PAYSLIP

N 22 kwi, 2012 10:15

Mam pytanie odnośnie Payment Statement. A mianowicie otrzymuję Payslipy od agencji pracy i na nich znalazłam pewną niezgodność.

GROSS PAY – DEDUCTIONS NET PAY

Na payslipie nie ma uwzględnionych innych odtrąceń jak TAX i Employee's NI, które są bardzo dziwnie niskie. Na jednych payslipach wynoszą po kilkadziesiąt pensów na innych kilka funtów - przy stałej wielkości gross pay i net pay!
W poprzedniej agencji od tej samej wielkości gross pay potrącano mi dwadzieścia kilka i trzydzieści kilka funtów na NI i Tax.
Wygląda to tak, jakby agencja za małe potrącenia obliczała i odprowadzała, ale pensję wypłaca mi zgodnie z wyższymi potrąceniami.

Co powinnam zrobić z tym problemem, nie znam żadnych zapisów prawnych, na które mogłabym powołać się w czasie rozmów z agencją.

Proszę o pomoc

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

N 22 kwi, 2012 10:33

Myslę że niema czym się przejmować. gorzej by bylo jakby wogóle nie odciagali a tym sposobem masz wiecej pieniedzy.--tez bym tak chciał. A wysokosc potracen zalezy od reveniu to oni ustalaja procent na twoim nr NIN jak i na innych.

przybysz52
Bywalec

  • Posty: 110
  • Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 20:30

N 22 kwi, 2012 10:46

Właśnie chodzi o to, że płacą mniej niż to wynika z potrąceń.

NET PAY jest mniejsza niż GROSS PAY minus DEDUCTIONS!

Np:
Gross Pay 200
Deduction 15 (NI 6.5 + Tax 8.5 = 15)
Net Pay 150 (i tyle wpływa na konto, choć 200-15 = 185!)

To jest tylko przykład, jak to działa na moim payslipie (nie prawdziwe wielkości).

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

N 22 kwi, 2012 12:34

Spotkalem juz sie z czyms takim ale nie wiem jak to wyglada od sprawy prawnej itd.
Sam jestem ciekawy ,mial ktos jeszcze z takimi sytuacjami stycznosc?

zigzag
Rozkręca się

  • Posty: 66
  • Dołączył(a): Wt 03 lut, 2009 17:57

N 22 kwi, 2012 13:12

ahhhhhaaaa Zle przeczytałem............. Bez wykrzykników mi tu prosze :zly:
Sądze że trzeba isć do agecni z peyslipami i im pokazać i wyjasnić. tylko nie wyjasnić jak oni lubją {OJ PRZEPRASZAMY ZMIENIMY TO :shock: :blahblah: } TYLKO KONKRETNIE i chyba bedzie ok

przybysz52
Bywalec

  • Posty: 110
  • Dołączył(a): Śr 15 gru, 2010 20:30

N 22 kwi, 2012 15:23

przybysz52 napisał(a):Bez wykrzykników mi tu prosze :zly:

Sorki, wykrzyknik nie był do Ciebie, tylko oznaką, że tu ostro coś nie gra :-)
przybysz52 napisał(a):Sądze że trzeba isć do agecni z peyslipami i im pokazać i wyjasnić. tylko nie wyjasnić jak oni lubją {OJ PRZEPRASZAMY ZMIENIMY TO :shock: :blahblah: } TYLKO KONKRETNIE i chyba bedzie ok

No właśnie konkretnie, to bym chciała z jakimiś podstawami prawnymi, a sama nie mogę nic takiego znaleźć :/
Jak ktoś miał już taki problem i dał sobie znim rady proszę o wskazówki :-)

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

N 22 kwi, 2012 15:57

Z tego co wiem to czesto tego typu rozliczenia sa tlumaczone(owijane w przyslowiowa bawelne) w ten sposob ze to jest cos powiazane z twoimi expenses.Ja tez sadze ze jest tu cos nie tak.
Swojego czasu byly tego typu rozliczenia w jednej z firm i pewna pani ksiegowa zobowiazala sie do odzyskania tych" znikajacych " pieniazkow a byly to kwoty od 30 do ponad 100 funtow tygodniowo na jedna osobe.Wiekszosc zaplacila tej pani za ta usluge po 100 funtow ale chyba nikt tych pieniazkow nie odzyskal.

zigzag
Rozkręca się

  • Posty: 66
  • Dołączył(a): Wt 03 lut, 2009 17:57

N 22 kwi, 2012 19:14

Strasznie ciężko coś doradzić, nie podałaś czy pracujesz na pełen czy na pół etatu, nie podałaś wielkości zarobków, ani jaki kod podatkowy masz na pasku z wypłaty.

Warto by też było podać nazwę agencji :) szybko by wyszło czy już coś takiego praktykowała.

Kilka informacji na rok 2012/2013, (dane z http://www.direct.gov.uk oraz http://www.hmrc.gov.uk ):

- kwota zwolniona od opłaty National Insurance: £7,605.00 (próg podstawowy - Primary Threshold (PT)),
- kwota zwolniona od Income Tax: £8,105.00 (wiek poniżej 65 lat, kod podakowy 810L),
- stawka National Insurance 12%, (dla progu podstawowego, klasa NI 1, kategoria A),
- podatek na wysokości 20%, przy zarobkach do: £34,370.00 rocznie.

I teraz:

Jeżeli w tygodniu zarobiłaś X (tak zwany total, liczba godzin razy stawka) pieniędzy, to pracodawca powinien odliczyć:

Kwotę na podatek w wysokości Y, która:
Y=0.2(((52*X)-8,105.00)/52)
Y=0.2(X-155.86) czyli, jeżeli zarabiałaś mniej niż £155,86 na tydzień przez rok, podatku nie płacisz.

Kwotę na National Insurance Z, która:
Z=0.12(((52*X)-7,605.00)/52)
Z=0.12(X-146.25) czyli, jeżeli zarabiałaś mniej niż £146.25 na tydzień przez rok, składki nie płacisz.


I na przykład pracując 45 godzin w tygodniu przy stawce £9.50 (nadgodziny płatne 150% powyżej 37 godzin na tydzień) mamy:
37*9.5+8*1.5*9.5=£465.5
Od tej kwoty zapłacimy więc:
Składkę na podatek w wysokości: 0.2(465.5-155.86)=0.2*309.64=£61.93
Składkę na National insurance w wysokości: 0.12(465.5-146.25)=0.12*319.38=£38.33

Te kwoty powinny znaleźć się na pasku z wypłaty.

Pozostają:

- Opłaty na pension scheme, często są wyodrębnione jako, że nie ulegają opodatkowaniu.
- Oraz potrącenia inne, czyli na przykład opłaty składkowe (związki, itp), opłata za vouchery dziecięce, składki charytatywne (do pewnego stopnia również nie podlegające opodatkowaniu).

No to wiemy co teoretycznie powinno się znaleźć na pasku z wypłaty (payslipie).


Natomiast informacje na temat: "Nieautoryzowanych potrąceń."

Pracownicy są prawnie chronieni od nieautoryzowanych potrąceń z wypłaty dokonanych przez pracodawcę.

Pracodawca nie ma prawa potrącić pieniędzy z Twojej wypłaty, za wyjątkiem kiedy:
- jest to wymagane przez prawo (np.: National Insurance, Income Tax, spłata pożyczki studenckiej),
- jest to dozwolone w kontrakcie zatrudnienia, (pod warunkiem, że widziałaś i podpisałaś pisemną kopię tej części kontraktu), lub gdy pracodawca może udowodnić, iż nie byłaś chętna i gotowa do wykonywania swojej pracy,
- nie pracowałaś z powodu uczestniczenia w akcji strajkowej,
- jest to zwrot nadpłaty w poprzednich pensjach lub wypłatach,
- jest to wynik wyroku sądu lub trybunału pracy.

Przed dokonaniem jakichkolwiek potrąceń pracodawca zobowiązany jest Ci podać do podpisania dokument z całą kwotą potrącenia, dopiero po tej czynności potrącenie może mieć miejsce.

Nieautoryzowane potrącenia nie dokonane na wypłacie nie są chronione prawem, ale można się ubiegać o ich zwrot jeżeli było to złamanie kontraktu zatrudnienia, (na przykład potrącenia od premii uznaniowych).


Jeżeli pracodawca dokonał potrącenia nie zgodnie z prawem powinnaś o tym z nim porozmawiać w celu wyjaśnienia potrącenia lub skontaktować się z przedstawicielem związku zawodowego, jeżeli jesteś jego członkiem. Ostatecznie powinnaś zgłosić się do Trybunału Zatrudnienia (Employment Tribunal) w celu odzyskania pieniędzy.

Źródła:
http://www.direct.gov.uk
http://www.hmrc.gov.uk
http://www.guardian.co.uk
http://www.freelanceadvisor.co.uk
http://www.learndirect.co.uk
(przetłumaczone na Polski w miarę moich skromnych możliwości)

Niestety nie znalazłem informacji czy któreś z potrąceń może zostać pominięte na pasku z wypłaty, niemniej jednak, nie powinna zaistnieć sytuacja, kiedy zostaje potrącone kwota z wypłaty bez Twojej wiedzy.

Jeżeli ktoś chce coś dodać/poprawić to chętnie zapraszam.

pozdrawiam

edit: przed pracownikami agencji powoływał bym się na tę stronkę: http://www.direct.gov.uk/en/Employment/ ... /DG_175878

Milczus
Rozkręca się

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:59

N 22 kwi, 2012 22:26

Dzięki Milczus za wyczerpującą odpowiedź. Podobnie jak Ty, ja również już wcześniej zapoznałam się z treścią tych źródeł , na które się powołujesz (nawet jeśli nie są one przydatne na tą chwilę mi, to za jakiś czas mogą okazać się bardzo przydatne komuś kto będzie miał podobny problem jak ja)
Nadal jednak nie znajduję odpowiedzi, dlaczego oni to robią.
Zgodnie z tym wszystkim agencja pobiera za mały NI i Tax, co mnie strasznie niepokoi, nie wykazuje więcej potrąceń, ale i tak obniża wypłatę.
zigzag napisał(a):Z tego co wiem to czesto tego typu rozliczenia sa tlumaczone(owijane w przyslowiowa bawelne) w ten sposob ze to jest cos powiazane z twoimi expenses.

Rzeczywiście na payslipie pojawia się zapis: Add Expenses, ale w takim razie jak oni to liczą, że im takie cuda wychodzą? Tak logicznie patrząc na to, to nadal Gross Pay minus Deductions powinno się równać Net Pay, a tak nie jest.
Info o moich zarobkach itp nie będę upubliczniała, ale mogę napisać, że agencja, dla której pracuję zatrudnia firmę do rozliczeń z pracownikami EmployE (A Legitas Group Company). Na pewno wielu osobom znana, bo nie jedna agencja w Newcastle korzysta z ich usług.

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

Pn 23 kwi, 2012 06:01

Być może jest to spowodowane krótszym (na czas określony) kontraktem przez co roczne zarobki są liczone powiedzmy na to na okres sześciu miesięcy (automatycznie zarobki roczne spadają o połowę, a przy zarobkach nie przekraczających £300.00 na tydzień NI i Tax będą praktycznie znikome, prawdopodobnie po przedłużeniu kontraktu Twoje składki znacznie wzrosną), niestety mam za mało danych by to stwierdzić z całą pewnością, jedyne co mi pozostaje to poradzić byś poszła do agencji i zapytała co i jak.

Milczus
Rozkręca się

  • Posty: 90
  • Dołączył(a): Pn 11 kwi, 2011 19:59

Pn 23 kwi, 2012 19:15

KAJKA przeczytaj informacje zawarte w ponizszym linku:
http://blogs.mirror.co.uk/investigation ... e-for.html

Sadze, ze na tym polega problem.

Zgodnie z angielskim prawem agencje pracy moga odliczac od Twoich dochodow wydatki na podroz do pracy i wyzywienie ( nawet bez Twojej wyraznej zgody). Stad nieokreslone "expences" na payslipie.

Automatycznie Twoj dochod brutto znacznie sie obniza dlatego placisz duzo mniej Tax i NI ( pomysl o dochodzie jaki bedzie uwzgledniony na P60).
Dodatkowy dochod z tego tytulu idzie do kieszeni agencji i firmy ( Legal E, Employ E etc), ktora przelewa Ci wynagrodzenie ( sprawdz na payslipie/wyciagu bankowym).

System ten jest oczywiscie bardzo popularny wsrod Agencji pracy-i niestety pracownicy w wiekosci nie zdaja sobie sprawy z calego procederu. Radze isc do Agencji i poprosc jej pracownika o pelne wyjasnienie payslipu. Nie zdziw sie,jesli nie bedzie w stanie tego zrobic i odesle Cie do Employ E....

Jesli masz jakies pytania to pisz-postaram sie odpowiedziec.

Avatar użytkownika
Anek
Rozkręca się

  • Posty: 78
  • Dołączył(a): Pn 12 lut, 2007 12:00
  • Lokalizacja: z daleka...

Wt 24 kwi, 2012 17:16

Dzięki serdeczne za link. Jak się uporam z czytaniem ze zrozumieniem tego artykułu, to dodam jakiś komentarz.
Jak na razie wysłałam zapytanie i prośbę o wytłumaczenie payslipu, bezpośrednio do firmy EmployE, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że pracownicy agencji nie mają na ten temat zielonego pojęcia.
Jeśli chodzi o Expences, to rzeczywiście ja dla tej firmy wysyłałam informację jakie koszty dojazdu i ubrania ponoszę miesięcznie, ale to co ja obliczyłam miesięcznie, to na payslipie tygodniowym ta kwota jest ponad dwukrotnie podwyższona! Więc skąd oni to biorą?
Po za tym z tego co rozumiem oni to robią po to, żeby mniej podatku i NI płacić, ale po pierwsze dlaczego ja tych zaoszczędzonych pieniędzy nie dostaję, tylko oni sobie gdzieś 'pod stołem' je zabierają i druga kwestia, jeśli mam opłacany NI niższy (czasem zaledwie 0.25funta tygodniowo), to z tego co rozumiem zapisy o Job Seekers Allowance, to on mi się nie będzie należał (gdybym przez przypadek straciła pracę), po za tym to będzie miało też wpływ na przyszłą moją emeryturę. Czemu w takim razie nie pytają się mnie o zdanie czy ja jednak wolę opłacać na zaś wyższą składkę?
Poczekamy i zobaczymy co napisze ta firma.

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

Wt 24 kwi, 2012 20:42

Jesli chodzi o wielkosc odliczanych kwot to odliczaja max, dpouszczalna kwote. Niestety nie ma to odniesienia do rzeczywistosci.

Niestety masz racje wielosc skladek NI bedzie w przyszlosci miala wplyw na kwote statutory sick pay i statutory pension.
Pomysl tez o kwocie jaka bedzie na P60-jesli bedziesz sie starac o wieksza pozyczke niestety nie bedzie to wygladac zbyt korzystnie....

http://www.emito.net/spolecznosc/fora_t ... 6?strona=1

PS Nie wierz w wyjasnienie, ze roznica jest pokryciem Twojego urlopu. Urlop jest kosztem pracodawcy i ma sie nijak do Twojego wynagrodzenia brutto.

Avatar użytkownika
Anek
Rozkręca się

  • Posty: 78
  • Dołączył(a): Pn 12 lut, 2007 12:00
  • Lokalizacja: z daleka...

Wt 24 kwi, 2012 23:53

Anek napisał(a):http://www.emito.net/spolecznosc/fora_tematyczne/dyskusja_ogolna/rozliczenia_przez_legal_e_485366?strona=1


Bliźniaczy temat. Dziękuję za link, bardzo przydatny. Tematu nadal nie zamykam, jeśli ktoś już kiedyś miał podobną sytuację z tą (bądź inną) firmą, piszcie czego się dowiedzieliście.

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

Śr 25 kwi, 2012 00:16

http://www.consumeractiongroup.co.uk/fo ... s-it-legal
a tu link do następnego forum, na którym ktoś przytacza jakiś list informacyjny od tej firmy oraz pokazuje swój payslip (mój wygląda identycznie, tylko oczywiście ilość przepracowanych godzin i stawki godzinowej jest inna).

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron