ile powinien jesc niemowlak?mamy pomozcie

Wt 16 wrz, 2008 14:23

witajcie mamy.moj maluszek ma prawie 8 tygodni, daje mu polskie mleko bebiko1. opakowanie mowi ze na jego wiek to powienien zjadac od 90-120 ml a jemu to chyba malo bo zjada 120 ml i jak flacha pusta to on placze ze chce wiecej. kiedy moge mu zwiekszyc porcje na 150 ml?dodam ze jada w ciagu dnia co 2-2,5 godzin czasem 3 jak sie uda.daje mu czasem herbatke rumiankowa i wode ale to chyba nie zdaje egzaminu zeby troche wydluzyc te przerwy miedzy karmieniami. czy on moze byc az tak glodny na swoj wiek?wazy 5300.nczekam na wasze odpowiedzi

gosia mis
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 01 wrz, 2008 10:17

Wt 16 wrz, 2008 15:17

Wiekszosc dzieci chcialaby jesc wiecej niz dostaja i placza jak skonczy sie mleko. Nie wiem co jest napisane na tym bebiko1, ale na moim SMA sojowym jest napisane, ze od 2 do 4m-ca dziecko powinno dostawac mieszanke ze 150ml wody i 5 miarek mleka, zas na opakowaniu zwyklego mleka Aptamil (bodajze polski Bebilon, ale nie jestem pewna), jest napisane 4-8tyg 150ml i 5 miarek mleka oraz 8-12tyg 180ml i 6 miarek mleka.
Ja sie przyznam, ze nigdy nie dawalam i nie daje mlodemu tyle ile pisze na opakowaniu, zawsze dostaje troche mniej. Teraz powinien pic 210-240ml wody + mleko, ale rzadko wypija nawet 180ml, a ostatnio jak wypije 120-150ml to sukces, poprostu nie chce wiecej, nawet cokolwiek innego ciezko jest w niego wcisnac. Ale jak mial 2,3,4m-ce to mogl jesc na okraglo i jak butelka byla pusta to dostawal histerii. Ciezko bylo mi przetrzymac go te 3-3,5h miedzy karmieniami i herbatki tez niewiele pomagaly, ale wyrosl z tego i teraz je, wtedy kiedy jest naprawde glodny.
Sprobuj swojemu maluchowi dawac juz mieszanke ze 150ml wody + 5 miarek mleka, albo skontaktuj sie z GP lub health visitor.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 16 wrz, 2008 17:12

dziekuje bardzo za odpowiedz i rade.dalam malemu 150 ml i wypil bez problemu takze zobacze jak to dalej pojdzie.bo okropny z niego glodomor i tez dostaje histerii jak nawet czeka az przygotuje butelke.dzieki jeszce raz pozdrawiam

gosia mis
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 01 wrz, 2008 10:17

Wt 16 wrz, 2008 18:44

Bedac w Anglii podajesz dziecku polskie mleko?

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Wt 16 wrz, 2008 21:09

a czy jest w tym cos zlego ze podaje polskie mleko??? ja tez podaje polskie mleko> od kwietnia jestem w anglii i dopiero przedwczoraj zdecydowalam sie kupic angielskie chyba niema zadnej roznicy polskie angielskie wazne zeby malucha brzuszek niebolal :))


a odnosnie karmienia to kazde dziecko jest inne jeden je malo drugi duzo po 6miesiacu sie unormuje zobaczysz zycze wytrwalosci :) a od kiedy mozna podawac mleko z kleikiem ryzowym ?? ja juz niepamietam moj mlody ma rok troche minelo ale moze ktos wie moze maluchowi jakby dala z kleikiem to bylby wytrzymalszy

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 16 wrz, 2008 21:39

Sklad polskiego jest inny.

