working tax credit

Śr 05 gru, 2012 18:02

Witam. Czy jest jakiś określony czas trwania procesu przyznawania benefitów, chodzi mi o working i zasilek na dzieci. Mój mąż złożył już 4 miesiące temu aplikację i do tej pory nic nie otrzymaliśmy. W między czasie proszono nas o doslanie dodatkowych informacji, wszystko wysłaliśmy i dalej czekamy. Za każdym razem w rozmowie telefonicznej każą czekać na decyzję. Czy można tą procedurę jakoś przyspieszyć??

kinia
Rozkręca się

  • Posty: 36
  • Dołączył(a): Pt 21 wrz, 2012 08:32

Śr 05 gru, 2012 19:02

Cześć. My dostaliśmy bardzo szybko po złożeniu papierów, nawet szybciej niż się spodziewaliśmy bo chyba w niecały miesiąc o ile pamiętam (working + child), ale czasem sprawdzają coś w Polsce i wtedy to tyle trwa, możliwe, że tak jest w Waszym przypadku ale trudno powiedzieć.

Skoro dzwoniliście i każą czekać, to niestety trzeba czekać i pewnie oni też na coś czekają. Myślę, że nie można nic przyspieszyć, chyba że zadzwonicie do Polski (tylko dokąd? kto to wie...), żeby polskie tuskowe biurwy łaskawie ruszyły d... znad kawki i gazetki i wysłały potrzebne informacje, o ile rzeczywiście o to chodzi...

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Śr 05 gru, 2012 23:44

wbrew pozorom do Polski nie mamy co sie czepiac bo wysylaja potrzebne informacje bardzo szybko.
Czepiac sie trza do jak to Sowiasta Sowa ujeła brytyjskich biurw, bo tu jest problem.
Ja czekalam rowniutko 3 miesiace dzwoniac raz w tygodniu, znajomej 4 miesiac idzie. Z wlasnego doswiadczenia wiemy ze jesli w 3 tyg od wyslania im dokumentow nic ni przyslali to beda chcieli wiecej. Nalezy dzwonic z uporem maniaka sila wyciagac info. Czy dokumenty dotarly co teraz czy juz odeslali itd itd. Inna rzecz sprawdzajcie kto sie podpisuje na listach i jaki numer telefonu podany. moze sie zdarzyc ze wasza sprawa trafila do kogos kto sie jakos nazywa i ma nawet wlasny numer telefonu tak jak u mnie i przynajmniej wiedzialam kogo scigac ;)

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Pn 07 sty, 2013 19:13

Nie strasząc czekaliśmy ponad rok. Ciągle coś chcieli, my dosyłaliśmy, w końcu zaczęli domagać się rzeczy niemożliwych np. dokumentów, które dzieci otrzymują jeśli są w UK urodzone "czerwoną książeczkę", książkę szczepień z Medical Center - chcieli to mimo, iż dobrze wiedzieli, że dzieci były urodzone w PL, dojechały tu ze mną do męża w trakcie roku i poza zwykłym zapisem do przychodni nie posiadaliśmy innej niż polska książka szczepień. No i miarka się przebrała - napisaliśmy skargę - poskutkowało - ekspresowo były i pieniądze i przeprosiny listowne. Jedno jest pewne w życiu nie załatwiałam z żadnym urzędem w PL tak długo sprawy. Psioczenie na polską biurokrację w moim przypadku byłoby nie na miejscu.

gosiak77
Bywalec

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Cz 08 wrz, 2011 15:18
  • Lokalizacja: 2000km stąd

Pn 07 sty, 2013 20:23

My dostaliśmy w 3 miesiące bez żadnych dodatkowych dokumentów,tylko wypełniony wniosek .Do tej pory nigdy nie miałam żadnych problemów nawet podając dochód z P60 na uaktualnienie czekam do tygodnia i przychodzi nowa decyzja. :)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron