*** sie spytam sie :) ***

Wt 28 lis, 2006 23:43

Mam kilka pytan ogolnych.

1. Jestem ciekaw. Czy ktos z was dzieli mieszkanie z obcokrajowcami, albo native'sami? Jakie jest ich nastawienie do Polakow? Jest sporo ogłoszen na gumtree, ale nie wiem czy miejscowi sa skorzy do dzielenia domu z przybyszami ze wschodu. Bede szukal czegos od nowego roku i chyba nawet wolalbym mieszkac z plynnie mowiacymi po angielsku ludzikami, poza tym nie chcial bym sie ograniczac do ogloszen z tego forum tylko.

2. Gdzie najlatwiej znalezc lokum blisko centrum? Heaton? Jesmond... czy za drogie? Gdzies nad Tyne ? Gdzie niebezpiecznie ? Wszystko co wiem, to z tego forum i google earth, z gory miasto wyglada cudnie, wiem gdzie sa jakie dzielnice, ale juz jakie nacje je zamieszkuja nie bardzo, a wolabym z dala od cyganow, pakoli czy musli :wink:

3. Jak wlasciwie rozumiec w ogloszeniach 'double room'? Ze w sam raz dla pary, czy po prostu większy niż zwykly pokoj? No i cena jest za pokoj, czy za osobe?

4. W niektorych ogloszeniach pojawia sie skrot DSS, w kontekscie np 'no pets and DSS', haha... kim sa tajemniczy DSS ? :?

Jesli jakies pytanie wydaje sie smieszne, to wybaczcie... w Newcastle jeszcze nie bylem, a bede dopiero na swieta/sylwka... takze obczajam po omacku troche, a wy jestescie na miejscu. Z gory dzieki za pomoc. Pozdrowka z Trojmiasta.

Avatar użytkownika
szelak
Początkujący na forum

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): Śr 30 sie, 2006 08:38
  • Lokalizacja: Gdańsk

Śr 29 lis, 2006 07:12

jak wynajmowalismy mieszkanie to w agencji powiedzieli ze DSS (albo "no DSS" - nie pamietam ktory zwrot) oznacza,ze mieszkanie jest pod wynajem tylko dla osob pracujacych,a nie takich ktore zyja z benefitow czy innych swiadczen - czyli poprostu musza byc zatrudnione.
przynajmniej ja to tak zrozumialam.

a double room to pokoj 2-osobowy i platny za 2-osoby.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron