Nie kupujcie!

Pt 15 lut, 2013 09:39

Witam wszystkich, kojarzycie moze Przemka (przemek80) i Artura z Darlington ktorzy oferuja "Dobre i sprawne" auta z mozliwoscia splaty ratalnej ? Jesli ktos zdecyduje sie na kupno jednego z ich samochodow radzilbym sie dwa a nawet trzy razy zastanowic. Okolo roku temu zdecydowalem sie na kupno auta wlasnie od nich, Autko mialo byc w pwlni sprawne, w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, z pelna ksiazka serwisowa itd itp. W zwiazku z tym ze kupowalem to auto na raty, w dniu kupna dostalem jedynie certyfikat MOT. Po kilku dniach kiedy dolewalem plyn do spryskiwaczy zorientowalem sie, ze auto bylo bite, wiec zadzwonilem do Artura pytam go czy auto jest powypadkowe, odpowiedzial mi ze nie, ze bylo tylko lekko uszkodzone z przodu, ze nawet nie kupowali nowych czesci jedynie skleili lampe i po sprawie. Nie dawno splacilem reszte pieniedzy, zadzwonilem do Artura ze juz moze wyslac papiery do DVLA-a i zeby wyslal mi ksiazke serwisowa poczta. W tym momencie kiedy Szanowni panowie Artur i Przemek dostali wszystkie pieniadze okazalo sie ze auto ktore bylo rzekomo wielka okazja okazalo sie byc po pozadnym dzwonie z kategoria C i nie ma zadnej ksiazki serwisowej. Kupno samochodu od tych panow nie jest rozsadna decyzja...

Ja nawet nie dostalem MOT , powiedzieli ze niby o 1mm opona za cienka , bez papierow bez niczego jezdzilem tydzien sam wszystko zalatwialem , lampy sie nie ruszaja gora,dol , lewa szyba sama sie otwiera , przy skrecie w miejscu lub na parkingu kola skacza i gruchocza , poduszki nie ma a niby miala byc , 4 tryb dmuchawy nie dziala , za kazdym razem jak wlaczam silnik wlaczaja sie awaryjne prawe pod nadkole otwarte bez plastiku wszystko na wierzchu niby 56.000 a galka tak zjechana jak by to bylo 120 000 pozdrawiam ::piwo

Avatar użytkownika
juzinho1947
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): Cz 23 cze, 2011 18:33
  • Lokalizacja: Ciechocinek

Pt 15 lut, 2013 20:29

Witam z tym zastanowieniem sie dwa razy to chyba przesada. Jak to bywa jesscze sie taki nie nrodzil co by wszystkim dogodzil. Osobiscie kupilem do Przemka dwa auta Renault I Audi z obu bylem z Audi nadal jestem zadowolony. Co do papierow kupowalem tez na raty I dostalem caly komplet dokumentow za wyjatkim dowodu, co do historii od samego poczatku wiedzialem ze auta maja kategorie bo wiedzialem ze samochody pochodzily z licytacji wiec niebyly to salonowe igielki z mozliwoscia wybrania lakieru I wyposazenia dodatkowego. Powiem tak nie kupilbym auta bo nie mialem kasy, Przemek wyciagnal pomocna dlon za co jestem wdzieczny. I wiem ze niektorzy pewnie zaraz napisza ze on na tym swoje zarobil. Pewnie tak I bardzo dobrze na tym polega biznes. Ja smialo moge polecic zakup auta od Przemka. Pamietajmy tylko ze kupujemy auto uzywane.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Pt 15 lut, 2013 23:45

Antypatriota napisał(a):Pamietajmy tylko ze kupujemy auto uzywane.


"Auto używane" a "write-off" to jednak pewna różnica, z wynikającymi z niej konsekwencjami, o czym dobrze jest wiedzieć przed zakupem.

Dużo zależy też od tego od kogo się kupuje - osoby prywatnej czy firmy - gdyż jest spora różnica prawna w ewentualnej odpowiedzialności sprzedającego, jeśli coś będzie nie tak.

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Pt 22 lut, 2013 22:20

Mam pytanie, moze z innej beczki, ale czegos tu nie rozumiem. Kupiles auto i przy zakupie dostales tylko certyfikat MOT, czyli przez rok jezdziles nie swoim autem, z prawnego punktu widzenia, tak? Jak wygladala sprawa ubezpieczenia i ewentualnych mandatow?

TakInie
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pn 04 cze, 2012 00:45

So 23 lut, 2013 02:19

A gdzie jest napisane ze nie mozesz jezdzic nie swoim autem? Musisz tylko przy kupowaniu ubezpieczenia pamietac zeby podac kto jest wpisany w dowodzie. Jest tam chyba taki punkt w ktorym pada pytanie czy ubezpieczajacy sie jest wlascicielem samchodu. jesli zaznaczysz ze nie to wyskakuje pole w ktorym musisz wpisac kto jest wlascicielem samochodu. Co do mandatow to jak cie zatrzymaja to ty dostajesz mandat i kwita ale fakt ciekawe jak to wyglada w przypadku zdjecia. Moze ktos wie i nas oswieci.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

So 23 lut, 2013 11:54

Nie sprawdziłeś fury przed kupnem? ::aplauz

Avatar użytkownika
krally
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): N 05 gru, 2010 21:22
  • Lokalizacja: M'BORO

So 23 lut, 2013 16:58

w sprawie zdjecia dostaje go wlasciciel pojazdu, ale jest tam rubryka, ze jak nie on prowadzil ma napisac kto

marahajji
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Pn 21 sty, 2013 15:41
  • Lokalizacja: Sunderland

Śr 12 cze, 2013 22:26

Wolę przepłacić niż u polaka autko kupić.

Avatar użytkownika
yakuza79
Rozkręca się

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Wt 07 lut, 2012 14:22
  • Lokalizacja: Consett

Cz 13 cze, 2013 17:33

yakuza79 napisał(a):Wolę przepłacić niż u polaka autko kupić.

Lubie To :)

krzysiekcypr
Bywalec

  • Posty: 214
  • Dołączył(a): Cz 24 sty, 2013 09:23

So 22 cze, 2013 09:03

JA TEZ TO LIKE

yeahnyga
Rozkręca się

  • Posty: 51
  • Dołączył(a): Wt 22 wrz, 2009 20:08
  • Lokalizacja: darlington

So 22 cze, 2013 20:29

dobry temat się zrobił

nie znam osobiście tych pomówionych chłopaków ale kupujecie używane auto na raty bez całej upierdliwej papierkologii, na słowo, o dobrego tysiaka lub więcej taniej niż u "renomowanego handlarza", wiecie doskonale, że było po stłuczce i naprawie i jeszcze smarujecie na ludzi, że w ciągu roku eksploatacji auto miało drobne usterki (końcówki drążków czy regulacja nawiewów - takie rzeczy się zużywają/psują).

jak przyjedziesz na mot z łysymi oponami to wiadomo, że nie przejdzie. w Polsce też.

kategoria c lub d nie oznacza od razu "write off". czasem jest to np drobna rysa/wgniotka.

auto bez kategorii równie dobrze może być po kolizji z lokomotywą o ile nie zostało zgłoszone do ubezpieczalni lub przez Policję czy inne służby że brało udział w zdarzeniu drogowym czy np. zalała je powódź

historię poprzednich badań technicznych (wraz z przebiegiem i zastrzeżeniami od diagnosty) można sprawdzić za darmo na oficjalnej stronie dvla.

inne ważne informacje o aucie (kolizje/wypadki/kategorie/hpi) można sprawdzić wysyłając smsa z numerem rejestracyjnym za 3 funty. dostajecie info w sekundę.

wszystko macie jak na dłoni ale i tak kupicie akurat tego kondona, który się najbardziej świeci żeby sąsiadowi gul chodził, a potem szybciutko na forum zrobić komuś gnój na złość za własną naiwność. to takie polskie...

sam latam trzecim autem kupionym od polaka, zanim kupiłem rydwan na spokojnie sprawdziłem to czy owo, bez podnietki,

i kupię od niego czwarte, bo wolę, żeby Polak zarobił na mnie 50 funtów niż angol 1500.

szerokości i przyczepnośći

wympal
Rozkręca się

  • Posty: 74
  • Dołączył(a): Śr 03 lis, 2010 10:29

So 22 cze, 2013 22:48

Witam,
Jesli ktos szuka auta na raty to moge polecic jeden komis w sunderlandzie. Jak ktos chetny prosze o prv i dam tel

marahajji
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Pn 21 sty, 2013 15:41
  • Lokalizacja: Sunderland

N 08 gru, 2013 10:56

Chcem kupic auto na raty a przez komis raczej nie dostane ma ktos namiary to tych gosci dzieki

viki
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): N 08 gru, 2013 09:42

N 08 gru, 2013 10:56

Chcem kupic auto na raty a przez komis raczej nie dostane ma ktos namiary to tych gosci dzieki

viki
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): N 08 gru, 2013 09:42

N 08 gru, 2013 11:21

a czemu raczej nie dostaniesz? Jedynie co potrzebujesz to angielskie prawko i karte debetowa/kredytowa

marahajji
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Pn 21 sty, 2013 15:41
  • Lokalizacja: Sunderland

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do MOTO UK

cron