Chrzest- polski kosciol w Ncl, zaswiadczenia, oplaty itp.

Pn 09 lip, 2012 09:18

Czy chrzcil ktos dziecko w polskim kosciele w Ncl? Jakie macie doswiadczenia z ksiedzem jesli chodzi o cale zalatwianie uroczystosci?
Czy sa rodzice, ktorzy chrzcili lub chrzcic beda dziecko w Polsce i potrzebowali zaswiadczenia stad? Czy ksiadz w Ncl wystawia takie zaswiadczenia i czy za to sie placi?

Generalnie znam kilka malzenstw, ktore zrezygnowaly z chrzcin w polskim kosciele w Ncl ze wzgledu na trudnosci i takie tam...chcialabym zasiegnac opinii innych rodzicow.

Piszcie czego mozna sie spodziewac?

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

Pn 09 lip, 2012 10:05

dla niego najwazniejsze jest czy jestes wpisana do jego ksiegi parafian, uczeszczasz co niedziele na msze i czy przyjmujesz heheh kolede. sama niedlugo bede miala ten sam problem, ale lepiej to juz zrobic w pl lub angielskim kosciele

mamuśka
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): Cz 02 wrz, 2010 15:32

Pn 09 lip, 2012 11:14

Ja tez bede miala ten sam problem z doswiadczenia wiem ze ksiadz robi wielki problem a nie powinien bo dziecko do wiary musi doprowadzic ale no coz...mojego znajomego dziecka nie ochrzcil pozniewaz nie byli w zwiazku malzenskim zawsze stawial jakies argumenty to nie jest ksiadz z powolania takie jest moje zdanie:) pozdrawiam

kamcia12026
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): N 01 sty, 2012 17:47

Pn 09 lip, 2012 11:21

A my chrzciliśmy dziecko w Polsce i nasz ksiądz nie wymagał żadnych papierów i nawet nie robił problemów z tego ze nie mieliśmy ślubu.

agniesiaczek
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Wt 04 sie, 2009 19:49

Pn 09 lip, 2012 15:22

my ochrzcilismy synka tu ale tez mielismy tyle problemow z tym bo nie mamy slubu koscielnego i powiedzial ze jak wezmiemy slub tu u niego to dopiero nam dziecko ochrzci ale jak sie synek urodzil i miesiac pozniej rodzina przyjechala do nas poslismy do niego ale on byl na urlopie i byl jego zastepca i ochcil mam synka za zgoda ksiedza wiec lepiej bedzie w polsce dziecko ochrzcic

loko2002
Rozkręca się

  • Posty: 51
  • Dołączył(a): Pt 28 sty, 2011 23:26
  • Lokalizacja: Newcastle Gateshead
  • Ostrzeżenia:1

Pn 09 lip, 2012 15:39

my ochrzcilismy tutaj, oczywiscie ksiádz musial powiedziec swoje na temat tego ze nie jestesmy malzenstwem, itp. ale dalismy rade. oczywiscie ofiara co laska ale nie mniej niz 50funa. no i zapomnial na sam koniec mszy dac certyfikat chrztu.
polecam angielskie koscioly, szybko 15-20 min, bez problemow, kilku moich znajomych wybralo ang. i nie zalujá, za to ja bardzo ze do polskiego poszlam, no coz czlowiek uczy sie na bledach.
a propo jedyne dokumenty jakie byly potrzebne to od rodzicóww chrzestnych.
zycze powodzenia:))

Avatar użytkownika
zalaklin
Bywalec

  • Posty: 139
  • Dołączył(a): Cz 10 gru, 2009 21:11
  • Lokalizacja: newcastle

Pn 09 lip, 2012 16:32

on nie zapomnial zeby dac wam certyfikat chrztu. Nam tez nie dal i powiedzial ze dostaniemy certyfikat chrztu dopiero jak bedziemy po slubie koscielnym .

loko2002
Rozkręca się

  • Posty: 51
  • Dołączył(a): Pt 28 sty, 2011 23:26
  • Lokalizacja: Newcastle Gateshead
  • Ostrzeżenia:1

Pn 09 lip, 2012 17:24

witam. odrazu odradzam Ci polski kosciol i tego ksiedza. jest straszny, jego podejscie i brak wychowania. poprostu prostak. my wlasnie spodziewamy sie drugiego bobasa i na pewno nie bedzie to polski kosciol. proponuje angielski. pozdrawiam

wercia
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Cz 04 lis, 2010 23:53

Pn 09 lip, 2012 19:10

Ja chrzciłam w angielskim ,20 minut identycznie jak w polskim kościele.Kasy ksiądz nie chciał ,więc jak wychodziłam to wrzuciłam do koszyczka bez żadnego musi być,nie mam ślubu kościelnego nie były żadnego problemu.Ochrzciłam tutaj jedno dziecko w polskim kościele to porażka dla mnie ,kazanie o ślub kościelny a drugie w angielskim i całkowite przeciwieństwo.Brak rozumienia po angielsku nie był żadną wielką przeszkodą :D Polecam angielski kościół ,dla mnie chrzest był tutaj cudowny i przeżywałam tak samo jak po polsku a cała oprawa i zachowanie księdza dużo przyjemniejsze niż w polskim kościele,który kojarzę tylko z kazaniem i wyciąganiem kasy :gaah:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Pn 09 lip, 2012 19:59

loko 2002- otrzymalismy certyfikat kilka dni pozniej, bez zadnych docinek na brak slubu czy tego ze nas nie widuje w kosciele.
ale i tak polecam ang.kosciól, szybko, bezproblemowo w milej atmosferze:))

Avatar użytkownika
zalaklin
Bywalec

  • Posty: 139
  • Dołączył(a): Cz 10 gru, 2009 21:11
  • Lokalizacja: newcastle

Pn 16 lip, 2012 15:33

Angielski kosciol ochrzci Ci dziecko bez zadnych oplat,papierkow i zbednych pytan .
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Wt 31 lip, 2012 21:32

Hmmm...my ślub kościelny mamy, ale certyfikatu chrztu też nie dostaliśmy ... a jak nam będzie potrzebny to będzie wydany... (to słowa księdza)...zdziwiło mnie to, ale cóż...

Poza tym nie mieliśmy jakiś problemów...a nawet ksiądz poszedł nam "na rękę" bo chrzestna naszego synka była przed przystąpieniem do bierzmowania...miała z Pl zaświadczenie, ze jest w trakcie kursu przygot.do sakramentu i było ok...

Koszt - 50funtów

Mieliśmy to szczęście, ze do parafii byliśmy juz zapisani bo rok wcześniej to ja byłam chrzestną i już przez te "papierki" przebrnęliśmy...

Avatar użytkownika
monikah
Bywalec

  • Posty: 124
  • Dołączył(a): Pn 28 lip, 2008 15:15

Śr 01 sie, 2012 15:43

Monikah nie wydal ci swiadectwa bo jak Ci bedzie potrzebne to zaplacisz nastepne 50 £ !!
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Śr 01 sie, 2012 20:56

Marlena, dokładnie dlatego zaswiadczenia nie dostałam...ale cóż...

Avatar użytkownika
monikah
Bywalec

  • Posty: 124
  • Dołączył(a): Pn 28 lip, 2008 15:15

Śr 01 sie, 2012 21:56

Ja chrzcilam syna w angielskim kosciele i tez nie mam zaswiadczenia. Zapisywalam dziecko do szkoly katolickiej, podalam w ktorym kosciele byl chrzest i nic nikt wiecej ode mnie nie wymagal, wiec widocznie zaswiadczenie nie jest niezbedne. A jak ktos chce to zawsze moze isc po odpis :)

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do RODZICE

cron