Nauka angielskiego w Newcastle - Szukam porad

Cz 29 lis, 2012 00:33

Czesc. chcialbym zaczac nauke jezyka angielskiego w newcastle tylko za bardzo nie wiem gdzie mozna takie cos rozpoczac dlatego mam nadzieje ze uslysze pare porad od osób ktore kiedys byly w takiej samej sytuacji w jakiej jestem teraz ja :) dodam ze chcialbym ( moze w nawet w nastepnym roku rozpoczac studia w anglii) dlatego potrzebuje porad gdzie moge sie udac z moim problemem jezykowym. Dzieki i pozdrawiam wszystkich :)

Rajon
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Cz 29 lis, 2012 00:18
  • Lokalizacja: Warszawa

Cz 29 lis, 2012 21:46

Chyba najlepiej college- Esol. W zaleznosci od tego gdzie mieszkasz masz do wyboru Newcastle, Gateshead, TyneMetropolitan i jeden w okolicach South Shields. Jesli myslisz o uniwerku to college maja swietne kursy pomostowe - HEFD - roczne. Po ktorych latwiej sie dostac na uniwerek - ja skonczylam taki i bez problemu robie teraz HND .Powodzenia

frrr
Początkujący na forum

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): Pt 04 cze, 2010 19:42

Pt 30 lis, 2012 00:26

Mieszkam na Fawdon kurde sam sie nie moge zdecydowac ktory wybrac .... ktory bys mi polecila ? tak zebym mniej wiecej byl kumaty po roku trwania nauki angielskiego

Rajon
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Cz 29 lis, 2012 00:18
  • Lokalizacja: Warszawa

Pt 30 lis, 2012 07:30

Witaj Rajon,
Ja polecam ESOL w TyneMet College.
Nauka w systemie Cambridge, wedlug mnie najbardziej efektywna.

Jeden z nauczycieli, Brendan McCaffrey, uczy z pasja i kocha to, co robi. Moglabym tu wiele pisac na temat jego zalet, ale nie o to chodzi. Powiem tylko, ze jest THE BEST. Wielu z jego uczniów mawia, ze gdyby nie Brendan, to ten college nie róznil by sie niczym od innych.

Nie wiem do której grupy zostaniesz zakwalifikowany(decyduje o tym wstepny test), ale jesli Brendan bedzie Twoim tutor'em to traktuj to jak wygrana na loterii. Nawet jesli okaze sie, ze bedziesz mial z nim tylko 1 dzien zajec to i tak warto.

Zajecia ESOL odbywaja sie w systemie dziennym. College miesci sie na Wallsend, ale mieszkajacy powyzej trzech mil od college'u dostaja dofinansowanie do kosztów transportu.

Powodzenia :)

Avatar użytkownika
LIDA
Rozkręca się

  • Posty: 93
  • Dołączył(a): Pt 20 lip, 2007 23:58
  • Lokalizacja: NE28

Pt 30 lis, 2012 07:52

czy nauka w tym collegu jest bezplatna?? jakie trzeba warunki spełnić żeby móc sie tam dostać?? dodam że ja nie pracuję, zajmuję się dziećmi??

kinia
Rozkręca się

  • Posty: 36
  • Dołączył(a): Pt 21 wrz, 2012 08:32

Pt 30 lis, 2012 10:47

To, czy placi sie za kurs, zalezy od sytuacji finansowej studenta. Z dostaniem sie nie powinno byc problemów, wiem, ze wciaz dochodza kolejni studenci. Najlepiej sprawdzic bezposrednio. Ja jestem w college'u we wtorki od 9 do 14. Chetnie pomoge we wszelkich formalnosciach. Sama korzystalam z pomocy zyczliwych osób, gdy nie czulam sie pewnie z angielskim, a swiadomosc, ze moge ulatwic zycie innym, nastraja mnie pozytywnie :)
Jesli jestes zainteresowana, napisz na priv to sie zmówimy.

Avatar użytkownika
LIDA
Rozkręca się

  • Posty: 93
  • Dołączył(a): Pt 20 lip, 2007 23:58
  • Lokalizacja: NE28

Pt 07 gru, 2012 19:02

słyszałam od koleżanki, ze w sytuacji gdy np. mam małe dziecko jest możliwość nauki języka i oddania dziecka pod opiekę do innego pomieszczenia. Czy to prawda??

kinia
Rozkręca się

  • Posty: 36
  • Dołączył(a): Pt 21 wrz, 2012 08:32

Wt 11 gru, 2012 15:46

To zalezy, nie wszedzie sa wolne miejsca. Najlepiej zapytac o dostepnosc tej opcji w konkretnym college'u.

Avatar użytkownika
LIDA
Rozkręca się

  • Posty: 93
  • Dołączył(a): Pt 20 lip, 2007 23:58
  • Lokalizacja: NE28

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA