odzyskanie bonda za mieszkanie

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Cz 12 lis, 2009 17:04

mam klopot z wyegzekwowaniem od landlorda bonda. Z mieszkania wyprowadzilem sie poltora miesiaca temu i od tego czasu cisza. Jego przedstawiciel mowi ze z nim porozmawia ale na tym sie konczy. Czy ktos z Was ma jakis pomysl na zmuszenie wlasciciela do wyplacenia kasy. Mieszkanie w dniu mojej wyprowadzki bylo w najlepszym porzadku, mam na dowod zdjecia i 2 swiadkow. Dzieki za pomoc

Avatar użytkownika
MirekSzu
Rozkręca się

  • Posty: 89
  • Dołączył(a): Pn 02 kwi, 2007 09:51
  • Lokalizacja: Sunderland/Tychy

Cz 12 lis, 2009 18:03

zadzwon,postaram sie ci pomoc
07708331874

Beta
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): So 29 wrz, 2007 16:21

Cz 12 lis, 2009 18:31

duzo osob robi tak ze np ma do zaplacenia za mieszkanie 500 a kaucja np jest 300 to wplaca 200 funtow i jest sie na zero to wedlug mnie najlepsze rozwiązanie ale jak sie juz wyprowadziłeś to liipa

Avatar użytkownika
Astramk42005
Rozkręca się

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): So 29 sie, 2009 19:56

Pt 13 lis, 2009 01:07

My name is Bond. James Bond. Tak to juz z tym bondem jest ze sie czasami ukryc potrafi i lipa.
A tak powaznie najlepiej jest znalezc takiego landlorda, ktory:
1. Nie pobiera bondu ale to sie zadkosc
2. Landlord pobiera bond i deponuje go na specjalnym koncie. Po wplaceniu bondu w przeciagu 2 tygodni powinno sie otrzymac pismo ze ow bond w danej wysokosci zostal zdeponowany.

Z tego co mowil mi moj landlord jest to jedyny legalny sposob na pobieranie bondu ale jak to w zyciu bywa zasady zasadami a realia sa jakie sa.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Pt 13 lis, 2009 04:20

Antypatriota napisał(a):A tak powaznie najlepiej jest znalezc takiego landlorda, ktory:
1. Nie pobiera bondu ale to sie zadkosc


Nie wiem co jest lepsze depozyt czy bezzwrotna opłata pobierana w chwili najmu. Bez bliższej znajomości żaden lanlord nie wynajmie mieszkania bez w/w wpłat.
Faktycznie lanlord umieszcza depozyt w określonym miejscu i powinien wydać zaświadczenie. Drugim miejscem gdzie jest mowa o depozycie może być umowa najmu. Jeśli nie macie zaświadczenia i nic nie wspomniano w umowie, to nie mam pojęcia jak odzyskać kasę. To ważne żeby uzyskać od lanlorda coś na piśmie o wpłacanym depozycie. Bez tego wpłaty faktycznej nie było.

Avatar użytkownika
Hungry Slug
Weteran

  • Posty: 532
  • Dołączył(a): Pt 12 cze, 2009 14:01

Pt 13 lis, 2009 13:46

No wiec w mojej umowie najmu jest klauzula o wplacie czynszu za 1 miesiac + zastaw lub kaucja. Jednak od czasu kiedy sie wyprowadzilem wlasciciel (Protocol Properties) nabral wody w usta, a niestety nie ma mnie na miejscu zeby przeprowadzic to osobiscie wiec pytam czy jest jakas instytucja do ktorej mozna sie zwrocic lub paragraf na ktory mozna sie powolac. Nie sadze zeby to byla LIIIIPA, bo po zdaniu mieszkania jesli bylo ono w porzadku, a bylo, nalezy sie zwrot tym bardziej jak masz to w umowie najmu

Avatar użytkownika
MirekSzu
Rozkręca się

  • Posty: 89
  • Dołączył(a): Pn 02 kwi, 2007 09:51
  • Lokalizacja: Sunderland/Tychy

So 14 lis, 2009 08:19

Jesli depozyt nie byl zabezpieczony w DPS to starac sie o jego zwrot mozesz na podstawie umowy najmu gdzie na bank masz napisane ze wplaciles depozyt - w przeciwnym razie nie doszlo by do wynajmu. Agencja na bank nie ma potwierdzenia ze oddala kase.
Nie miales depozytu przekazanego do DPS ale mozesz na ich stronie poszukac co i jak w Twojej sytuacji.
Ich stronka

www.depositprotection.com

Pozdrawiam
Tomek

Tomasz J
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 21:05
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Powrót do Forum ogólne