Polish car-6 months -no more!!!

Pn 23 cze, 2008 13:47

Mam takie pytanie czy jak juz spiszą polski samochód i dają 6 mies. na zjazd albo na przerejestrowanie na ang.blachy to czy mozna zjechac do polski i znowu wrocic tym samym samochodem to czy ten okres 6-ciu miesiecy bedzie naliczany od nowa?

anna szefer
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): So 07 cze, 2008 13:27

Pn 23 cze, 2008 13:55

co 6 miesięcy musisz przekroczyć granice ,wielu jezydzi do Dover na prom , przekracza granice i wraca z powrotem potem maja dowód w postaci biletu .
Wystarczy co 6 miechów i na nowo masz odliczany czas

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Pn 23 cze, 2008 14:10

Dotyczy to rowniez wszystkich rejstracji innych niz angielskie.
Raz na pol roku trzeba zjechac z wyspy.

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

Pn 23 cze, 2008 15:29

dzięki wielkie tak myslalam ale nie bylam pewna pozdrawiam

anna szefer
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): So 07 cze, 2008 13:27

Śr 25 cze, 2008 13:27

Niestety według przepisów możesz samochodem na obcej rejestracji jeźdźić po brytyjskich drogach tylko 6 miesięcy w okresie 12-miesięcznym. Oznacza to, że po 6 miesiącach musisz wyjechać (albo Twoje auto) na dłużej, na kolejne pół roku.

Oto przepisy.Znalezione na www. direct.gov.uk

European Union vehicles
It is the responsibility for the driver to prove how long the vehicle has been in the country. This can be achieved by producing ferry tickets. Used or unregistered vehicles brought into the UK will be allowed to circulate freely for six months in any 12 month period without the need to register.


Dokładne źródło podaję tutaj:
http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Bu ... G_10014623

"Sztuczki" z wyjazdem na prom i powrotem w ten sam dzień nie przejdą. Ty możesz pokazywać bilet z promu, a władze brytyjskie pokażą Ci rejestry wg których Twój samochód był w ciągu roku przez dłużej niż 6 miesięcy na drogach UK.

Ludzie, przyjrzyjcie się drogom. Na każdej autostradzie jest co chwila kamera rejestrująca TAX (i tablicę rejestracyjną samochodu). Poza tym... sąsiedzi. Brytyjczycy współpracują ze swoją policją i bardzo łatwo mogą donieść, że samochód jeździ po ich drogach bez zapłaconego podatku. Nawet na stronie internetowej mogą anonimowo zgłosić taki pojazd - http://dvla.gov.uk/onlineservices/repor ... spx?ext=dg

Przypominam, że w takich sprawach samochód z niezapłaconym TAXem brytyjskie "służby drogowe" mają prawo zamknąć w blokady, potem odholować na parking specjalny, a ostatecznie nawet... ZEZŁOMOWAĆ!

Proszę więc dokładnie czytać przepisy, a nie tylko interpretować je wg własnej wygody. No, chyba że chcecie stracić pojazd....

Ostrzegał Gryzipiórek

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Śr 25 cze, 2008 13:45

::aplauz ::aplauz ::aplauz Maja Anglicy na nas sposoby :lol:

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Śr 25 cze, 2008 13:51

ja rowniez nie rozumiem dlaczego zamiast dostosowac sie do obowiazujacych tutaj przepisow, wiele osob poprostu je omija albo interpretuje tylko ta czesc tych przepisow, ktora jest na ich korzysc... To ze w Polsce takie rzeczy przechodza przez cale lata, nie znaczy ze tu rowniez.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Śr 25 cze, 2008 16:09

Po pierwsze oszczednosci- po co placic jak mozna nie placic tylko kombinowac - tax i ubezpieczenie jednak troche kosztuja. Zreszta kto jak kto, ale Polak potrafi. Ja popieram, scigac oszustow! Prawo jest rowne wobec wszystkich - skoro jedni moga placic, to czemu inni nie???

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

So 28 cze, 2008 12:15

ande napisał(a):Po pierwsze oszczednosci- po co placic jak mozna nie placic tylko kombinowac - tax i ubezpieczenie jednak troche kosztuja. Zreszta kto jak kto, ale Polak potrafi. Ja popieram, scigac oszustow! Prawo jest rowne wobec wszystkich - skoro jedni moga placic, to czemu inni nie???

popieram ::aplauz

Avatar użytkownika
tiger_uk
Rozkręca się

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 07 lut, 2007 07:14

So 28 cze, 2008 14:23

ja także ,potem ci co kombinuja sie szczyca jacy to oni sa zaradni , mieszkasz tutaj plac tutaj i tyle , a nie kombinacja gdzie sie da

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do MOTO UK

cron