UBEZPIECZENIE BUSA UK

Pn 03 mar, 2014 01:28

Witam

Myślę nad kupnem busa osobowego jako samochodu rodzinnego.
W Polsce w tej roli posiadałem VW T4 CARAVELLE i chciał bym kontynuować przygodę z busem na co dzień i w UK.
Niestety gdy robiłem wstępną kalkulację ceny ubezpieczenia dla Renault Trafic 9 osobowego to 95 % ubezpieczycieli
w porównywarkach w ogóle nie chciała ubezpieczyć takiego samochodu, a dwie jedyne firmy chętne ubezpieczyć takie auto
podały kosmiczne ceny : 9000£ i 15000£ rocznie :(
Zaznaczam, że posiadam już angielskie auto i na Scenica 1.6 16v w 8 grupie płacę 50£ miesięcznie, więc nie wiem dlaczego takie ceny z kosmosu??
Czy ubezpieczenia busa jest w UK aż tak drogie??
Czy może ja o czymś nie wiem i popełniam jakiś kardynalny błąd przy wypełnianiu formularzy w porównywarkach.
Samochód ma służyć jako auto rodzinne, nie firmowe.
Może ktoś ma jakieś doświadczenie w ubezpieczaniu busów w UK i może doradzić jak uzyskać rozsądną cenę ubezpieczenia.
z góry dziękuję za wszelką pomoc i informację.

floose
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): N 07 lis, 2010 18:08

Pn 03 mar, 2014 12:59

Zadzwoń pod ten numer 01635 576204 tam Polacy pracuja może znajdą rozsądną cenę lub wyjaśnia dlaczego tyle to kosztuje. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Mateusz087
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): N 20 mar, 2011 16:21
  • Lokalizacja: Cramlington

So 08 mar, 2014 21:48

Wydaje mi sie, że jet to już minibus (powyzej 8 miejsc) i dla tego takie ubezpieczenie. Na prowadzenie takiego auta potrzebujesz prawko kat D1 lub D. No jeszcze jest kwestia tachografu i karty CPC. Znajdź sobie 8 miejcsowego MPV. Ubezpieczenie na MPV jest często niższe niż na auto osobowe.

http://www.minibus.ltd.uk/minibus-advice-web1.html

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do MOTO UK

cron