Ubezpieczenia na życie w UK

Pt 09 maja, 2014 23:37

Witam
Rozpoczynam nowy temat – ubezpieczenia na życie (i nie tylko) w Anglii, temat który może Was zainteresować...
W tym temacie bede przyblizal Wam tematyke ubezpieczeń jakie generalnie mogą Nam zostać zaoferowane w UK, planuje cyklicznie dokladac nowe informacje i w miare mozliwosci odpowiadac na wasze pytania.
Jesli bedziecie potrzebowac pomocy w tym zakresie, porady, sprawdzenia tego co juz macie, kalkulacji kosztow ubezpieczenia waszego zycia lub ochrony Waszego kredytu hipotecznego – sluze pomoca oraz zapraszam osoby zainteresowane wspolpraca do popularyzowania tego bardzo szerokiego i jakże ważnego tematu
Pozdrawiam :roll:

luksonekjdm
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Pt 09 maja, 2014 23:34

So 10 maja, 2014 09:06

Porady zawsze mile widziane.

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

So 10 maja, 2014 12:02

napisz nam prosto z mostu jakie ubezpieczenia Ty sprzedajesz i jakie chcesz na priv sprzedawac ;)))

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

N 11 maja, 2014 14:36

Scofield, a chcesz się zabezpieczyć? ;) to chętnie Ci doradzę...
Akurat tak się składa, że znam branże i posiadam pewną wiedzę o produktach tutaj więc pomyślałem, że dobrą rzeczą będzie się podzielić moimi doświadczeniami z innymi. Sam wiem ja wyglądało kupno mojego pierwszego ubezpieczenia i jak nie wiele miałem o tym pojęcia i wiem też jak trudno jest dobrać i wytłumaczyć dlaczego taka a nie inna polisa będzie służyć Klientowi najlepiej...
Nie wiem jak Wy patrzycie na kwestie ubezpieczeń i jak istotną jest to kwestią w Waszym życiu ale ten temat jest tu po to, by o tym właśnie porozmawiać
Dlatego zachęcam do debaty ;)

luksonekjdm
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Pt 09 maja, 2014 23:34

N 11 maja, 2014 19:21

To ja zacznę pierwszy żeby rozkręcić dyskusję, bo inni pewnie wstydzą się. :)

Jak wygląda zabezpieczenie dochodów w razie chwilowej (powiedzmy 2-6 miesięcy) niezdolności do pracy z powodu choroby (np wycięcie woreczka żółciowego z powikłaniami, atak serca lub jakieś zatrucie, zakażenie organizmu) lub z powodu wypadku (np złamanie nogi, zerwanie achillesa)? Chodzi o osobę samo zatrudnioną lub pracującą jako casual worker.
Jaka różnica jest jeśli jest to niezdolność długotrwała, choroba przewlekła (6 miesięcy- 2 lata)?
Załóżmy, że jest to mężczyzna w wieku 40-45 lat, niepalący, kierowca zawodowy lub budowlaniec, zdrowy bez wcześniejszych chorób, nie naznaczony genetycznie.
Nie chodzi mi o ubezpieczenie wypadkowe czy od śmierci, gdyż ta osoba owe posiada.
Proszę o przybliżenie powyższego zagadnienia jaki typ polisy wybrać i mniej więcej ile wynosiłaby składka miesięczna.

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Wt 13 maja, 2014 01:03

Więc tak, mówisz tutaj o ubezpieczeniu, które W Anglii nosi nazwę Income Protection i w tłumaczeniu tak jak napisałeś to po prostu zabezpieczenie dochodu. Polisa chorobowo-wypadkowa.
Ubezpieczenie to zapewnia wypłatę regularnego, comiesięcznego świadczenia w wysokości kwoty ustalonej wcześniej w polisie, osobie na zwolnieniu lekarskim (przypadki, które podałeś są jak najbardziej akceptowane),1. dopóki nie będzie w stanie wrócić do pracy, 2. wróci do pracy ale jej zarobki nie przekroczą 75% wartości sprzed wypadku/choroby (np. osoba poszkodowana wróci ale na part time, niektóre firmy wtedy dalej płacą świadczenia) lub 3. gdy w ogóle okaże się to niemożliwe-do wieku emerytalnego (praktykują to również niektóre ubezpieczalnie ale nie wszystkie). Z reguły okres płatności takiego świadczenia wynosi do dwóch lat i maksymalnie może osiągnąć wartość 50% Twoich dochodów, powtarzam z reguły.
Jest to wszystko zależne od firmy, na jakiej zasadzie oferuję tego typu polisę klientowi (staram się to generalizować do najczęściej spotykanych przypadków). Wypłaty te są zwolnione z podatku i taki typ polis szczególnie polecał bym osobom samo zatrudnionym, samotnie wychowującym dzieci czy też osobom, które są jedynymi żywicielami rodziny.
Stawka zależna jest od kilku czynników takich jak: wiek osoby, kondycji zdrowotnej, palacz będzie miał drożej, jak długo miesięczny benefit miałby być wypłacany (przez rok, dwa lata czy też do emerytury jeśli konieczne) i od jakiego okresu niezdolności do pracy ubezpieczyciel miał by zacząć wypłacać benefit, np. od 1 dnia (nie wszystkie firmy to praktykują) 1 tygodnia, 2, 4, 8, 13, 26 tygodnia od daty zwolnienia itp. Czym dłuższy jest ten okres, tym tańsza składka, czym szybciej chcielibyśmy uzyskać benefit tym składka będzie wyższa. Mam nadzieję, że napisałem to jasno i zrozumiale, gdyby pojawiły się jakieś pytania do tego... Śmiało ;)
Jutro andypolo umieszczę przykładowe składki z różnych firm do sytuacji którą opisałeś w swoim poście tak, że będziesz miał już jakieś rozeznanie z jakimi kosztami trzeba się liczyć...

luksonekjdm
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Pt 09 maja, 2014 23:34

Śr 14 maja, 2014 10:35

Dzięki za odpowiedź. Właśnie o takie profesjonale podejście do dyskusji mi chodzi. Mam nadzieję, że więcej osób włączy się.
Troszkę tego nie rozumiem: Z reguły okres płatności takiego świadczenia wynosi do dwóch lat i maksymalnie może osiągnąć wartość 50% Twoich dochodów, powtarzam z reguły.
To znaczy, że płatność jest tylko przez dwa lata? A co jeśli choroba przedłuży się?
Pisałeś, że ustala się kwotę miesięcznej wypłaty. Co jeśli ustalę kwotę miesięcznej wypłaty w wysokości mojego miesięcznego wynagrodzenia? Tylko dostanę 50% ?
Czekam na symulację.
Jeszcze jedno pytanko do mojej symulacji: Jeśli chciałbym dostawać 1000 funtów lub 800 funtów miesięcznie, start po 8 tyg lub 4 tyg to ile wyniosłaby składka? Ciekawi mnie jak zmienia sie składka miesięczna w tych 4 opcjach.

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Śr 14 maja, 2014 13:34

Widzisz, to tak naprawdę zależy od firmy jakie opcje mają w tej polisie... To znaczy Mogą Ci płacić przez rok czy też dwa lata (po tym okresie, jeśli dalej będziesz na zwolnieniu, ubezpieczyciel nie będzie już wypłacał benefitu) lub do wieku emerytalnego (ta druga opcja będzie na pewno bardzo droga). Co do sumy benefitu (kwoty jaką chciałbyś otrzymywać) to jeszcze nie słyszałem żeby jakaś firma oferowała 100% równowartość Twojego dochodu. Największy procent z jakim się spotkałem to 65% z Twojej wypłaty przed Taxem, czyli brutto, po prostu nikt nie zaoferuje Ci zabezpieczenia w wysokości Twojego wynagrodzenia (jeśli się mylę, proszę poprawcie mnie).
Ale tak na dobrą sprawę spójrz w ten sposób... Jeśli Twój pracodawca nie zapewnia Ci żadnych extra świadczeń związanych z pobytem na zwolnieniu lekarskim i tak przysługuje Ci podstawa w wysokości około 320funtów miesięcznie, to masz w zapewnione. I teraz nie wiem czy brałeś to pod uwagę podając sumę, którą chciałbyś otrzymywać w razie gdyby coś się stało... ale jeśli nie to w takim razie 1000 - 320 daje Nam 680GBP, przybliżmy to do 700GBP jeśli pozwolisz... i analogicznie 800 - 320 = 500GBP. Dzięki temu ewentualna składka była by po prostu niższa. Reasumując... Np. Potrzebujesz 1000 ewentualnego zabezpieczenia: Pracodawca: 320 plus reszta od ubezpieczyciela. Przykładowe składki napiszę wieczorkiem. Pozdrawiam

luksonekjdm
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Pt 09 maja, 2014 23:34

Śr 14 maja, 2014 17:30

To co na razie udało mi się dowiedzieć na przykładzie 44 letniego mężczyzny z zawodu kierowcy. Nie palący. Chcący uzyskać benefit w wysokości 700funtów/mce. Kilka przykładów:

AVIVA: ochrona do emerytury (65) od 4 tygodnia: około 77GBP/mce
ochrona do emerytury (65) od 8 tygodnia: około 54GBP/mce
LIVERPOOL VICTORIA: ochrona do emerytury (65) od 4 tygodnia: około 110GBP/mce
ochrona do emerytury (65) od 8 tygodnia: około 83GBP/mce
ochrona przez 2lata od 4 tygodnia: około 47GBP/mce
ochrona przez 2lata od 8 tygodnia: około 34GBP/mce
LEGAL AND GENERAL: ochrona przez 1rok od 4 tygodnia: około 43GBP/mce
ochrona przez 5lat od 4 tygodnnia: około 78GBP/mce
ochrona do emerytury (65) od 4 tygodnia: około 99GBP/mce
FRIENDS LIFE: ochrona do emerytury (65) od 4 tygodnia: około 85GBP/mce
ochrona do emerytury (65) od 8 tygodnia: około 67GBP/mce
METLIFE: ochrona przez 1 rok od 4 tygodnia: około 26GBP/mce
ochrona przez 2 lata od 4 tygodnia: około 37GBP/mce
ochrona przez 1 rok od 8 tygodnia: około 21GBP/mce
ochrona przez 2 lata od 8 tygodnia: około 30GBP/mce

Postaram się dowiedzieć i napisać jeszcze więcej przykładów takich miesięcznych kosztów jak tylko znajdę chwile żeby zrobić kolejny research ;)
Oczywiście nie samym miesięcznym kosztem polisy żyje człowiek bo musimy się tutaj zastanowić i dokładnie dowiedzieć w jakich przypadkach świadczenie zostanie Nam wypłacone czyli jakie wykluczenia są w Naszej polisie, najlepsze firmy na rynku mają ich mało lub wogóle. Kolejna rzecz reputacja i wypłacalność firmy. W internecie możemy znaleźć masę ofert za dyszkę miesięcznie ale czy tak naprawdę kiedy zgłosimy się po odszkodowanie to je otrzymamy?, pamiętajmy nikt za darmo nic nie daje Także reputacja, opinie o wypłacalności ubezpieczyciela są bardzo ważne. Jeśli chcecie znać moje zdanie na temat firm do których warto uderzać to zapraszam do kontaktu przez PM. Nie chce robić nikomu tutaj oficjalnej reklamy na forum ;)

luksonekjdm
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Pt 09 maja, 2014 23:34

Śr 14 maja, 2014 21:03

Dzięki za czytelne wyjaśnienie mojej opcji i przybliżenie tematu.
Rozumiem, że wszystkie te kwoty dotyczą polis tylko z income protect, czy może zawierają jakieś dodatkowe opcje ubezpieczenia.
Pomyśle o dodatkowych pytaniach nurtujących prostych ludzi (takich jak ja) dotyczących ubezpieczeń. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze dołączy się do dyskusji. Lubię czytać takie tematy. Człowiek całe życie się uczy...

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Śr 14 maja, 2014 23:43

Nie ma za co;) cieszę się, że mogłem pomóc.
I te kwoty dotyczą tylko income protection, również mam nadzieję że inni podłączą się do tematu.
Pozdrawiam

luksonekjdm
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Pt 09 maja, 2014 23:34

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron