Problem ze wspomaganiem pomocy :)

So 02 lut, 2013 11:25

Hej, jak w temacie mam problem ze wspomaganiem podczas jazdy (tak mi sie przynajmniej wydaje, ze to wspomaganie). Otoz na parkingu jak krece kierownica to wszystko jest w porzadku, dopiero podczas jazdy jak skrecam samochodem np na rondzie albo na zakretach kierownica strasznie ciezko chodzi i bardzo wolno odbija. Wspomaganie jest elektryczno hydrauliczne. Dzisiaj odkrecilem pokrywe z przodu samochodu, zeby zagladnac czy nie ma wycieku plynu we wspomaganiu, ale poziom byl miedzy min a max wiec wszystko ok. Zauwazylem jak zapalilem silnik w momencie kiedy nie ruszam wogole kierownica pompa wspomagania tak dziwnie buczy. Czy ktos z Was mial juz podobny problem? czy problem moze byc np. w slabym akumulatorze? czy raczej pompa do wymiany???? zastanawiam sie jak ten temat ugryzc, znalazlem uzywana pompe na ebay-u, ale to koszt £250, nie chce jej zamawiac w momencie kiedy nie mam 100% pewnosci, ze pompa jest wadliwa. Dodam, ze samochod to Toyota mr2 roadster.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za kazda pomoc :)

Mil
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): N 25 mar, 2007 10:42

So 02 lut, 2013 14:46

Miałem podobne objawy - u mnie pompa do wymiany

Avatar użytkownika
jacca
Bywalec

  • Posty: 177
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 10:29

N 03 lut, 2013 15:44

Proponuje podjechac na diagnostke EHPS Electric-Pompa hydrauliczna wspomagania kierownicy , przy pomocy odpowiedniego sprzetu diagnostycznego można to zdiagnozować DST-2 .ogarnia temat .pozdrawiam . :lol:

arex-mot
Rozkręca się

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Pt 04 kwi, 2008 21:28

N 03 lut, 2013 19:20

arex-mot napisał(a):Proponuje podjechac na diagnostke EHPS Electric-Pompa hydrauliczna wspomagania kierownicy , przy pomocy odpowiedniego sprzetu diagnostycznego można to zdiagnozować DST-2 .ogarnia temat .pozdrawiam . :lol:


Dzieki, wiesz moze gdzie mozna podjechac na ta diagnostyke? czy moze byc wadliwa pompa bez zapalania sie kontrolki bledu wspomagania na desce? :) Pozdro !

Mil
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): N 25 mar, 2007 10:42

Wt 05 lut, 2013 13:27

dobrze piszą - najpierw diagnostyka, kontrolka nie zawsze musi się palić.

i trochę droga ta pompa jak na używkę, poza tym z ibeja to może być równie dobrze kupka złomu.

jeśli pompa siadła to może warto poszukać zakładu który regeneruje takowe.

pzdr.

wympal
Rozkręca się

  • Posty: 74
  • Dołączył(a): Śr 03 lis, 2010 10:29

Pt 22 lut, 2013 21:31

sprawdź krzyżak ten na zewnątrz u mnie był zapieczony WD40 dał radę warto sprawdzić koszt 2 funty niewielki

minioworning
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Śr 14 lis, 2012 14:41
  • Lokalizacja: Hetton-Le-Hole

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do MOTO UK

cron