Szczepienia dla dziecka przesyłane z UK do PL????

Śr 23 kwi, 2014 06:15

Witam. Założyłam sobie konto na tym forum tylko po to, żeby zapytać o jedną rzecz, gdyż nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat w sieci. Może Wy pomożecie?
Otóż rozwodzimy się z mężem - ja mieszkam już z dziećmi w PL, a on na co dzień pracuje i mieszka w UK. Ostatnio poprosił mnie, żebym mu napisała na co dzieci jeszcze nie były szczepione - jeśli chodzi o tzw. szczepienia ochronne, więc wyszczególniłam mu meningokoki i pneumokoki, po czym on stwierdził, że jeśli podam mu dawki, skład i nazwy leków - to on będzie w stanie załatwić to tak, że angielska przychodnia prześle mi odpowiednie szczepionki do przychodni polskiej- ale że właśnie najpierw angielscy lekarze muszą znać dawki polskie itp. Więc mam do Was pytanie - w ogóle jest coś takiego możliwe, żeby angielska przychodnia przesyłała szczepionki do przychodni polskiej?? na jakich zasadach?? - nie znalazłam na ten temat ŻADNYCH informacji i mnie osobiście nie wydaje się żeby to było możliwe - gdyby tak było to każda polka, która przebywa z dziećmi w Pl, a ma męża w UK, poszłaby na coś takiego - no bo po co płacić za szczepionki tutaj w Pl, skoro akurat te (na meningokoki i pneumokoki) są w Anglii za darmo. Tyle że nie słyszałam w praktyce o takim "międzynarodowym" przesyłaniu szczepionek. Moze to jakaś kolejna zagrywka ze strony mojego męża? ;) co o tym sądzicie??

PAJRBM
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Śr 23 kwi, 2014 05:50

Śr 23 kwi, 2014 19:39

Ja podejrzewam scieme, ale sie nie znam. wiem ze na bank nie dziala to w druga strone. Chcialam zaszczepic na ospe. W UK nie szczepia w PL tak. Nie bylo opcji przeslania szczepionek. Ale moze cos sie zmienilo. Bede jutro u GP to sie moge podpytac.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Śr 23 kwi, 2014 21:53

Bardzo proszę popytaj - będę bardzo wdzięczna!!!!! :master: :master: :master:

PAJRBM
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Śr 23 kwi, 2014 05:50

Cz 24 kwi, 2014 06:33

w kazdym kraju sa inne szczepienia i cykle szczepien. NIe pamietam dokladnie ale jak zona wrocila z dzieckiem to poszla do przychodni z angielska ksiazeczka ( pani doktor oddala to gdzies do tlumaczenia) i poprostu zrobili szczepienia, ktore dziecko jeszcze nie mialo, a ktore powinno miec w polsce

marahajji
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Pn 21 sty, 2013 15:41
  • Lokalizacja: Sunderland

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do RODZICE