Podwyzka czynszu- czy to mozliwe?

Pn 06 kwi, 2009 11:03

Witam serdecznie!
Chcialabym poznac wasze zdanie na temat sytuacji, w jakiej znalazlam sie, dotyczacej wynajmowania mieszkania.
Otoz przyjechalam do Newcastle w drugiej polowie pazdziernika 2008 wraz z mama do mojej rodziny i mieszkalysmy u nich ponad 2 miesiace. Jest to malzenstwo z nastoletnim synem. Wynajmuja 3-sypialniowy dom z jadalnia i salonem na Fenham za F600 miesiecznie bez oplat. Umowa zostala podpisana na 4 osoby, a podczas naszej obecnosci zamieszkiwalo tam 5 osob. W zwiazku z tym, jak twierdza, landlord podniosl im czynsz o F300, czyli o 50%, co dalo sume F900 na miesiac (podkresle, ze bez oplat i tax council).
W ostatecznosci 2,5 miesiaca gosciny u nich: w tym mieszkanie, wyzywienie, oplaty (prad, gaz, council) wynioslo nas blisko F1800.
Nie uregulowalysmy jeszcze calej kwoty dlugu, ale chcialybysmy wiedziec na ile te sumy sa realne
Chcialybysmy takze dowiedziec sie co sadza o tym ludzie mieszkajacy, zyjacy tu majacy doswiadczenie w wynajmowaniu mieszkan w Newcastle i okolicach.

Bede wdzieczna za wszelkie opinie.

izabelle

izabelle
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pn 06 kwi, 2009 10:07
  • Lokalizacja: Gateshead

Pn 06 kwi, 2009 11:13

50% podwyzka czynszu, dlatego ze w mieszkaniu bylo o 1 osobe wiecej niz na umowie??
Jak dla mnie to cos tu baaaardzo smierdzi...

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pn 06 kwi, 2009 11:23

Gdy my lojalnie chcieliśmy poinformować naszą landlady o tym, że na wakacje (na cale dwa miesiące) przyjedzie do nas rodzina, powiedziała, że jej to w ogóle nie interesuje. Ona wynajmuje całe mieszkanie, a nie pokoje czy łóżka...
Do wielu znajomych Polaków przyjeżdżają na dłużej (miesiąc-dwa) różne osoby, które na przykład potem się usamodzielniają i wynajmują osobne lokum i nigdy nie słyszałam, żeby komukolwiek landlord/landlady podnosił czynsz.
Owszem, ci nowi mieszkańcy czasem dokładali się do czynszu i innych opłat, ale nie dlatego, że były one zwiększone w związku ze zwiększoną liczbą mieszkańców.
Czynsz jest na mieszkanie/dom i zależy tylko od wielkości i standardu lokalu, a nie od ilości mieszkańców.
Bardzo dziwna sprawa... :?

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Pn 06 kwi, 2009 11:32

Jesli faktycznie landlord podniosl im czynsz, to musi byc to uzasadnione na pismie, wiec poproscie o pokazanie takowego dokumentu lub o konfrontacje z landlordem, poza tym poproscie o wglad w rachunki za gas i prad (do council taxu bym sie nie dokladala,bo to kwota ustalana za caly rok, wiec czemu mielibyscie to placic).

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pn 06 kwi, 2009 12:20

a moim znajomym landlord obnizyl czynsz o 100f miesiecznie na poczatku mieszkali w 5 osob a teraz zostalo ich tylko 3 ,wiec mieli rozmowe na temat kosztow mieszkania i landlord obnizyl im o 100 f z tym ze oni nie mieszkaja w newcastle tylko na jakiejs wiosce

moim zdaniem cos tu niegra ja bym wymowil mieszkanie i szukal innego

Roman1
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Wt 17 paź, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Durham

Pn 06 kwi, 2009 12:30

Zgadzam się z Lucy. Płaci się za dom a nie za ilość osób. Jak najszybciej wyjaśnijcie sprawę i poszukajcie sobie nowego lokum. Teraz wybór jest naprawdę duży (choćby ogłoszenia na naszym forum...)
Po prostu ten pan szuka przysłowiowych "jeleni" i tak sobie myśli może mu się uda.

Avatar użytkownika
annpiorr
Bywalec

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): So 14 kwi, 2007 12:35
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Pn 06 kwi, 2009 12:48

izabelle napisał(a):W zwiazku z tym, jak twierdza, landlord podniosl im czynsz o F300


Droga Izabello

Prawdopodobnie sama zauwazasz roznice w zdaniach:
- landlord podniosl czynsz
- jak twierdza, landlord podniosl im czynsz

Jak twierdza moi znajomi, tamten landlord nic o was nie wie, a osoby u ktorych podnjmujecie robia wam male fe, ale sam nie wiem czy to prawda czy tylko oni tak twierdza. ;)

Avatar użytkownika
student
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Śr 12 lis, 2008 16:14
  • Lokalizacja: Skąd? Stąd!

Pn 06 kwi, 2009 18:36

student napisał(a):
izabelle napisał(a):W zwiazku z tym, jak twierdza, landlord podniosl im czynsz o F300


Droga Izabello

Prawdopodobnie sama zauwazasz roznice w zdaniach:
- landlord podniosl czynsz
- jak twierdza, landlord podniosl im czynsz

Jak twierdza moi znajomi, tamten landlord nic o was nie wie, a osoby u ktorych podnjmujecie robia wam male fe, ale sam nie wiem czy to prawda czy tylko oni tak twierdza. ;)


Zgadzam się ze Studentem. Znając naszą mentalność z dużym prawdopodobieństwem płacicie teraz za cały czynsz, lub większość. Lanlord wynajmuje cały dom i nie może według mnie podwyższać czynszu ponad sumę w umowie. Pozatym w umowie raczej nie są wyszczególnieni wszyscy mieszkańcy, jedynie osoba podpisująca. Na waszym miejscu zacząłbym od przyjrzenia się umowie.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pn 06 kwi, 2009 19:02

izabelle napisał(a):Otoz przyjechalam do Newcastle w drugiej polowie pazdziernika 2008 wraz z mama do mojej rodziny i mieszkalysmy u nich ponad 2 miesiace.
W ostatecznosci 2,5 miesiaca gosciny u nich: w tym mieszkanie, wyzywienie, oplaty (prad, gaz, council) wynioslo nas blisko F1800.


Czytajcie ze zrozumieniem, wyraznie uzyty jest czas przeszly, czyli izabelle juz tam nie mieszka.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pn 06 kwi, 2009 21:00

nie ma to jak pobyt u rodzinki w hotelu **** :lol: bo tak to wyglada
zgadzam sie ze wszystkimi forumowiczami

MIRON4415
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): Wt 05 cze, 2007 18:17

Wt 07 kwi, 2009 21:28

podpisaliscie umowe z landlordem, na ustalona kwote oraz liczbe osob zamieszkujacych mieszkanie (kzady z waszej 4 podpisal sie na umowie ) Wy wedlug landlorda zlamaliscie zasady umowy jako pierwsi, ale on tez nie jest swiety poniewaz on tez zlamal zasady podnoszac czynsz o 50%. Wedlug prawa jest to nieuzasadnione, i koles po prostu szuka łatwej kasy, wydaje mu sie ze skoro 5 polakow pracuje to i maja siano zeby miesiecznie placic 900. Absolutnie nie placcie mu tej nadwyzki, on nie ma prawa brac wiecej niz jest na umowie, jesli on stwierdzi ze to wy zlamaliscie warunki umowy jako pierwsi powiedzcie ze ta 5 osoba byla tu tylko kilka tygodni w ramach odwiedzin i zgloscie sprawe do wasego councilu. macie miesiac na znalezienie mieszkania, on nie moze was wyrzucic

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Wt 07 kwi, 2009 21:31

Oj, chyba ktos niedokladnie czyta :P

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Wt 07 kwi, 2009 21:39

ande napisał(a):Oj, chyba ktos niedokladnie czyta :P


Masz racje, czytanie ze zrozumieniem wychodzi z mody...

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 07 kwi, 2009 21:57

Oj dziewczyno. Szkoda mi cie. Zapewnilas im darmowe mieszkanie przez 2 mies, a kazda podwyzka czynszu czy zmiana w umowie musi byc na pismie. Nie daj sie zrobic w Chu.... Jesli czynsz byl 600+ok100 tax+ok100 oplaty za prad i gaz to daje 800+ wyzywienie x 2miesiace to daje 1800, co dla mnie wyglada bardzo jasno- Ktos cie niezle chce wydymac. Nie daj sie i nie plac ani grosza wiecej.

Avatar użytkownika
DJ_FLY
Rozkręca się

  • Posty: 48
  • Dołączył(a): N 08 lut, 2009 20:18
  • Lokalizacja: Darlington

Śr 08 kwi, 2009 06:52

DJ_FLY napisał(a):Oj dziewczyno. Szkoda mi cie. Zapewnilas im darmowe mieszkanie przez 2 mies, a kazda podwyzka czynszu czy zmiana w umowie musi byc na pismie. Nie daj sie zrobic w Chu.... Jesli czynsz byl 600+ok100 tax+ok100 oplaty za prad i gaz to daje 800+ wyzywienie x 2miesiace to daje 1800, co dla mnie wyglada bardzo jasno- Ktos cie niezle chce wydymac. Nie daj sie i nie plac ani grosza wiecej.

Zgadzam się,niestety wygląda na to że padłaś ofiarą oszustwa.Ja także miałam u siebie kuzyna 3 mies.zgłosiłam do agencji,ale oni mi powiedzieli,że nie wpływa to na wysokośc czynszu.Czynsz miałam bez zmian.Przykre tylko,że to rodacy,no ale niestety....Zycze powodzenia i więcej juz bym im nie oddawała bo to jest wyłudzenie.Pozdrawiam :)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron