Newcastle Upon Tyne - prośba o wskazówki

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Pt 11 mar, 2016 21:11

Witajcie Rodacy!! ;)
Od razu przejde do sedna. W kwietniu mam konferencje z uczelni w Newcastle, hotelu Copthorne przy ulicy The Close. Więc bede 19.04 do 22/23/24.04. w zależności od cen.
Jestem z Wrocławia,

1) jak latacie do Newcastle, może są jakies fajne połączenia z przesiadkami itp?
Wiem, że z Krakowa jest bezpośredni lot, ale może jakieś inne loty są fajne cenowo przede wszystkim.
Nie wiem jak funkcjonują międzymiastowe autobusy i miejskie autobusy u Was dlatego pytam ;)

2) jak z noclegami? Jest jakiś fajny hostel, albo kawalerka do wynajęcia na niecały tydzień? Tak żebym blisko miał do tego Copthorne Hotel.

Myślałem o tym
https://pl.hotels.com/hotel/details.htm ... 2016&rooms[0].numberOfAdults=1&roomno=1&validate=false&previousDateful=false&reviewOrder=date_newest_first&cur=PLN&mpd=PLN&mpe=1457728169&wapa4=277372&hotelid=277372&locale=pl_PL&rffrid=mdp.hcom.PL.011.197.02.42&view=prices&pos=HCOM_PL&mpb=144.78&mpa=724.46

ale nie wiem czy pieszo bede musiał chodzić i czy blisko jest, czy może są jakieś tramwaje, autobusy miejskie? ;)

3) no i co polecacie zwiedzić w Newcastle? Jak z połączeniami do Londynu cenowo i czasowo?
Oczywiście stadion już jest na mojej liście ;)

Pozdrawiam gorąco i dziękuje za rady i wskazówki!!! ;) :D

adert123
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 21:03

So 12 mar, 2016 13:23

Hej,

ja latam KLM z Berlina z przesiadką w Amsterdamie.

Z Krakowa też lata KLM, też z przesiadką w Amsterdamie. Z Krakowa takie bilety w dwie strony zaczynają się bodajże od 600 zł w dwie strony, ale jest to cena bez bagażu.

Plusem jest to, że lotów w ciągu dnia jest masa. Jak kiedyś utknęłam na lotnisku w Berlinie i spóźniłam się na przesiadkę to dostałam bilet na późniejszy lot.

W Fenham nie ma metra, a w centrum często są korki. Może wybierz sobie hotel na trasie metra?

Ja kiedyś spałam w tym miejscu:

https://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Rev ... gland.html

Jest blisko do metra (ok. 200m) - bez problemu dojedziesz metrem z lotniska. Blisko sklepów. Drobne śniadanie jest w cenie. I nie ma pluskiew ;)

gigiia
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): N 18 paź, 2015 19:25
  • Lokalizacja: NCL

So 12 mar, 2016 13:45

A co myslisz o tym moim hotelu? Bo niezbyt orientuje sie przystankami metra, niby jest lista ale nic mi nie mowi..

adert123
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 21:03

So 12 mar, 2016 18:47

Uwielbiam połączenia do Edinburgh. Od kiedy Czesi się wycofali nie wiem do końca skąd latają ale napewno easyJet i rynair. Bardzo bardzo proste połączenie z Newcastle. Z lotniska autobus 100 za 4 funty wiezie cie przez taaaaakie widoki aż do głównej stacji pociagowej skąd jest bezpośredni pociąg do Newcastle. Bilet na pociąg można kupić online na virgin trains czy tam inne Eastcoast trains. Warto się pochylić na taką opcja. Choćby dla zwiedzania samego :)

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

So 12 mar, 2016 20:27

Dzieeeki kochani. Ja myslalem nad tym megabusem z londynu do ncl za 1 funta.
A moze ktos sie z was nudzi i polecilby fajny nocleg niedrogi, 1 os pokoj, bez widokow na morze i wsjod slonca i inne takie :p moze byc w centrum ;)

adert123
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 21:03

So 12 mar, 2016 21:58

Ciężko polecić coś jak się mieszka na miejscu i z hoteli niekorzysta:) sposób najprostszy to wyszukiwarki hotelowe typu trivago, Expedia wklepac tam kod pocztowy hotelu w którym masz konferencje i pokaże ci hotele w najbliższej okolicy łącznie z możliwością rezerwacji online. Co do Londynu i megabusa czy innego nationalexpress pamiętaj taka podróż trwa od 6 do 8 godzin i towarzystwo w autobusie może być różne.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Powrót do POGADUCHY