Polskie blachy w Motocyklu w UK

Czy mieszkając w UK warto rejestrować i ubezpieczac Motor w Polsce?

Ankieta wygasła Cz 10 maja, 2012 11:35

Tak
0
Brak głosów
Nie
3
60%
Nie wiem
2
40%
Wiem ale nie powiem :)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 5

Pt 20 kwi, 2012 11:35

Witam
Za kilka dni odbieram moja wymazona R6 ktorej ubezpieczenie kosztuje niestety duzo wiecej niz w modelach konkurencyjnych. Stąd też pytania :
Czy może ktoś z was jeździł w UK motorem na polskich blachach? Czy są jakieś prawne ograniczenia?

Czy warto rejestrowac i ubezpieczac motor w POlandii czy wiaza sie z tym nieprzyjemnosci itp.?

Czy mozna ubezpieczyc w Polsce Motor zarejestrowany w Anglii ?

Chetnie poczytam mądre rad.
Pozdro
Dariusz

Dariuszke
Rozkręca się

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): Pt 20 sie, 2010 16:17

Pt 20 kwi, 2012 12:52

Nie sadze zebys mogl ubezpieczyc w polsce moto zarejestrowane w UK, ale moge sie mylic.
Z opowiadan znajomych wiem ze mieli czasem problemy z tego tytulu, bo policja nie przepada za takimi. Zgodnie z prawem kiedys mogles miec tu pojazd nie dluzej niz pol roku, ale moze sie to zmienilo a nawet jak nie to ludzie sie tlumaczyli ze wyjezdzaja do polski od czasu do czasu i nie sa tu na stale.
Z ubezpieczeniem... dobrze jest dopoki jest dobrze.... jak cos sie stanie to bedziesz sobie plul w brode. Dwie rzeczy. Po pierwsze motor to nie wszystko, trzeba miec kase na pozostale rzeczy wlaczajac w to ubezpieczenie. Po drugie z takim podejsciem to nigdy w zyciu nie uzbierasz to znizek na ubezpieczenie. Ja bym sie osobiscie nie pchal w polskie ubezpieczalnie, ale Polacy jako narod zawsze lubia kombinowac... oby Ci sie pozniej czkawka nie odbilo.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Pt 20 kwi, 2012 16:07

Moto kupione w UK ubezpieczamy tylko w UK. Jak chcesz ubezpieczyć w PL, to je przerejestruj na polskie blachy.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Pt 20 kwi, 2012 19:01

Nie polecam.

Ze strony DVLA

Do you have to register your car in the UK?
Visitors coming to the UK that don’t intend living here can usually use a vehicle displaying foreign (non-UK) number plates for up to six months in a 12 month period. This can be one single or several shorter visits, adding up to a six month period. During this time the vehicle can travel displaying the non-UK plates but only provided the vehicle is still fully registered and tax paid, in the country it came from (the driver’s home country).
For anyone wishing to stay in the UK for longer than a six month period, their vehicle will normally need to be registered and taxed at Driver and Vehicle Licensing Agency (DVLA). There are exemptions for students and workers who normally live outside the UK but are only in the UK for a set study or work period. For more information on these exemptions, follow the link below.


If you are stopped by the police driving a car with non-UK plates
If the police stop your vehicle it's up to you to show you can use the vehicle in the UK without taxing and registering here. You may be asked to show proof of the length of time you have been in the UK, such as a ferry ticket or evidence that you and the vehicle are eligible for customs relief.
It is important to remember that if you become a resident in the UK, you must tax and register your vehicle in the UK straight away.




Ostatnie zdanie najwazniejsze.

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do MOTO UK

cron