TURYSTYKA ROWEROWA/KOLARSTWO GóRSKIE

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Śr 08 lis, 2006 00:09

Czy ktos sie orientuje czy w ncl lub w okolicy jest jakis profesjonalny sklep rowerowy, i czy kolarstwo górskie i turystyka rowerowa jest tam popularna?
A może ktoś z was się tym interesuje?
Będę wdzięczny za info :wink:

bikemario
Bywalec

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): N 29 paź, 2006 11:46
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 08 lis, 2006 17:48

Dobra pochwale sie - moj maz jest bylym reprezentantem Wielkiej Brytanii w kolarstwie szosowym i przelajowym 8)

Co do sklepow rowerowych, to wiekszosc ludzi powaznie sie tym zajmujacych kupuje przez internet - dosc dobra sprzedaz wysylkowa ma np. Evans Cycles:
http://www.evanscycles.com/

Poza tym w czasopismach kolarskich jest mnostwo ogloszen sklepow wysylkowych.

W sklepach "normalnych" dominuja rowery i akcesoria do kolarstwa gorskiego, wiec jesli chodzi o szosowe albo cyclecross to raczej wysylkowe tylko pozostaja. Wysylkowe maja tez na ogol atrakcyjniejsze ceny.

Jesli masz rower szosowy i chcialbys sie wybrac na przejazdzki z lokalnym "chain gang" - daj znac w jakiej okolicy mieszkasz. Jest sporo klubow, ktore w sobote i niedziele rano sie spotykaja na trening razem. Nie trzeba nalezec do klubu, zeby sie dolaczyc.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Śr 08 lis, 2006 23:46

:master: chylę czoło przed twoim mężem. Dzięki za zainteresowanie i odpowiedz.
Co do mojego miejsca zamieszkania to przebywam jeszcze w Polsce.
Noszę sie z zamiarem wyjazdu w niedalekiej przyszłości do ncl.
Sklepami w tej branży jestem bardziej zainteresowany ze wzgledu na chęć pracy, niż w kwestii jakichkolwiek zakupów.
Gdybym miał konkretniejsze namiary typu mail, to mógłbym wysłać swoje aplikacje- chociaż nie wiem czy to jest realne?
Osobiście ścigam sie w kolarstwie górskim, ale turystyka tez jest moją mocna stroną.
W 2001 roku dojechałem na rowerze na Sycylię, i wróciłem spowrotem tez na rowerze.
Przejehcałem wtedy 5600 km w 2 miesiące, przy okazji zwiedzając niemal wszystkie istotne miejsca we Włoszech.
W tym roku wybrałem się na wyprawę do okoła Polski. W 16 dni przejechałem 2350km okrążając polandię. ::wales Narazie tylko tym sie moge pochwalic.
Pozdrawiam.
PS:bede wdzieczny za namiary na sklepy stacjonarne, jezeli takowe są?

bikemario
Bywalec

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): N 29 paź, 2006 11:46
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 10 lis, 2006 23:34

Jesli chodzi o prace w sklepach kolarskich, to mozesz sprobowac w M. Steel Cycles mniej wiecej na przeciwko stacji metra South Gosforth, albo w Cyclelogical na Forrest Hall Road. Jest tez spory sklep na Byker, nazywal sie Hardisty Cycles, teraz Edinburgh Cycle Coop, jest na Union Road, spory sklep na rogu wiec nie mozna go niezauwazyc.

W kazdym razie trzymam kciuki za poszukiwania pracy :D

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

N 12 lis, 2006 01:51

bikemario napisał(a):W 2001 roku dojechałem na rowerze na Sycylię, i wróciłem spowrotem tez na rowerze. Przejehcałem wtedy 5600 km w 2 miesiące, przy okazji zwiedzając niemal wszystkie istotne miejsca we Włoszech.
W tym roku wybrałem się na wyprawę do okoła Polski. W 16 dni przejechałem 2350km okrążając polandię. ::wales
Narazie tylko tym sie moge pochwalic.

To i tak bardzo duzo, u mnie wszystko zawsze konczylo sie tylko na ambitnych planach.
Moj rowerek kurzy sie teraz niestety w polsce i czeka na jakakolwiek wyprawe...
Obrazek

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

Pn 13 lis, 2006 22:32

Może jak będzie okazja się poznać i spotkać osobiście to zorganizujemy jakąś małą wycieczkę po okolicy na rowerach.
Trzeba wierzyć w swoje ambitne plany i dążyć do ich realizacji.
Od małych rzeczy się zaczyna a do wielkich dąży poprzez upór.
Ja zaczynałem jeździć "dookoła bloku", a sukcesem był program w telewizji i artykuły w gazetach z wyprawy "SYCYLIA 2001"

[ Dodano: Pon 13 Lis, 2006 23:12 ]
http://img371.imageshack.us/img371/3436/sycyliana9.jpg

[ Dodano: Pon 13 Lis, 2006 23:16 ]
Obrazek

bikemario
Bywalec

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): N 29 paź, 2006 11:46
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 14 lis, 2006 09:50

Jezdze rowerem na codzien, wiec chetnie sie bym gdzies wybral dalej w towarzystwie. Najwyzej bedziesz mnie w tej swojej przyczepce odwozil z powrotem :D

Ikisuru


Wt 14 lis, 2006 20:30

Dzięki za zainteresowanie.
Obiecuje, że jak będę w ncl to zorganizuję jakąś fajną małą wyprawę dla zainteresowanych. Na dobry początek gdzieś po okolicy.
Powinno być już w miarę ciepło. Czas szybko leci. Trzymajcie kciuki ,żeby mi się udało. ::wales

PS:Dołączam jeszcze parę fotek z Rzymu i Pisy.
Pozdrawiam.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

bikemario
Bywalec

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): N 29 paź, 2006 11:46
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 27 lis, 2006 18:15

:cry: ::aplauz

Mietkor
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 09:30
  • Lokalizacja: North Shields/Głuchołazy

Śr 29 lis, 2006 20:27

Rozumiem mietkor, że też byś sobie gdzieś pojechał :wink:
Mam rodzine w glucholazach , nysie, prudniku, jarnołtówku i konradowie.
Moge powiedziec ze wychowalem sie w konradowie. Tam żyła moja babcia.
Pozdrawiam ::wales

bikemario
Bywalec

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): N 29 paź, 2006 11:46
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 29 lis, 2006 20:31

bikemario napisał(a):Moge powiedziec ze wychowalem sie w konradowie.

Czy w tym na dolnym slasku kolo klodzka?

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Śr 29 lis, 2006 23:28

Nie. W tym koło głuchołaz na oplszczyźnie - góry opawskie,do których mam sentyment.
Jeżdziło się tam trochę :mrgreen:

bikemario
Bywalec

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): N 29 paź, 2006 11:46
  • Lokalizacja: Newcastle

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Powrót do Forum ogólne