kilka pytan

Śr 27 lis, 2013 12:54

Mam kilka pytan pracuje w UK kilka na kontrakcie. Obecnie poznalem kobiete ktora ma 4 letniego syna bardzo chcialbym ja tutaj sciagnac i moje pytanie czy moge sie starac o jakies benefity zanim ona tu bedzie czy dopkero po jakims czasie o jakie ? Czy moge sie starac o mieszkanie z consilu i jak po jakims czasuw zdecydowala by sie pojsc do pracy czy sa jakies placowki w ktorych mozna zostawic dziecki pod opieka zanim bdedzie mozna go wyslac do szkoly :) dziekuje bardzo z gory za odpowiedzi :)

haslo892
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Cz 06 maja, 2010 06:15

Śr 27 lis, 2013 14:39

1. Nie Twoje dziecko, wiec Ty o nic nie mozesz sie starac. Gdyby to bylo Twoje dziecko (biologiczne lub adoptowane), to moglbys pobierac Child Benefit, nawet jesli dziecko przebywa w Polsce (wtedy matka dziecka nie moze w Polsce pobierac innego zasilku rodzinnego na dziecko).
2. Ponownie - nie Twoje dziecko, wiec nawet po przyjezdzie Twojej partnerki do UK, Ty nadal nie mozesz starac sie o zadne benefity na dziecko. Ona moze wystapic o Child Benefit (82 funty m-cznie), a jak bedzie pracowac to i Child Tax Credit bedzie sie jej nalezal i moze nawet WTC (niestety dokladnie nie wiem nie wiem czy jest przyznawany CHTC jesli osoba nie pracowala w UK). Pary wspolnie wystepuja o WTC i CHTC, niestety ciezko stwierdzic jak to jest w przypadku pary, gdzie Ty pracujesz, partnerka nie, a dziecko nie jest Twoje.
3. O mieszkanie od miasta mozesz starac sie zawsze - latwiej bedzie parze z dzieckiem, niz samotnemu mezczyznie.
4. 4-5 letnie dzieci sa objete obowiazkiem szkolnym, wiec poprostu ida do szkoly. 3-5 latki maja mozliwosc spedzania 15 darmowych godzin tygodniowo w przedszkolu, ktore je przyjmie.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Śr 27 lis, 2013 14:43

Tak na marginesie - dobra rada - niech Ci nie przychodzi do glowy adoptowac dziecko nowo poznanej partnerki (to wnioskuje z tego co napisales) dla latwiejszego uzyskania benefitow. Milosc czesto przemija, a obowiazek alimentacyjny pozostanie na dluuuugie lata :))

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron