pomoc - tłumacz na 29.11.

Wt 19 lis, 2013 21:19

Witam,

poszukuję tłumacza na 29.11 o 14:00 do Trybunału Pracy w Newcastle upon Tyne w rozsądnej cenie.

Z góry dzięki

Avatar użytkownika
Qbek
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Śr 27 cze, 2007 23:58

Wt 19 lis, 2013 23:22

ET zapewnia tłumaczy, powiadom ich o tym listownie najszybciej jak to możliwe lub zadzwoń (dane teleadresowe masz w piśmie informującym o dacie posiedzenia), zostało 10 dni powinno być ok.

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Śr 20 lis, 2013 17:28

Teoretycznie tam powinien być tłumacz, ale już mi się raz zdarzyło, że pomimo rezerwacji nie było. Chciałabym też pójść z kimś - zawsze raźniej mieć przy boku "swojego człowieka" ;) ... dzwoniłam do wielu osób, ale termin pechowy chyba...

Avatar użytkownika
Qbek
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Śr 27 cze, 2007 23:58

Cz 21 lis, 2013 01:41

Szczerze mówiąc nie słyszałem, żeby sądy dopuszczały tłumaczy "z ulicy", chyba że w wyjątkowych sytuacjach typu tłumaczenie ze swahili, aramejskiego albo coś takiego, gdzie nie ma zbyt wielu dostępnych tłumaczy.

MoJ ma swoje wytyczne odnośnie kwalifikacji tłumaczy sądowych (kilka stopni zaawansowania) a od dwóch lat wszyscy tłumacze są zapewniani przez jedną firmę w ramach ogólnokrajowego kontraktu.

Oczywiście, możesz wziąć kogoś do pomocy w charakterze asystenta, który być może mógłby Tobie szeptem tłumaczyć co się dzieje, ale po pierwsze sąd/trybunał także musi się zgodzić na uczestnictwo takiej osoby (co nie jest oczywiste), a po drugie taka osoba nie może mówić za Ciebie (tzn. zwracać się bezpośrednio do sądu).

Skoro miał być tłumacz i nie było to nie Twoja wina więc nie ma się czym przejmować - oczywiście poza stratą czasu i kosztami - bo nie będzie to negatywnie odebrane przez sąd/trybunał.

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron