NAKLEJKI NA KLOSZACH LAMP SAMOCHODOWYCH

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 14 lis, 2006 14:39

WITAM.
MAM PROŚBĘ DO WSZYSTKICH KTÓRZY WIEDZĄ COŚ NA TEN TEMAT.
JADĘ NA ŚWIĘTA SAMOCHODEM DO POLSKI, CHCIAŁBYM WIEDZIEĆ GDZIE MOGĘ DOSTAĆ NAKLEJKI NA LAMPY ŻEBY NIE OŚLEPIAĆ KIEROWCÓW Z KONTYNENTU. I JAK TO SIĘ PRZYKLEJA,I CZY JEŻELI MAM STARE BRYTYJSKIE TABLICE TO POTRZEBUJĘ MIEĆ ZNACZEK GB.

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

Wt 14 lis, 2006 16:31

Kupisz na prawie każdym terminalu promowym. Zresztą zapytał bym w motoryzacyjnym. Do naklejek jest dołączona instrukcja. Ale nakleja sie szersza strona od zewnetrznej strony lampy

mazi79
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Pt 27 paź, 2006 10:44
  • Lokalizacja: Gateshead / Świnoujście

Śr 15 lis, 2006 01:14

WIELKIE DZIEKI. BĘDĘ MUSIAŁ KUPIĆ. MAM NADZIEJE ŻE Z PRZYKLEJENIEM SOBIE PORADZĘ <CHYBA>. A NIE WIESZ PRZYPADKIEM NIC NA TEMAT NAKLEJKI GB Z TYŁU AUTKA.
POZDRAWIAM

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

Śr 15 lis, 2006 12:52

co do naklejek gb ja dostalem jedna za free z norfolkline jak sie odprawialem w dover, zawsze lepiej miec takowa naklejke poniewaz niemiecka policja(zwlaszcza) lubi sie przyczepic do najmniejszych szczegolow i jezeli masz stare tablice to raczej powinienes sobie nakleic.
pozdro

ziom
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 14:56

Cz 16 lis, 2006 01:46

wielkie dzięki za info, też tak myślałem że ktoś się tego może przyczepić .
pozdrowionka!!!

mareq
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Pt 20 paź, 2006 11:21
  • Lokalizacja: tychy/sunderland

Cz 16 lis, 2006 11:44

mareq napisał(a):CZY JEŻELI MAM STARE BRYTYJSKIE TABLICE TO POTRZEBUJĘ MIEĆ ZNACZEK GB.


Tablice bez "GB" sa nadal w wiekszosci przypadkow nadawane nowym samochodom jako standardowa tablica - posiadanie "GB" na pasku tablicy to jest osobisty wybor a nie wymog prawny (na terenie UK oczywiscie).

Naklejke "GB" zwykle przysylaja razem z biletem na prom.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Cz 16 lis, 2006 11:55

aha no i do zimowych opon tez sie przyczepia (niemcy) w przypadku kontroli drogowej. Od 1 listopada jestes prawnie zobligowany do zimowych opon na terenie niemiec. Francja, Belgia, Holandia looz, no pamietaj o papierach v5 log book i ubezpieczenia jak to szwaby tylko orginalne dokumenty na nich dzialaja a lubia dowalic konkretne mandaty.

Ja prom bookowalem przez internet i mialem tylko nr: ref takze nic mi nie przysylali a naklejke dostalem na terminalu przy odprawie.

pozro

ziom
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 14:56

Pt 17 lis, 2006 17:17

Plynalem promem do Amsterdamu chyba 5 razy i nigdy zadnej naklejki nie dostalem... a tablice mam bez GB.

Avatar użytkownika
jaco
Bywalec

  • Posty: 121
  • Dołączył(a): Pn 15 maja, 2006 17:10
  • Lokalizacja: Birtley / Lodz

Pt 24 lis, 2006 20:05

ziom napisał(a):aha no i do zimowych opon tez sie przyczepia (niemcy) w przypadku kontroli drogowej. Od 1 listopada jestes prawnie zobligowany do zimowych opon na terenie niemiec.


Jestes pewny?
Wydaje mi sie, ze wyglada to tak ze jak zatrzymuja Cie do kontroli a na drodze sa warunki zimowe to dostajesz mandat gdy nie masz zimowek...

Ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyc?

Cos mi sie obilo o uszy ze Niemcy zmieniali cos w swoim kodeksie na ten temat.

Adonis


Pn 27 lis, 2006 15:58

tak jestem pewien, w niemczech od 1 listopada jestes prawnie zobligowany do opon zimowych nawet gdy jest +30 :)
pozdro

ziom
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 14:56

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Powrót do Forum ogólne