Nowe auto

Wt 26 cze, 2007 22:10

Czesc wszystkim. Mam maly problem. Chce kupic mojej narzeczonej samochod na urodziny, ale przyznam sie, ze nie mam pojecia, jaki bylby najlepszy dla kobiety :? Chce, zeby to byla niespodzianka.
Dlatego mam kilka pytan:
jaki samochod polecacie? Chodzi mi o to,zeby malo palil i byl dosc tani w eksploatacji. Chodzi mi glownie o czesci,bo slyszalem,ze z tym to roznie tutaj bywa i czesto ceny sa bardzo wysokie.
co oznacza "Insurance Group:3, £995" od czego ta grupa zalezy?
chce kupic ten samochod na siebie ale ona bedzie jako drugi kierowca. Czy ma znaczenie, ze ja mam kilka lat dluzej prawo jazdy i bedzie taniej wziasc go na mnie?
ile wyniesie mnie ubezpieczenie i road tax? gdzie tego szukac. Ile wy placicie i za jakie auta?
jaki przebieg jest optymalny? nic mi nie mowi 60 - 80.000 mil. czy to duzo?
Nie smiejcie sie ze mnie, ale nie mam zielonego pojecia o samochodach :zly:
Z gory dzieki za pomoc

Kubus
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): N 13 maja, 2007 17:28

Śr 27 cze, 2007 21:11

Jesli chodzi o nowe auta to;jest szeroka gama bardzo oszczednych w eksploatacji malych aut,a awaryjnosc ich(do pewnego wieku)rowna sie oczywiscie zeru.Nie mam co do tego preferencji,ale polecalbym osobiscie auto Toyota Aigo,ktore posiada same zalety.
Malo pali,dlugo i bezawaryjnie jezdzi oraz posiada mala pojemnosc,a co sie z tym wiaze i mala cena ubezpieczenia.
Jesli chodzi o Road Tax to w stosunku do nowych samochodow to poczytaj tematy w tym dziale,gdzy Duende wyjasnila tam ta kwestje dosc przejrzyscie i wyczerpujaco.
Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam i zycze udanego zakupu,ale moim zdaniem powinnienes wziasc pod uwage gust swojej ukochanej ;)
:cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pt 29 cze, 2007 15:19

Jesli kupujesz nowe auto to bardzo czesto Road Tax na rok jest wliczony w oferte, a nawet jak nie jest, to mozna wytargowac :D Ja w obecnym moim aucie wytargowalam jeszcze dodatkowo mud guards (blotniki?), komplet firmowych dywanikow, i pelny bak benzyny :D , pewnie jeszcze wiecej moznaby utargowac, jak by sie czlowiek uparl.

Co od malych samochodzikow dla kobiety, ja w tej chwili jezdze VW Lupo, o ktorym mam jak najlepsza opinie jesli chodzi o uzytkowanie (pisalam o tym niedawno w innym watku). Niestety Lupo juz nie produkuja, a Fox, ktory go zastapil, mnie sie nie za bardzo podoba. Sama rozwazam zmiane samochodu w ciagu najblizszych 12 miesiecy, chociaz Lupo sie sprawuje bez zarzutu, ale mam go juz szesc lat i chcialabym cos nowszego. Ale niestety nic mnie na obecnym rynku nowych samochodow "nie chwyta za serce", pewnie sie skonczy na VW Polo albo ewentualnie Honda, z tym, ze Jazz mi sie nie podoba, a Civic ciut za duzy :roll: I tak wracamy do punktu wyjsciowego :gaah:

Jesli to ma byc samochod dla dziewczyny, to zgadzam sie z Elfem, ze powinna sama wybrac, niech pojdzie na kilka test drives, bo samochod trzeba "czuc" i nie kazdy - na papierze i z wygladu - atrakcyjny samochod "podchodzi" danemu kierowcy.

Co do ubezpieczenia, to dealer udzieli Ci informacji, jaka grupa ubezpieczeniowa obejmuje dany model. Im wyzsza grupa, tym wyzsze ubezpieczenie. Mozesz tez zrobic symulacje kosztow ubezpieczenia konkretnego modelu na www.confused.com, ale przygotuj sie na to, ze trzeba wpisac mnostwo informacji, bo na koszt ubezpieczenia wplywa wiele czynnikow, nie tylko model samochodu.

Samochod moze byc zarejestrowany na osobe A, a ubezpieczony na osobe B, to nie ma znaczenia, ale wazne jest oczywiscie, zeby osoba, ktora nim faktycznie jezdzi, byla ubezpieczona.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Pt 29 cze, 2007 17:01

mud guards - chlapacze; czasami jest tez mud flaps zalezy od tego czy sa gumowe czy plastikowe (chyba)

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

So 30 cze, 2007 07:41

andy nie przesadziles?W temacie chodzi zupelnie o co innego ;)

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

So 30 cze, 2007 11:29

Elf napisał(a):andy nie przesadziles?W temacie chodzi zupelnie o co innego ;)


Ja sie wyzej zastanawialam, jak sie nazywaja mud guards po polsku, to Andy odpowiedzial :D

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

So 30 cze, 2007 15:19

:oops:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pn 09 lip, 2007 20:32

Dzieki za odpowiedzi. Niestety bardzo rzadko teraz korzystam z internetu, dlatego nie moglem odpowiedziec wczesniej. Mojej dziewczynie podoba sie ford ka, ale ceny nie sa na moja kieszen. Dlatego pewnie zdecyduje sie na opel corsa.
Jeszcze raz dzieki za wszystkie odpowiedzi

Kubus
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): N 13 maja, 2007 17:28

Wt 11 wrz, 2007 13:28

Witam, jesli chodzi o forda to ma drozsze ubezpieczenie od innych marek

Avatar użytkownika
mirek0770
Rozkręca się

  • Posty: 89
  • Dołączył(a): Wt 24 kwi, 2007 17:33
  • Lokalizacja: newcastle/Dabrowa Gornicza

Wt 11 wrz, 2007 13:51

mirek0770 napisał(a):Witam, jesli chodzi o forda to ma drozsze ubezpieczenie od innych marek


:shock:
porównaj sobie grupy ubezpieczeniowe na tej stronce zanim coś napiszesz

http://www.parkers.co.uk/insurance/Groups/

Avatar użytkownika
jacca
Bywalec

  • Posty: 177
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 10:29

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do MOTO UK

cron