Pomocy

Pt 19 kwi, 2013 09:57

Witam Jestem Tu nowy ;) Jestem całkiem zielony w sprawach nauki w uk troche poczytalem ale za duzo tego wsyzstkiego juz , mam prosbe moze ktos mi prosto wytlumaczyc gdzie isc od czego zaczac itd , mam 20 lat i skączylem gimnazjum i chcialbym zacząć szkoole tutaj , jestem tutaj od paru miesiecy , i poprostu chce zrobic sobie kwalifikacje , z góry dzieki ;)
:D

SzaQal_Dxp
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pn 08 kwi, 2013 13:33

Pt 19 kwi, 2013 18:47

Chyba skończyłeś gimnazjum??

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Pt 19 kwi, 2013 22:14

20 lat? troche sie zasiedziales w tym gimnazium

Pawel18
Rozkręca się

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): Pt 20 kwi, 2012 17:38

So 20 kwi, 2013 00:34

Jak na tutejsze warunki to z jego wykształceniem nie jest jakoś najgorzej :)

Poza tym wielu Polaków pracuje tu na stanowiskach do których gimnazjum wystarcza a są magistrami - i po ch... była ta zbędna nauka? Nie każdy musi być magistrem, a często to teraz wręcz przeszkadza, bo ambicje za wysokie i dyskomfort psychiczny...

Kolego Szakal, nie wiem jak z Twoim angielskim, ale jeśli słabo to bym najpierw poszedł na jakiś kurs a potem poszukaj czegoś w rodzaju Apprenticeship Scheme, to coś w rodzaju nauki połączonej z pracą, chodzisz do szkoły (np. College'u) raz w tygodniu a poza tym pracujesz i zdobywasz kwalifikacje.

Wszystko pod nadzorem szkoły, a rząd do takich programów dopłaca, masz np. za darmo kurs na wózek widłowy itp., bo i tak się to rządowi opłaca (a także firmie, która Cię zatrudni).

Oczywiście nie jest to sprawa, którą załatwisz w pięć minut. Ale myślę, że w Twoim przypadku to ciekawa propozycja ścieżki zawodowej.

Nie wiem, czy nasze gimnazjum wystarcza do Apprenticeship Scheme. Będziesz pewnie potrzebował jakieś przetłumaczone papiery z Polski. Myślę, że na podstawowe levele może wystarczyć.

Po więcej informacji zajrzyj sobie tutaj:

https://www.gov.uk/apprenticeships-guid ... ifications


I tutaj:

http://www.apprenticeships.org.uk/

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

So 20 kwi, 2013 21:08

Tak Panie "proffoto " Skączyłem ;) nawet poszedłem do technikum ale sytuacja życiowa zmusiła mnie aby wyjechac w celach zarobkowych za granice , więc nie skączyłem tego oto technikum , panie " Pawel18 " nie , nie siedziałem do 20 roku w gimnazjum , pytalem o co innego a nie wyjezdzasz z durnymi zagrywkami ;) Dziekuje " Owly Owl " Własnie na taką odpowiedz liczylem ;) Z Angielskim raczej nie ma kłopotów ponad komunikatywny to chyba najlepsze okreslenie ;) a wiec od poniedzialku zaczne sie wiecej tym interesowac ;)

Dziekuje Bardzo ;) :D

SzaQal_Dxp
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pn 08 kwi, 2013 13:33

So 20 kwi, 2013 21:58

Hej

Dobrze im odpowiedziales ::aplauz bez sensu te wymadrzania sie. Sprobuj udac sie do Newcastle College, na pewno znajdziesz cos dla siebie. Rye hill Campus polecam na poczatek:)

Poza tym takie organizacje jak Jet na westgate road moga byc pomocne czy Learn Direct, Numeracy i Literacy skills na poczatek level 1 i 2:) Zapytaj w collegu:) No i o to co Cie interesuje, jakis kursy na pewno sie znajda i chyba chyba powtarzam chyba ( bo zaraz sie znajda poprawiacze). do 24 roku zycia nieodplatnie.

Pozdrawiam i do dzela:) :horse:

beatkab
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 21
  • Dołączył(a): Pn 23 lip, 2012 14:47

So 20 kwi, 2013 23:57

Z moich doświadczeń wynika (ale mogę się mylić), że żeby kontynuować tu szkołę, to najpierw musisz:

1. Pójść na ESOL ( kurs angielskiego w collegu) i dojść do poziomu angielskiego, który umożliwi Ci zdanie egzaminów końcowych z secondary school GCSE (angielski, matematyka + wybrane przedmioty). Czasem można pewne etapy przeskoczyć albo ominąć ale to wszystko będziesz ustalał ze swoim opiekunem i będzie zależało od Ciebie i dobrej woli nauczycieli.

2. Po zdaniu tych egzaminów będziesz mógł kontynuować naukę w tym samym albo innym collegu w wybranym kierunku zawodowym.

3. Po skończonym collegu (2 lata) możesz kontynuować naukę na studiach.

Proponuję przejść się do najbliższego collegu do "student's advisor" a tam Cię pokierują i udzielą Ci informacji jak ugryźć temat.

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

N 21 kwi, 2013 00:35

Co prawda edukację przeduniwersytecką kończyłem za starych dobrych czasów 8+4, ale wydaje mi się (ale może mi się tylko wydaje :D ), że nasze egzaminy na koniec gimnazjum to właśnie odpowiednik GCSE, natomiast A-Levels odpowiadają mniej więcej polskiej maturze.

Natomiast angielski rzeczywiście będziesz potrzebował pewnie potwierdzić papierem z UK jako non-native speaker, ja np. żeby pójść tutaj na studia musiałem zdać IELTS na określonym poziomie, ale pewnie ESOL zdany na jakimś poziomie w College'u też będzie ok.

Przy dobrych wiatrach więc może wystarczy sam ESOL i uznanie świadectwa ukończenia polskiego gimnazjum jako odpowiednika innych (wybranych) przedmiotów z GCSE?

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

N 21 kwi, 2013 00:49

Dziekuje Bardzo za zebranie wszystkoch informacji ( mam nadzieje ze wsyzstkich ) a wiec trzeba sie wybrac do collegu i dowiedziec sie co mi potrzeba ;) Jeszcze Raz Dzieki

Blesss ya :)

SzaQal_Dxp
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pn 08 kwi, 2013 13:33

N 21 kwi, 2013 08:50

Mam przykład znajomej 16-latki, bez angielskiego, która najpierw musiała dojść bodajże do ESOL entry 3 a potem kontynuując angielski zaczęła uczęszczać w tym samym collegu na inne zajęcia zawodowe i w wieku 19 lat poszła na studia.

Tak naprawdę jak będzie wyglądała Twoja ścieżka nauczania zależy w dużej mierze od collegu no i od Twojej znajomości angielskiego. Nauczyciele mają możliwości naginania trochę zasad dla dobrych i pilnych studentów.

Życzę powodzenia!

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Śr 04 wrz, 2013 08:52

A wiec tak, jeżeli chcesz się uczyć w tym wieku to będziesz musiał dogadać się collgem ze nie pracujesz ( chyba ? ) i chcesz się edukować za darmo, co do kierunku jeżeli nie znasz angielskiego nie przyjmą cie na żaden kierunek musisz ukonczyc kurs ESOL i dopiero po tym robić sobie zawód.

Polish
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Śr 04 wrz, 2013 08:30
  • Lokalizacja: Birmingham

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron