PC - 2 bipy i tyle

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Pt 12 gru, 2008 06:51

Kurde ostatnio sie przeprowadzałem i nie wiem może wilgoć czy coś ale komp mi padł. Fakt faktem że koles jest leciwy AMD Duron 1.2Ghz na płycie ASRock, 3 DDR 250+250+512mb. 2 dni temu pierwszy raz w życiu zawiesił mi się linux. Przeszedłem na win i po godz. wywalił mi problem z grafiką 3dfx 16mb. Linux - godzina i zwis. Teraz to wygląda tak że po odpaleniu 2 bipy i tyle. Wyłacza się i żeby go odpalic to trzeba wyjąć kabel z prądu, podłączyc ponownie i powtórka z rozrywki. BIOS AMI. Wegług tego co znalazłem w sieci wygląda na pamięć ale żeby wszystkie 3 kosci?? Co z tym odłączaniem zasilania?? Aha wcześniej podczas pierwszego zwisu linuxa kompa się nie dało odpalić ale Num lock się świecił?? Mysle se płyta?? Ktoś bardziej doświadczony?? Pozdro

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Pt 12 gru, 2008 11:17

hursamir napisał(a):Kurde ostatnio sie przeprowadzałem i nie wiem może wilgoć czy coś ale komp mi padł. Fakt faktem że koles jest leciwy AMD Duron 1.2Ghz na płycie ASRock, 3 DDR 250+250+512mb. 2 dni temu pierwszy raz w życiu zawiesił mi się linux. Przeszedłem na win i po godz. wywalił mi problem z grafiką 3dfx 16mb. Linux - godzina i zwis. Teraz to wygląda tak że po odpaleniu 2 bipy i tyle. Wyłacza się i żeby go odpalic to trzeba wyjąć kabel z prądu, podłączyc ponownie i powtórka z rozrywki. BIOS AMI. Wegług tego co znalazłem w sieci wygląda na pamięć ale żeby wszystkie 3 kosci?? Co z tym odłączaniem zasilania?? Aha wcześniej podczas pierwszego zwisu linuxa kompa się nie dało odpalić ale Num lock się świecił?? Mysle se płyta?? Ktoś bardziej doświadczony?? Pozdro




moze poprostu najpierw zacznij od wyczyszczenia go w srodku. kup sprezone powietrze i dobrze przedmuchaj. skoro mowisz ze sie przeprowadzales wiec moze kurz sie gdzies dostal.

sprobuj wyciagnac wszystkie kosci pamieci i na zasadzie chybil trafil pokolei wkladac pojedynczo w rozne sloty i zobaczyc jaki efekt.

jezeli wiozles go "do gory nogami" to sprawdz procesor na slocie czy sie nie obluzowal.

ja osobisnie obstawiam troche kurzu na slotach.
skoro wszystko dzialalo....

a to zawieszanie sie sytstemu tez moze byc od uszkodzenia ktorejs z kosci....

jak uda ci sie go juz uruchomic to proponuje przeprowadzic memtest.

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pt 12 gru, 2008 12:46

Wykręciłem wszystkie części. Zasilacz szlag trafił na bank. Nie wiadomo co z resztą bo zaczeło się od karty graf. jak pisałem później 2 bipy w biosie AMI to pamięć a gniazdo zasilacza na plusie przepalone. Wygląda jakby most północny. Próbowałem zasilacz kupić w orbisie w gateshead ale mówią że nie mają takich starych części :( Może ktoś ma i odsprzeda?? Jak co to na priv. W przyszłym tyg. mam egzamin i muszę napisać raport do piątku na 1000 słów. I to jest złośliwosć rzeczy martwych. nemec a co to ta sprężarka powietrza - że niby gdzie mogę to dostać?? - na przyszłość by mi się przydała.

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Pt 12 gru, 2008 13:49

hursamir napisał(a):Wykręciłem wszystkie części. Zasilacz szlag trafił na bank. Nie wiadomo co z resztą bo zaczeło się od karty graf. jak pisałem później 2 bipy w biosie AMI to pamięć a gniazdo zasilacza na plusie przepalone. Wygląda jakby most północny. Próbowałem zasilacz kupić w orbisie w gateshead ale mówią że nie mają takich starych części :( Może ktoś ma i odsprzeda?? Jak co to na priv. W przyszłym tyg. mam egzamin i muszę napisać raport do piątku na 1000 słów. I to jest złośliwosć rzeczy martwych. nemec a co to ta sprężarka powietrza - że niby gdzie mogę to dostać?? - na przyszłość by mi się przydała.



mam duzo sprzetu uzywanego - skontaktuj sie ze mna, cos wymyslimy ;)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pt 12 gru, 2008 18:32

Scofield napisał(a):mam duzo sprzetu uzywanego - skontaktuj sie ze mna, cos wymyslimy ;)


a bedziesz miał jakąs pamiec do pc , chyba ddr

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Pt 12 gru, 2008 21:36

hursamir napisał(a):Wykręciłem wszystkie części. Zasilacz szlag trafił na bank. Nie wiadomo co z resztą bo zaczeło się od karty graf. jak pisałem później 2 bipy w biosie AMI to pamięć a gniazdo zasilacza na plusie przepalone. Wygląda jakby most północny. Próbowałem zasilacz kupić w orbisie w gateshead ale mówią że nie mają takich starych części :( Może ktoś ma i odsprzeda?? Jak co to na priv. W przyszłym tyg. mam egzamin i muszę napisać raport do piątku na 1000 słów. I to jest złośliwosć rzeczy martwych. nemec a co to ta sprężarka powietrza - że niby gdzie mogę to dostać?? - na przyszłość by mi się przydała.



nie sprezarka tylko sprężone powietrze w aerozolu. mozna kupic np. w pcworld albo maplinie.

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

So 13 gru, 2008 02:24

oki :) Dzięki nemec. A takie tam małe przeoczenie :P

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do HOBBY UK

cron