Dobrze że żaden skinhead tego nie czyta, to by ci się dostało za to upalone Ska :mrgreen:
Czytając wcześniejszy Twój post miałem wrażenie że to pan Waldek się ogłasza w celu znalezienia towarzyszy do grania muzyki biesiadnej. Jak to łatwo się pomylić :D
Hardroczek też zacny gatunek. Lubie sobie posłuchać, jednak wolę bliżej natury. Tam są kobiety, zwierzątka, robaczki...
Apropos czysto polskiego hardrockowego składu, to ciężko będzie ci się tutaj zrealizować. Większosć z nas przyjechała tu po pieniadze. Już lepiej żebyś poszukał kontaktu z jakimś murzynem. Oni mają więcej czasu na harce i znaja miejsca gdzie można je robić ;)
Pozdrawiam brać muzyczną ::wales

aha
Też nie przepadam za Żydami, ale muzyczkę mają całkiem fajną i warto im czasami coś podebrać.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do HOBBY UK

cron