Opony zimowe

Wt 17 lis, 2009 13:27

Czy ktos z was wie jak to jest z oponami zimowymi przy wyjezdzie do Polski. Czy w Niemczech sa obowiazkowe czy nie?

DAN
Rozkręca się

  • Posty: 63
  • Dołączył(a): Pn 29 cze, 2009 09:08

Wt 17 lis, 2009 13:59

zimowki w Niemczech nie sa obowiazkowe jako takie ale jazda po snmiegu musi juz byc w zimowkach obowiazkowo, wiec zalezy gdzie w Niemczech jezdzisz.

Imho na obecne zimy w europie duzo lepsze sa caloroczne opony.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Wt 17 lis, 2009 14:30

Czyli jak to rozumiec?Jezeli bede jechal i spadnie snieg akurat na autostradzie to musze miec zimowki, natomiast jezeli nie spadnie to nie?
Ja jade akurat do Polski gdzie mam komplet opon na zmiane a szkoda mi tutaj kupowac kolejny komplet tylko na podróz w jedna strone.

DAN
Rozkręca się

  • Posty: 63
  • Dołączył(a): Pn 29 cze, 2009 09:08

Śr 18 lis, 2009 16:22

'W Niemczech wprowadzono nowy przepis odnoszący się do korzystania z opon zimowych. Zgodnie z niemiecką ustawą dotyczącą przystosowania samochodów do szczególnych warunków zimowych (StVO §2, 3a) przyjętą 1 maja 2006 roku, kierowcy zobowiązani są do wyposażenia samochodu w opony odpowiadające warunkom zimowym. W przypadku zatrzymania przez policję, kierowcy jeżdżący na letnich oponach po drogach pokrytych śniegiem, mogą zostać ukarani mandatem. Dotyczy to również samochodów blokujących lub utrudniających ruch na drogach. Jeśli samochód na letnich oponach spowoduje zimą wypadek, ubezpieczyciel kierowcy może odmówić pokrycia całości kosztów związanych ze spowodowaną szkodą, jeśli zastosowanie opon zimowych mogły zapobiec wypadkowi.'


cytat ze str. www.roadlook.pl

Wiem ze przepis nie jest "świeży" ale raczej nadal obowiązuje

zuza
Rozkręca się

  • Posty: 82
  • Dołączył(a): Śr 02 maja, 2007 11:08

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do MOTO UK

cron