Praca w uk a lata pracy do polskiej emerytury!!

Pt 09 sty, 2009 05:41

Vodun napisał(a):tez to dostalem i nie z 44 lat tylko ten rok bedzie ci sie liczyc do tych 30lat. Ja zaplacilem nie duza kasa a rok zawsze do przodu


To co w końcu oznaczają te 44 lata? W Anglii emerytura jest po 30tu? Czy przez wyrównanie zaległości za jeden rok skraca mi tylko oczekiwanie w tych 30tu? Myślałem że może była jakaś ustawa w tym roku w którym mam lukę, i przez wyrównanie zaległości łapię się pod nią. Wydaję mi się że byłoby za kolorowo żeby każdy przechodził na emeryturę po 30tu latach. Proszę o więcej opinii.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pt 09 sty, 2009 06:28

musisz miec 3o lat pracy wiec nie wiem czy to tak kolorowo. :) A nie wiem co to oznacza 44. Przyjechalem w styczniu 2006 i przez 2 miesiace pracowalem. Wiec pozniej mi przyslali ze moge doplacic iles tam i 2005/06 bedzie sie liczyc do tych 30 lat pracy

[ Dodano: Pią 09 Sty, 2009 06:29 ]
mzoe minimalny wiek do brania emerytury to 44 lata

Vodun


Pt 09 sty, 2009 15:54

jawik napisał(a):
To co w końcu oznaczają te 44 lata?


ja mysle, ze to oznacza jedno: Anglicy czytaja nasze wielkie dziela narodowe ( a imie jego 44) :)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pt 09 sty, 2009 19:12

Scofield napisał(a):
jawik napisał(a):
To co w końcu oznaczają te 44 lata?


ja mysle, ze to oznacza jedno: Anglicy czytaja nasze wielkie dziela narodowe ( a imie jego 44) :)


Pewnie dobrze myślisz Scofield, bo w każdym zakątku swiata są ludzie, których interesuje coś więcej niż własne podwórko, tyle że wieszcz napisał: "A imię jego będzie czterdzieści i cztery. " i nic o latach. Może trzeba by było poszukać tego w 13tej księdze? :D
Czyli dalej nic nie wiem o swojej emeryturze w UK. Może się wypowie ktoś bardziej obeznany w temacie?

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pt 09 sty, 2009 20:27

moze to wam cos wyjasni
emerytury emigrantów

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Pt 09 sty, 2009 20:30

szczerze mowiac to nie czytalem :P nie bylo za mojej mlodosci ebookooow :)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pt 09 sty, 2009 20:39

heehe

Vodun


So 10 sty, 2009 05:43

Scofield napisał(a):szczerze mowiac to nie czytalem :P nie bylo za mojej mlodosci ebookooow :)


To nie ważne, ważne że znasz liczbę 44. Zresztą po co mi wiedzieć o emeryturze, jak niedługo koniec świata... "Napijmy się oranżady ::piwo " - cytat z filmu "Hydrozagadka - polecam film :D

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pn 28 kwi, 2014 11:50

Przenoszenie emerytury do Polski i z Polski
Przeniesienie Basic State Pension oraz Additional State Pension nie jest możliwe. Lata pracy w Wielkiej Brytanii nie są dodawane do lat pracy w Polsce. Przeniesienie w drugą stronę z Polski również nie jest możliwe. Można natomiast pobierać emeryturę zarówno w Polsce jak i w Anglii przy założeniu, że ma się odpowiednio dużo płaconych składek. Jedyne, co można przenieść to Private Pension. Tutaj pojawia się jednak problem tego rodzaju, że w Polsce w tej chwili nie ma funduszy emerytalnych, które spełniają wymogi postawione przez HMRC, więc przeniesienie wiąże się z podatkiem 55% od przenoszonej kwoty.

dzasta
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 28 kwi, 2014 11:46

Wt 29 kwi, 2014 07:16

Pracujemy, mieszkamy w kraju Unii Europejskiej i jeśli dożyjemy do wieku emerytalnego, mamy pełne prawo złożyć do ZUS wniosek o przysługujące świadczenie, wpisać w kwestionariuszu swój przebieg pracy zawodowej i tej polskiej i tej zagranicznej....
....Jeżeli pracowaliśmy w państwie należącym do Unii Europejskiej, bądź też w Norwegii, Islandii, Liechtensteinie lub Szwajcarii możemy wystąpić z wnioskiem o ustalenie emerytury czy renty do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jest to możliwe, dzięki porozumieniu jakie zawarły powyższe kraje. Z wnioskiem takim możemy wystąpić zarówno jeżeli pracowaliśmy (lub prowadziliśmy działalność gospodarczą) jedynie za granicą, jak również jeżeli posiadamy oprócz stażu pracy za granicą, także staż pracy w Polsce. W tym drugim przypadku, lata pracy za granicą mogą zostać zaliczone do lat pracy w Polsce.
Wnioski o emeryturę lub rentę za pracę za granicą rozpatrują wyznaczone przez Prezesa ZUS jednostki zakładu współpracujące z właściwymi instytucjami zza granicy.
Wniosek wystarczy jednak złożyć w oddziale lub inspektoracie ZUS najbliżej miejsca zamieszkania. Zostanie on przekazany do odpowiedniej placówki ZUS.
Złożenie wniosku powoduje wszczęcie postępowań o przyznanie emerytury (renty) we wszystkich instytucjach wszystkich państw członkowskich, w których osoba zainteresowana podlegała ubezpieczeniom społecznym. Postępowanie toczyć się będzie równolegle, a instytucje będą współpracować ze sobą wymieniając się informacjami niezbędnymi do rozpatrzenia wniosku o świadczenia.
Wniosek powinien zostać złożony na takich samych formularzach jak w przypadku ubiegania się o krajową emeryturę lub rentę.
Nie wiem jak Wy, ale ja sukcesywnie staram się za każdym razem pobytu w Polsce o dokument stwierdzający moje tu w UK zatrudnienie, występując do Wojewódzkiego Urzędu Pracy najbliższemu mojemu ostatniemu miejscu zamieszkania/zameldowania - tak mam np. poświadczone lata 2006,2007,2008. Jeśli zakończę któreś z obecnych zajęć, znowu będę się starać o druk E-trzysta ileś - w tej chwili nie pamiętam dokładnie. Tu nawet nie chodzi o to czy świadczenie będzie dla mnie, ale w życiu różnie bywa - ten kraj nie nalicza i nie wypłaca świadczeń typu renta rodzinna dla najbliższych członków rodziny - ale Polska nadal ustawowo je przyznaje i wypłaca. Pozdrawiam

gosiak77
Bywalec

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Cz 08 wrz, 2011 15:18
  • Lokalizacja: 2000km stąd

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES