Petycja w Naszej sprawie

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Pt 10 mar, 2017 19:29

Co o tym myślicie ?
Ja uważam że cel bardzo szczytny, ale .....
Zapoznałem się z tym apelem i bardzo go popieram. Jednak mój entuzjazm ostygł gdy przeczytałem ankietę, którą trzeba wypełnić. Uważam, że dane wymagane są w tej ankiecie naruszają moją prywatność. Może wystarczyłoby imię nazwisko i na przykład numer NIN. Jeżeli ktoś z urzędników państwowych chciałby sprawdzić czy faktycznie to jest ta osoba to nie ma problemu.
Zwróćcie uwagę na to, że przy powodzeniu akcji ktoś wejdzie w posiadanie 200.000 ( a może znacznie więcej) danych osobowych.
I co Wy na to ???

warmenczyk
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): Pn 11 sty, 2010 17:45

Pt 10 mar, 2017 21:06

Dlaczego maja byc zwolnieni z oplat, wszedzie sie placi za obywatelstwo.

justyna
Rozkręca się

  • Posty: 69
  • Dołączył(a): Cz 23 lis, 2006 15:39

Pt 10 mar, 2017 21:36

Chyba nie zrozumiałaś mojego pytania.

warmenczyk
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): Pn 11 sty, 2010 17:45

Pt 10 mar, 2017 21:44

To nie byla odpowiedz do twojego postu.Tylko odnioslam sie do tej petycji.

justyna
Rozkręca się

  • Posty: 69
  • Dołączył(a): Cz 23 lis, 2006 15:39

Pt 10 mar, 2017 21:50

Ok.
Dlaczego uważasz, że ludzie, którzy przez 5 lat płaca podatki, nic w zamian nie otrzymując mają zapłacić teraz za wybryk jednego polityka ?

warmenczyk
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): Pn 11 sty, 2010 17:45

Pt 10 mar, 2017 22:52

Nie wiem o jakim apelu mowa ale jakaś tam opłata piwinna być. I nie każdy tak jak ty płaci duże podatki i nie korzysta z żadnych benefitów.

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

So 11 mar, 2017 06:52

PETYCJA W NASZEJ SPRAWIE!
Wpisał Zbyszek Krawiec
Piątek, 10. Marzec 2017 08:45
Petycja ta dotyczy zniesienia opłaty za wniosek o obywatelstwo brytyjskie dla Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii ponad 5 lat (mających automatycznie status rezydenta UK).


W obecnej sytuacji politycznej w Wielkiej Brytanii, nikt z nas do końca nie wie, co się może stać po zamknięciu procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej czyli po tak zwanym Brexit’cie.

Większość z nas mieszka i pracuje w UK ponad 5 lat co na mocy prawa UK daje nam status rezydenta UK, niezależnie od tego czy staraliśmy się o obywatelstwo angielskie czy nie. Dla tych którzy zdecydują się zmienić swój status z rezydenta na obywatela UK (po złożeniu wniosku naturalizacji i zdaniu odpowiednich egzaminów) może się to wiązać z dużymi kosztami, które obecnie wynoszą £1,236 za jedną osobę dorosłą. W przypadku rodziny koszt ten jest dużo większy…

W związku z powyższym, zachęcamy wszystkich zainteresowanych Rodaków do wzięcia udziału w podpisaniu w/w petycji w tej słusznej dla nas Polaków sprawie!


Petycję można złożyć bezpośrednio na stronie parlamentu UK (link poniżej):
https://petition.parliament.uk/petitions /183860
UWAGA! Po podpisaniu, należy jeszcze ją zatwierdzić klikając w link który będzie przesłany na wskazany przez nas adres email.


To tyle i aż tyle!

Po osiągnięciu wymaganych 100,000 podpisów rząd będzie musiał ustosunkować się do tej petycji i podjąć odpowiednią decyzję.

Każdy głos się liczy! Data zakończenia składania petycji to 15 sierpania 2017 roku, znamienna data dla naszej ojczyzny i jej obywateli!

Pamiętajmy, że tylko od nas samych zależy jak będzie przyszłość nasza i naszych dzieci w UK po opuszczeniu Unii Europejskiej za kilka lat!

Ilość podpisów będzie także wskazówką dla polityków angielskich czy będą musieli zabiegać o polskie głosy w przyszłych wyborach!

warmenczyk
Bywalec

  • Posty: 104
  • Dołączył(a): Pn 11 sty, 2010 17:45

So 11 mar, 2017 09:29

A to tylko Polacy maja taka opłatę czy wszyscy składający wniosek?
Odstrasza to nierobów i beneficiarstwo żeby nie marnowali czasu urzędników.
Jak by było za darmo co jest nie realne to by wszyscy wysyłali wnioski

Pawlo
Rozkręca się

  • Posty: 54
  • Dołączył(a): N 14 cze, 2015 19:34

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Powrót do Forum ogólne

cron