polscy studenci na northumbria uni lub newcastle uni

N 27 maja, 2012 20:09

Od wrzesnia prawdopodobnie zaczne studjowac w Newcastle na Northumbria uni wiecie moze czy sa tam jacys polacy? chcialabym zpaytac o pare spraw np. jak najlepiej wynajac mieszkanie? czy latwo dostac prace jesli jest sie studentem? jaka atmosfera jest na uni? itd

xkxjustmexkx
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Cz 24 maja, 2012 14:59

Pn 28 maja, 2012 08:30

Czesc, studiuje juz 2-gi rok na Newcastle University i bardzo polecam ta uczelnie. Na poczatku bedziesz tzw "fresher"- najlepiej na pierwszym roku jest mieszkac w akademiku gdzie bezposrednio bedziesz w srodowisku studenckim, poznasz wielu ludzi i zaliczysz nie jedna impreze :D Atmsofera jest swietna, na uczelni jest duzo Societies, Sportow i innych roznych zajec zebys pomiedzy zajeciami i imprezami nie miala zbyt duzo czasu wolnego. Wiecej na http://www.nusu.co.uk/
O prace dorywcza nie jest latwo gdyz jest duzo studentow i malo ofert, ale dla chcacego nic trudnego (tak slyszalem i wychodzi na to ze "za malo chcialem"). Polecam zaciagniecie kredytu studenckiego na Tuition Fees oraz Maintenance Loan jesli sie zakwalifikujesz
Pozdrawiam

trener
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pn 28 maja, 2012 07:54

Pn 28 maja, 2012 19:20

dzieki wielkie za info ;) ja niestety wybieram sie na northumbrie bo tam maja lepsza szkole biznesowa podobno ;) a masz moze jakis znajomych studentow ktorzy wynajmowali mieszkanie w newcastle bo chcialam sie dowiedziec czy udalo sie komus dostac jakies benefity itd bo z tego co sie orjentuje mozna dostac housing benefit jesli sie jest na full time ale niestety nie mam pojecia jakie to sa kwoty

xkxjustmexkx
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Cz 24 maja, 2012 14:59

Wt 29 maja, 2012 12:11

Wszyscy znajomi w tym takze ja wynajmujemy mieszkania / pokoje gdyz przywilej mieszkania w akademiku na Newcastle Uni przysluguje tylko na 1-szym roku :( Nie orientuje sie dokladnie jak to jest na Northumbrii ale spodziewam sie ze bardzo podobnie. Reputacja Newcastle vs Northumbria bywa goraca debata wiec to zostawie na inny temat :cool:
Osobiscie nikogo nie znam kto by dostawal housing benefity na okres nauki. Finansowanie studiow generalnie polega na oszczednosciach, Loan-ach, Grant-ach (np za low household income, dobre wyniki w szkole sredniej itp) i ewentualnie stypendiach oraz pracy dorywczej. Na stronie direct.gov.uk jest napisane ze mozesz sie ubiegac o extra benefity (w tym housing) jesli:
1. jestes single parent
2. masz partnera ktory rowniez jest studentem i macie dziecko na utrzymaniu
3. masz jakies disability
hope this helps :)

trener
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pn 28 maja, 2012 07:54

Wt 29 maja, 2012 19:23

Na pewno Northumbria nie ma lepszej szkoly businessowej... no chyba ze chodzi o nowszy/ladniejszy budynek....

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Śr 30 maja, 2012 20:45

ma starsza szkole biznesowa z wiekszymi kontaktami i jest wiecej kierunkow w formie sandwitch dlatego napisalam ze lepsza ;) a mnie inetresuja tylko takie kierunki... pozatym maja tez kursy ktorych jest kilka na cale UK miedzy innymi corporation management itd ;)
pozatym czy to wazne ktory uni jest lepszy ? prawda jest taka ze po northumbri czy po newcastle uni musisz znalesc prace a pracodawcy szukaja kogos nie tylko z papierkiem z dobrego uni ale tez z doswiadczeniem a northumbria nie tylko oferuje SW kursy ale takze jesli ktos je wybierze obniza tutaion fees do 25% ;)

xkxjustmexkx
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Cz 24 maja, 2012 14:59

Cz 07 cze, 2012 23:50

z jakiegos powodu oferuja obnizke tution fees ale nie bede polemizowal ;)

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

N 01 lip, 2012 17:59

hej! tak sie sklada ze wlasnie skonczylem I rok w business school na northumbrii ;) jesli chodzi o polakow to spotkalem raz 2 polki na jakims kierunku turystycznym i tyle. malo nas tu strasznie, jak widac skala imigracji nie przeklada sie na ilosc naszych studentow tutaj. z czego t owynika? nie mam pojecia.
jesli masz jakies pytania to wal smialo, z checia odpowiem xd
a jaki konkretnie kierunek wybralas?

berto88
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): N 01 lip, 2012 17:48

N 01 lip, 2012 23:00

berto88 napisał(a):malo nas tu strasznie, jak widac skala imigracji nie przeklada sie na ilosc naszych studentow tutaj. z czego t owynika? nie mam pojecia.


Wynika to z tego, że większość z nas:

a) ma już dyplom (albo dwa), które w większości przypadków możemy sobie wsadzić w d...
b) ma już swoje lata, a jak będziesz miał już swoje lata, to zobaczysz, że powiedzenie "żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce" jest w swej istocie głęboko prawdziwe :D

Ale ja akurat planuję od jesieni rozpocząć jakieś studia (dla mnie to będą akurat trzecie, a w zasadzie to nawet czwarte :D ) tylko jeszcze nie wybrałem jakie (postgraduate), tzn. w sumie wybrałem, tylko jeszcze się zastanawiam :) .

Aha, jeszcze powód (chyba najważniejszy):

c) kasa, misiu, kasa...

A no i jeszcze jeden powód:

d) wiele osób ma już albo rodziny albo inne obowiązki a także pracę na full-time, której nie może rzucić z powodu podanego w podpunkcie c), dlatego też jeśli już studiują to nie na full-time ani na part-time tylko robią "distant learning", zresztą dostępny także na Northumbrii, i dlatego nawet jeśli studiują, to ich tam nie zobaczysz częściej niż kilka razy w roku.

A dodam jeszcze dla pełnego obrazu powód:

e) struktura społeczna polskiej emigracji jest taka, a nie inna - a w rozwinięciu tego podpunktu mogą zapewne pomóc Ci dyplomowani mgr socjologii, których jak podejrzewam na tym forum jest również całkiem sporo :cool:

Pozdro, ucz się pilnie! ;)

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

So 11 sie, 2012 22:58

xkxjustmexkx napisał(a):(...)czy latwo dostac prace jesli jest sie studentem? jaka atmosfera jest na uni? itd

Powiem Ci, ze w kierunku Engineering i powiazane z praca nie ma problemow. Ja mam tylko 2.1 z undergraduate i teraz pewnie bede mial podobnie na postgrad, czyli merit. To prawda, wyslalem mnostwo aplikacji, ale i odpowiedzi bylo troszke. Ostatecznie mialem dwie ciekawe oferty pracy, no i przyjalem niedawno jedna w Darlington. Polecam studia w UK, atmosfera jest genialna, wykladowcy mili i pomocni, a imprezki wciagajace:D


damian_oki napisał(a):z jakiegos powodu oferuja obnizke tution fees ale nie bede polemizowal ;)

Nie zgodze sie z tym stwierdzeniem. Zrobilem undergraduate na Sheffield Hallam University i wlasnie koncze magisterke na University of Leeds. Leeds jest duzo, duzo wyzej w rankingu brytyjskich uniwerkow niz SHU, a to SHU wolalo wiecej kasy za magisterke. Nie ocenialbym wiec poziomu studiow po cenie.

berto88 napisał(a):(...)malo nas tu strasznie, jak widac skala imigracji nie przeklada sie na ilosc naszych studentow tutaj. z czego t owynika? nie mam pojecia.

Oj, nie jest az tak tragicznie:P
Na university of Leeds jest Polish Society do ktorego nalezy troszke studentow. Robilismy nawet spotkania integracyjne z Polish Societies z innych uniwerkow w UK i powiem Wam, ze jest nas sporo!:)

jet
Rozkręca się

  • Posty: 58
  • Dołączył(a): So 11 sie, 2012 22:34
  • Lokalizacja: Darlington

So 15 wrz, 2012 09:05

Cześć, zaczynam studia w tym roku na newcastle uni, mam akademik.Czy ktoś się orientuje czy są akceptowane w akademikach odwiedziny kogoś z rodziny na kilka dni?

ola89
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): So 15 wrz, 2012 08:51

Pn 24 wrz, 2012 11:45

A jak to jest z wymaganiami, jesli chodzi o jezyk angielski na uniwerku ? Czytalem, ze robia jakies kursy dla potrzebujacych. Jak to sie w Waszych sytuacjach przedstawia?

Avatar użytkownika
Radymirski
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): Pn 24 wrz, 2012 11:17

Pn 24 wrz, 2012 19:24

To wszystko zalezy jakie masz papiery... jesli przyjezdzasz z zagranicy i masz np polska mature to wymagaja od ciebie zebys zdal egzamin z czytania pisania i mowienia na odpowiednim poziomie. Jesli masz papiery angielskie np po ukonczeniu collegu ale nie masz np podstawowego GCSE z angielskiego to tez moga poprosic o podejscie do egzaminu.
Jesli chodzi o pomoc to owszem duzo universytetow oferuje kursy jezyka dla obcokrajowcow. Jest to taka pomoc w zakresie technik ktore powinienes uzywac w czasie egzaminow lub w pisaniu zaliczen. Powiem krotko pomoga ale bez jezyka raczej nikogo nie przyjma chyba ze na jakas wymiane miedzynarodowa.

xkxjustmexkx
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Cz 24 maja, 2012 14:59

Pn 24 wrz, 2012 19:59

Radymirski napisał(a):A jak to jest z wymaganiami, jesli chodzi o jezyk angielski na uniwerku ? Czytalem, ze robia jakies kursy dla potrzebujacych. Jak to sie w Waszych sytuacjach przedstawia?


Dla każdego kierunku na każdym uniwersytecie na właściwej stronie www są informacje na temat wymagań językowych dla kandydatów, których językiem ojczystym nie jest angielski lub nie mają dyplomu/świadectwa ukończenia odpowiedniej szkoły w UK lub Irlandii.

Przeważnie próg wynosi ok. 6,5 pkt dla egzaminu IELTS. To nie jest dużo, pod warunkiem, że znasz angielski, oczywiście. Ale gdybyś nie znał, to nie myślałbyś przecież o studiach w Anglii, prawda?

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Wt 25 wrz, 2012 10:18

Jasna sprawa, mam pare papierów ;) zapytalem zanim przejrzalem strony Uniwerkow. W kazdym razie dzieki !

Avatar użytkownika
Radymirski
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): Pn 24 wrz, 2012 11:17

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA