Brytyjski paszport dla dziecka

Pn 16 sty, 2012 10:48

Witam

Czy ktoś z Was orientuje się czy moje dzieci mają szansę na otrzymanie brytyjskiego paszportu?
Jestem zatrudniona od 2005 roku (przerwę miałam tylko na Maternity Leave) do chwili obecnej, od 2007 roku mam książęczkę Resident Permit, dzieci urodzone w 2007 i 2009 roku.

Z góry dziękuję za sugestie.

Avatar użytkownika
mamma
Rozkręca się

  • Posty: 48
  • Dołączył(a): So 22 sie, 2009 10:48

Pn 16 sty, 2012 14:45

Hej!! Aby dzieci mogly miec brytyjski paszport, jedno z rodzicow musi przebywac i legalnie pracowac w uk minimum 5 lat. drugi warunek- trzeba udowodnic iz ten wlasnie rodzic przez ten czas utrzymywal sie samodzielnie, nie otrzymujac zadnych swiadczen od panstwa (benefitow).

wercia
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Cz 04 lis, 2010 23:53

Wt 17 sty, 2012 08:34

najlepiej jest do nich jechac. zeby to zrobic zadz do nich i umow sie na spotkanie ja tak zrobilam. wes wniosek o paszport z poczty i popros znajomego brytyjczyka o podpisanie zdjec maluszka - pamietaj ze musi to byc osoba na odpowiednim stanowisku jak dyrektor lub osoba publiczna (policjant nauczyciel ze szkoly) bo jak wezmiesz kogos z pracy to ci nie uznaja wniosku. jak tam pojedziesz zabiesz wszystkie P60 i paysleepy. A tam ci powiedza czy przysluguje ci paszport czy nie. tylko jedno pytanie czy przed urodzeniem dziecka mialas przepracowane 5 lat, bo jak nie to tez ci nie uznaja wniosku i bedziesz sie musiala kierowac do polskiego konsulatu o polski paszport. powodzenia jak masz jakies pytania to napisz do mnie ja juz przez to przeszlam z sukcesem i moj maluszek ma juz brytyjski paszport.

Avatar użytkownika
maskotka19
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 21
  • Dołączył(a): Pn 03 sie, 2009 13:32
  • Lokalizacja: police, newcastle

Wt 17 sty, 2012 09:10

Hej. Dzięki za odpowiedź:) no i właśnie tu jest problem bo starsze dziecko urodziło się w 2gim roku mojego zatrudnienia a młodsze w 4tym:( czyli z tego wynika, że wycieczka do konsulatu mnie nie ominie? a już myślałam, że może się uda:(:(:(

Avatar użytkownika
mamma
Rozkręca się

  • Posty: 48
  • Dołączył(a): So 22 sie, 2009 10:48

Wt 17 sty, 2012 11:07

witam pisze do ciebie bo jak juz wpomnialas przeszlas juz przez cala procedure.mam do ciebie kilka pytan.czy moglabys dac numer telefonu zeby umowic sie na spotkanie i czy przed zlozeniem wniosku musze zaplacic????czy musze byc z dziecmi????gdzie dokladnie sie miesci biuro paszportowe???oraz mam pytanie odnosnie podpisu kogos z anglikow dlaczego uwazasz ze musi to byc osoba na stanowisku????pytam bo czytalam wszesnie application form i nic tam nie bylo wspomniane o podpise osoby na stanowisku????dziekuje bardzo.pozdrawaiam.

Avatar użytkownika
cpj
Bywalec

  • Posty: 118
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 12:19
  • Lokalizacja: newcastle

Wt 17 sty, 2012 19:59

cpj napisał(a):witam pisze do ciebie bo jak juz wpomnialas przeszlas juz przez cala procedure.mam do ciebie kilka pytan.czy moglabys dac numer telefonu zeby umowic sie na spotkanie i czy przed zlozeniem wniosku musze zaplacic????czy musze byc z dziecmi????gdzie dokladnie sie miesci biuro paszportowe???oraz mam pytanie odnosnie podpisu kogos z anglikow dlaczego uwazasz ze musi to byc osoba na stanowisku????pytam bo czytalam wszesnie application form i nic tam nie bylo wspomniane o podpise osoby na stanowisku????dziekuje bardzo.pozdrawaiam.


czesc CPJ
jesli masz wniosk na paszport to masz tam wszystie informacje. tel to nich to 0300 222 1999. za paszport placisz dopiero jak ci go przyznaja, nie musisz brac ze soba dzieci () jak bedziesz sie umawiac na spotkanie przez telefon to ci to powiedzia poniewaz twoje dziecko nie jest pelnoletnie wiec to ty jestes prawnym opiekunem. biuro paszportowe miescie sie w Durham Millburngate House DH971PA . w guide(important information) z aplikacji na stronie 13 znajduje sie WHO CAN BE A COUNTERSIGNATOR i tam jest powiedziane jakie osoby moga podpisac zdjecia tj must be pofesional pearson, have to know u for at least 2 years, live in UK, hold a current british passport. jesli masz jeszcze pytania to pisz!!!

Avatar użytkownika
maskotka19
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 21
  • Dołączył(a): Pn 03 sie, 2009 13:32
  • Lokalizacja: police, newcastle

Pn 27 lut, 2012 19:36

Hej :) Mam pytanko... Bylam w Post office , mam aplikacje na paszport Brytyjski dla mojego synka. Ok ... Wysylam? czy najpierw mam zadzwonic i sie umówic na wizyte? I dlaczego nie jedni ludzie pisza cos o osobie która nas zna(brytyjczyku)?ze musi potwierdzic cos ? lub o pielegniarce ze musi cos podpisac, zatwierdzic w aplikacjii ze wszystko sie zgadza ? Nie rozumiem , blondynka nie jestem hahaha:) Ja jestem w Anglii 6 lat mój maz 4 latka , pracowalam przez caly czas , mam resident permit ale nie mam indefinite to remain ( stalego statusu) w sumie i to mi sie konczy... moge przedstawic P60 z 5 lat, certyfikat urodzenia synka, certyfikat malzenstwa... Ale nie wiem co mam robic z tymi osobami co niby maja potwierdzic ze nas znaja itd... ? prosze o odpowiedz

agakuczynska
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2012 19:17
  • Lokalizacja: Anglia

Pn 27 lut, 2012 22:48

Aga, na ostatniej stronie aplikacji jest dokladnie napisane co trzeba wypelnic i kto moze potwierdzic. COUNTERSIGNATOR potwierdza Twoja tozsamosc. Musi cie znac wiecej niz 2 lata i musi posiadac brytyjski lub irlandzki paszport. Podaje swoje imie, nazwisko, nr paszportu, adres miejsca pracy, telefony. Moze to byc na przyklad twoj szef, osoba zaprzyjaznona z pracy , lekarz, prawnik itp. Ta osoba nie moze byc z Toba spokrewniona.
I jeszcze jedna uwaga o paszport dla synka mozesz aplikowac bezposrednio tylko wtedy gdy urodzil sie on po 5 latach pobytu rodzicow/ rodzica w UK ktory mozesz udokumentowac (P60 na przyklad lub rachunki) lub masz udokumentowane w postaci indefinite to remain. Jesli dziecko jest urodzone wczesniej tez moze otrzymac brytyjski paszport i obywatelstwo brytyjskie po 5 latach pobytu jego rodzicow w UK ale wtedy trzeba najpierw dziecko zarejestrowac w Home Office a to kosztuje na chwile obecna 540 funtow.

Florka
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2012 22:35

Pn 27 lut, 2012 22:52

My wlasnie dzis wyslalismy wniosek o paszport dla naszej corki i jestem ciekawa czy dostanie bo urodzila sie pod koniec listopada a nam piec lat pobytu minelo 2go stycznia (mamy karty indefinite to remain) wiec tylko miesiac z kawalkiem zabraklo. Mam nadzieje ze urzednicy przychyla sie pozytywnie do wniosku. No ale zobaczymy.

Florka
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2012 22:35

Pn 27 lut, 2012 22:56

A Aga i jeszcze jedno, co do wysylania aplikacji i umawiania sie na spotkanie. To zalezy od trybu jaki wybierasz. Mozesz umowic sie na spotkanie i wtedy paszport wydawany jest chyba w przeciagu 2 tygodni ale wiecej sie za to placi (cos kolo 90£ zdaje sie), zas jak wyslesz poczta to oplata za wydanie pszportu wynosi 49 funtow i czekasz 3-6 tygodni.

Florka
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2012 22:35

Śr 06 mar, 2013 11:09

Hejka, mam pytanko 2 tygodnie temu wysyłałam papiery do wyrobienia paszportu dla dziecka, mieszkam w anglii juz ponad 8 lat takze mam wyslalam im wszytskie P60 itd ale oni mi odesłali list ze musze im dosłać the passport on which mother and father entered the U.K or the passport/ Home Office letter showing that a parent had indefinite leave to enter or indefinite leave to remain in the U.K at the time of baby birth...??? ehhhh czy mógły ktoś mi powiedzieć o co tu chodzi bo jakos za bardzo tego nie rozumiem?? dzieki wielkie z góry...:)

kubamax44
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Śr 06 mar, 2013 11:00

Śr 06 mar, 2013 13:17

A nie masz Home Office Registration,kilka lat temu trzeba sie bylo rejestrowac z Home Office ze mozna tu legalnie pracowac i taki papierek sie dostawalo z data rozpoczecia pracy w UK.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do RODZICE