Polska to nadal 'rynek wschodni' w rozumieniu zachodnich koncernow ;)

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Wt 16 wrz, 2008 22:18

Kleik ryzowy w sumie od 4-tego m-ca, ja dawalam troche wczesniej.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 16 wrz, 2008 22:31

Dokladnie...niczym sie nie rozni od polskiego....a co do jedzenia ile dawac...ja zawsze jak pisalo 5 na iles tam ml to dawalam o jedna czasem 2 miarki wiecej...pozniej wprowadzilam kaszki i dodawalam do mleka po 1-2 miarki i dziecko sobie pojadalo....teraz moja mala ma 1rok i zjada 220-230 daje 8-9 miarek mleka i zawsze 2 kopiate miarki kaszki i jest pojedzona...i nigdy przy zadnym z moich dzieckow a mam 3,nie trzymalam sie scisle co pisze na opakowaniu:) ::wales czyli ze jak mozna powiedzmy bo niepamietam dokladnie kaszki wprowadzac od 4 to ja juz pod koniec drogiego na poczatku trzeciego miesiaca dawalam po troszku ::wales ...przy pierwszym dziecku w 2 miesiacu zageszczalam juz grysikiem bo taki glodomor byl :gaah: ::wales ::wales .... a gdy wprowadzilam kaszki to w nocy jak sie przebudzaly przeszlam na herbatke i tak po 2-3 miesiacach jak mialy,kazde przesypialo mi calutka noc :cheer: .... :mrgreen:

Avatar użytkownika
OoLiViaA
Bywalec

  • Posty: 189
  • Dołączył(a): Wt 29 sty, 2008 13:14

Śr 17 wrz, 2008 00:53

OoLiViaA napisał(a):Dokladnie...niczym sie nie rozni od polskiego....


Kobiety i ich merytoryczne argumenty :-) A polskie proszki piorą najlepiej!

Pytanie dla wszystkich inteligentnych Mam. Dlaczego Aptamil, w polsce pod marka Bebilon w Anglii posiada łącznie 5 typy mleka a w Polsce jest ich 11 ?

Blagam, nie odpisujcie - to byl sarkazm.

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Śr 17 wrz, 2008 06:50

Ile powinien jesc niemowlak?Odpowiedz jest prosta tyle ile potrzebuje.Moj syn musial zaczac dostawac kleik ryzowy gdy mial 1,5 miesiaca bo mlekiem sie juz nie najadal.Jak mial 2 miesiace dostawal pierwsze zupki. Ale jestem ciekawa dlaczego wiekszosc mam nie karmi piersia to jest duzo lepsze niz karmienie sztuczne i jezeli z mamy pokarmem jest wszystko ok to dziecko zjada tyle ile mu potrzeba.Wiem o tym,ze niektore mamy nie moga bo maja np za malo pokarmu ale nie wszystkie.I powiem szczerze,ze nasz synalek pomimo to,ze ja mialam bardzo malo mleka to po flaszce z mlekiem sztucznym dojadal jeszcze z piersi niestety bardzo krotko nad czym bardzo ubolewalam no ale takie zycie.Zycze powodzenia wszystkim mamom i wtrwalosci bo tego najbardziej wam potrzeba. :D

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

Śr 17 wrz, 2008 08:29

gosia mis napisał(a):witajcie mamy.moj maluszek ma prawie 8 tygodni, daje mu polskie mleko bebiko1. opakowanie mowi ze na jego wiek to powienien zjadac od 90-120 ml a jemu to chyba malo bo zjada 120 ml i jak flacha pusta to on placze ze chce wiecej. kiedy moge mu zwiekszyc porcje na 150 ml?dodam ze jada w ciagu dnia co 2-2,5 godzin czasem 3 jak sie uda.daje mu czasem herbatke rumiankowa i wode ale to chyba nie zdaje egzaminu zeby troche wydluzyc te przerwy miedzy karmieniami. czy on moze byc az tak glodny na swoj wiek?wazy 5300.nczekam na wasze odpowiedzi


1) TAK - MOZE BYC TAK GLODNY. Powinnas sie cieszyc - jakby w ogole nie jadlo to bylby problem! Kadze dziecko jest inne, niektore jedza wiecej, niektore mniej - wazne zeby byl staly przyrost na wadze. Porozmawiaj z pediatra, na pewno rozwieje Twoje watpliwosci

2) Polecam Aptamil 2 extra hungry, mleko o bardzo dobrej konsystencji i Twoj maluch bedzie miec dluzsze przerwy miedzy jedzeniem. Ale jest to kwestia indywidualna (jezeli Twojemu dziecku jest dobrze na aktualnym mleku, nie powinnas zmieniac). Pamietaj, ze zawsze zmiana mleka jest jak burza w brzuszku maluszka. Objawy zmiany mleka (rozne kupki itp), trwaja nawet do 7 dni. Jezeli kupki sa ok, dobrze je i odbija to bym nie zmienial.

3) Mozesz sprobowac z kleikiem ryzowym - zobacz jak dziecko zareaguje

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Śr 17 wrz, 2008 09:32

Co do mleka Aptamil Extra Hungry to mam mieszane uczucia, bo wlasnie po wprowadzeniu tego mleka w 6-7tyg zycia, moj synek zaczal miec problemy z brzuszkiem i pediatra stwierdzil, ze prawdopodobnie wlasnie to mleko mialo bardzo duzy wplyw na pojawienie sie/rozwoj skazy bialkowej u mlodego. Oczywiscie nie kazde dziecko moze miec po nim problemy, ale ja bym radzila przed jakakolwiek zmiana mleka, porownanie skladu mlek i konsultacje z lekarzem.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Śr 17 wrz, 2008 11:11

DZIADZIAnapisał
Ile powinien jesc niemowlak?Odpowiedz jest prosta tyle ile potrzebuje.Moj syn musial zaczac dostawac kleik ryzowy gdy mial 1,5 miesiaca bo mlekiem sie juz nie najadal.Jak mial 2 miesiace dostawal pierwsze zupki. Ale jestem ciekawa dlaczego wiekszosc mam nie karmi piersia to jest duzo lepsze niz karmienie sztuczne i jezeli z mamy pokarmem jest wszystko ok to dziecko zjada tyle ile mu potrzeba.Wiem o tym,ze niektore mamy nie moga bo maja np za malo pokarmu ale nie wszystkie.I powiem szczerze,ze nasz synalek pomimo to,ze ja mialam bardzo malo mleka to po flaszce z mlekiem sztucznym dojadal jeszcze z piersi niestety bardzo krotko nad czym bardzo ubolewalam no ale takie zycie.Zycze powodzenia wszystkim mamom i wtrwalosci bo tego najbardziej wam potrzeba.

Mó synek ciągnął cały czas pierś,a ja miałam wrażenie,że się nie najada bo kończył po 5 min.,a spał raptem 2 godz.Próbowałam dawać mu kaszki,mleko nic nie pomogło.Była taka histeria,że darowałam sobie.miesiąc temu spróbowałam mu dać kaszkę(miał 9 mie.) zjadł 50ml a mnie się płakać chciało.ćały czas chciał cycka.Dwa tygodnie temu kolejny raz spróbowałam dać kaszkę bo cyckiem się już nie najadał i o moje dziwo zjadł 200ml9a ma 10 mies,)od paru dni opróżnia całą flaszkę i śpi po 4 godz.On poprostu sam wiedział ile chce zjeść mleka.Pozdrawiam
p.s. każde dziecko jest inne,nic na siłe,ale jeśli jest głodny i nie pomaga herbatka to poprostu zrób mu więcej mleka. :)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Śr 17 wrz, 2008 13:36

dzieki dziewczyny za wasze rady.polskie mleko daje dlatego ze za miesiac wracam do kraju na stale i chce go przystosowac do jednego rodzaju mleka.dalam mu te 150 ml i fajnie zjadl choc nie zawsze przy kazdym karmieniu.tez karmilam piersia przez 4 tygodnie nie daismy rady bo maly co godzine chcial jesc po 5 minutach zasypial przy cycu i tak 24 na dobe.teraz po flaszce ladnie mi spi tak od 21 do 5 rano czasami.tylko jeszcze ciagle mu sie ulewa i tez taki jakby twarozek.

gosia mis
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 01 wrz, 2008 10:17

Śr 17 wrz, 2008 14:21

Ja jak czulam, ze pora mlodemu zwiekszyc dawke mleka, to przez pierwszy tydzien dawalam mu zwiekszona o 30ml porcje co drugi posilek, a potem juz normalnie. Bardzo pilnowalam i pilnuje nadal, zeby nie przejadal sie tym sztucznym mlekiem, gdyz dzieci bardzo tyja po mleku modyfikowanym.
Przez pierwszych pare m-cy chyba wszystkie dzieci ulewaja, to efekt niedojrzalego jeszcze w pelni przewodu pokarmowego.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do RODZICE

cron