Paszport dla malucha

So 20 wrz, 2008 14:28

Jeśli by którąś z mam interesował ten temat------jadę za parę dni do konsulatu w Manchesterze.Muszę wyrobić dziecku paszport.Miałam mały problem nie mam meldunku w Polsce,więc musiałam tutaj zrobić pesel przez konsulat.Wiem,że niektórzy rejestrują w polsce dzieci jako bezdomne,ale ja nie miałam możliwości pojechania do Polski,a zbliża mi się koniec paszportu małego.Zadzwoniłam więc do konsulatu z zapytaniem co mam zrobić, bo potrzebuję paszport 5-letni dla malca.Uprzejmna pani przez telefon poinformowała mnie,że jeżeli zgodzę się na wyrobienie kolejnego paszporu na rok to pesel dostanę za darmo.W przypadku ,gdybym chciała 5-letni nie mając peselu za pesel musiałabym zapłacić 20f plus paszport 15f.Nie każda mama wie,ale wcale po rocznym paszporcie tymczasowym nie musimy robić 5-letn.Można zrobić kolejny 1-roczny paszport.W moim przypadku to ratuje mi życie ,bo na 5 -letni w chwili obecnej czeka się 4 mies.,a na roczny 6 tyg.Pozdrawiam :) :)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do RODZICE