dowod osobisty

Śr 11 lip, 2012 06:50

Owly Owl napisał(a): obowiązek meldunkowy zostanie zniesiony od 1 stycznia 2014 roku i zastąpiony alternatywną formą ewidencji),


Ta alternatywa to mikro chip w dowodzie lub pod skórą pozwalający śledzić właściciela gdziekolwiek jest :zly:

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Śr 11 lip, 2012 10:47

Obowiązek meldunkowy? Takowy też już nie ma racji bytu - ja wyprowadzając się z PL sprzedałam mieszkanie, tym samym wymeldowałam się i wymeldowałam męża i dzieci spod adresu sprzedanego mieszkania i nie posiadając innego adresu zameldowania, wyrabiałam nowe dowody osobiste bez adresu zameldowania i na takie właśnie dowody przekraczamy granice (oczywiście tam gdzie jest obowiązek ich okazania). Wyrobienie nowych dowodów było istotne dla faktu, że stary dowód byłby ważny tylko 3 miesiące od daty zaistnienia zmiany - czyli zmianą było wymeldowanie. Zrobiłam tak aby nie mieć później problemów na lotniskach itp. - aby nikt mi nie zarzucił - że okazuję nieaktualny dokument tożsamości. Bo wpuścić do kraju (PL) to wpuszczą, ale mogą nie wypuścić - mówię tu o moim przypadku czyli gdybym posiadała stary dowód z nieaktualnym adresem zameldowania. Według praktyk urzędów miejskiego,miasta i gmin to niestety zdarzały się takie sytuacje. Pasażer nie został dopuszczony do wylotu z PL bo była niezgodność w posiadanym dokumencie tożsamości. To tak dla zainteresowanych.Pozdrawiam.

gosiak77
Bywalec

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Cz 08 wrz, 2011 15:18
  • Lokalizacja: 2000km stąd

Śr 11 lip, 2012 11:18

gosiak070772 napisał(a):Obowiązek meldunkowy? Takowy też już nie ma racji bytu - ja wyprowadzając się z PL sprzedałam mieszkanie, tym samym wymeldowałam się i wymeldowałam męża i dzieci spod adresu sprzedanego mieszkania i nie posiadając innego adresu zameldowania, wyrabiałam nowe dowody osobiste bez adresu zameldowania i na takie właśnie dowody przekraczamy granice (oczywiście tam gdzie jest obowiązek ich okazania). Wyrobienie nowych dowodów było istotne dla faktu, że stary dowód byłby ważny tylko 3 miesiące od daty zaistnienia zmiany - czyli zmianą było wymeldowanie. Zrobiłam tak aby nie mieć później problemów na lotniskach itp. - aby nikt mi nie zarzucił - że okazuję nieaktualny dokument tożsamości. Bo wpuścić do kraju (PL) to wpuszczą, ale mogą nie wypuścić - mówię tu o moim przypadku czyli gdybym posiadała stary dowód z nieaktualnym adresem zameldowania. Według praktyk urzędów miejskiego,miasta i gmin to niestety zdarzały się takie sytuacje. Pasażer nie został dopuszczony do wylotu z PL bo była niezgodność w posiadanym dokumencie tożsamości. To tak dla zainteresowanych.Pozdrawiam.


Zgadza się Gosia,

Nasza cała rodzina posiada dowody jako bezdomni - bez adresu.

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Śr 11 lip, 2012 17:12

gosiak070772 napisał(a):Obowiązek meldunkowy? Takowy też już nie ma racji bytu


No nie do końca. Ty nie masz meldunku - ok, ale jednak ma rację bytu (przynajmniej de lege) w przypadku osób, które mają adres w Polsce i tym samym w dowodzie.

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Pt 23 lis, 2012 21:05

Mam pytanie. Skradziono mi portfel wraz z dowodem. Nie mam innego dokumentu tożsamości. Czy jakbym chciał wyrobić paszport to nie będzie problemu? Bo trzeba mieć dokument potwierdzający tożsamość. Słyszałem też że można ale ktoś musi potwierdzić moja tożsamość. Prosze o szybką odpowiedź

maniek1911
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pt 23 lis, 2012 20:52

So 24 lis, 2012 08:59

maniek1911 napisał(a):Mam pytanie. Skradziono mi portfel wraz z dowodem. Nie mam innego dokumentu tożsamości. Czy jakbym chciał wyrobić paszport to nie będzie problemu? Bo trzeba mieć dokument potwierdzający tożsamość. Słyszałem też że można ale ktoś musi potwierdzić moja tożsamość. Prosze o szybką odpowiedź


Zgadza się. Ktoś musi potwierdzić Twoją tożsamość w Konsulacie w celu wyrobienia paszportu.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Wt 27 lis, 2012 10:14

Mam następne pytanie. Czy odpis aktu urodzenia ważny jest tylko przez 3 miesiące? Czy jak nie mam dowodu ani innych dokumentów to mogę sobie wyrobić paszport 10 letni czy tylko tymczasowy. Jak tymczasowy to jak długo on jest ważny

maniek1911
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pt 23 lis, 2012 20:52

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron