Fotoradar w Polsce

Wt 05 cze, 2012 22:47

Witam , mam taki problem i może ktoś się orientuję i troszkę mi podpowie.
Jeżdżę angielskim autem w Polsce od przeszło 4 lat i bardzo często zmieniam samochody co 3-4 miesiące . Mieszkam w dość małej miejscowości około 5 tys mieszkańców i jak to mówią wszyscy się znają (niestety) trochę się rozpiszę ale tylko tak wytłumaczę o co kaman . W październiku 2011 roku jeździłem przez 2 tyg również angielskim autem , autem szwagra który nagle po powrocie z Uk zmarł . W marcu tego roku kupiłem nowy samochód zarejestrowany na siebie chodź na dowodzie V5 jest błąd w nazwisku , I tu naglę dziś o godzinie 18 dzwonek do drzwi otwieram a tam Pan ze straży miejskiej i że ma dla mnie parę listów i że muszę mu podać gdzie ma przychodzić poczta dla mnie ponieważ tu nie jestem zameldowany . więc mu podałem ten adres gdzie przebywam , i on mi wręcza 7 kopert i każe pokwitować odbiór , uczyniłem to o co prosi . Otwieram listy a tu zonk 7 mandatów na sumę 2800zł i 36 punktów karnych ( posiadam angielskie prawo jazdy więc punktami się nie stresuję ) , teraz główna atrakcja , jeden z mandatów jest z dnia pogrzebu mojego szwagra jego samochodem o godzinie 13 gdzie trwał pogrzeb i byłem na mszy w kościele a auto stało za parkowane pod kościołem a kluczyki miałem w kieszeni dodam że zdjęcie jest zrobione z tyłu . Więc kto jechał tym samochodem w tym czasie duch szwagra ??? następne 5 zdjęć zrobionych w tym aucie jest również tyłem . Następne 2 fotki są moim autem pierwsza z 30 maja tego roku i z dnia następnego . obie fotki są identyczne czyli w tym samym miejscu jestem tak samo ubrany ... fotki są jak ksero , dodam że u nas jest tylko jeden fotoradar i nie jest fotoradarem stałym jeździ z nim straż miejska . I znów zabawna historia fotka z dnia 31 maja jest zrobiona o godzinie 17.54 gdzie jest to nie możliwe abym w tym momencie jechał tam samochodem bo od godziny 17.45 do 18.05 przebywałem w gabinecie lekarskim na rehabilitacji , więc znów jakieś widmo zabrało mi samochód z po przychodni i jeździło nim po ulicach???? A głownie chodzi mi o to czy mogą mi wlepić te mandaty w Polsce gdzie tak naprawdę nie dojdą czyje to auto bo jak w Uk mnie nie sprawdzą , doszli tylko dlatego do mnie że mnie znają???? , dodam jeszcze ze nie raz już mi w Polsce zrobione fotkę i nigdy nie doszedł do mnie mandat bo z tego co się orientuję Polska nie ma jakieś tam umowy podpisanej z Uk i nie dojdą kto jest właścicielem auta . Jeśli ktoś wie jak to załatwić będę wdzięczny za odpowiedz . Pozdrawiam i z góry dziękuję

cygan1984
Rozkręca się

  • Posty: 43
  • Dołączył(a): Wt 08 maja, 2007 15:48
  • Lokalizacja: limerick

N 10 cze, 2012 10:05

Z tego co piszesz wynika niezla historia i ja na Twoim miejscu zeby zaoszczedzic czas i pieniadze skontaktowalbym sie z Gazeta Wyborcza, i choc wiele osob na nia pluje to ja wiem ze moga niezle sprawe naglosnic i napewno znajdzie sie jakis prawnik ktory Ci pomoze.

Avatar użytkownika
fischer3
Rozkręca się

  • Posty: 58
  • Dołączył(a): N 23 kwi, 2006 01:07
  • Lokalizacja: Caithness niedaleko Loch Ness

Pn 11 cze, 2012 08:39

Jaka gazeta?jaki prawnik? na dowód wszystkich wykroczeń są zdjęcia - to po pierwsze, po drugie - mandat jest długiem państwowym - zainteresowany powinien troszkę poczytać na necie o dochodzeniu należności - niespłacone mandaty trafiają do Urzędu Skarbowego i tam zaczynają wiercić - po trzecie - odebrałeś korespondencję - pokwitowałeś odbiór osobisty - tym samym przyjąłeś do wiadomości treść zawartą w listach! Odebranie korespondencji za potwierdzeniem odbioru jest traktowane jako skutecznie doręczone! czyli faktycznie ZONK - doczytaj co może przydarzyć się dłużnikowi w krajach Unii Europejskiej - słyszałeś o ETA? EUROPEJSKI TYTUŁ EGZEKUCYJNY - SPIS DŁUŻNIKÓW UNIJNYCH - a jak myślisz po co sprawdzają paszporty lub dowody osobiste przy przekraczaniu granicy wjeżdżając lub wyjeżdżając z Anglii - sprawdzają tożsamość oraz fakt czy nie jesteś poszukiwany listem gończym. Do czasu ustalenia Twojego miejsca zamieszkania oraz pobierania wynagrodzenia (PRACA) WIERZYCIEL JEST bezradny - ale niestety do czasu. Bo tak jak trafili do Ciebie pod adres mamusi - i tam doręczyli skutecznie listy - równie skutecznie mogą dostarczyć NAKAZ ZAPŁATY! Przyjęcie mandatu Adam jest przyznaniem się do winy - co uczyniłeś przyjmując czyt. pokwitowując jego odbiór.

gosiak77
Bywalec

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Cz 08 wrz, 2011 15:18
  • Lokalizacja: 2000km stąd

Cz 14 cze, 2012 22:22

cygan nie sluchaj baby bo widzisz jak sie nakrecila tka jakby w Polsce nie bylo innych mozliwosci jak tylko wypiac dupe i dac sie kopac. Pracowalem w Polsce w windykacji i wcale nie dziala to tak jak nasza nakrecona kolezanka wypisuje. Kobieta sie nia zna a sie odzywa.

Avatar użytkownika
fischer3
Rozkręca się

  • Posty: 58
  • Dołączył(a): N 23 kwi, 2006 01:07
  • Lokalizacja: Caithness niedaleko Loch Ness

Cz 15 maja, 2014 19:58

dokladnie....nic z tego co kolezanaka napisala nie jest prawda.Owszem jest cos takiego jak europejski spis dluznikow i ...to tyle co by bylo a propo prawdy w tym temacie.reszta jest kompletna bzdura.Jak na razie nie ma mozliwosci sciagania mandatow w polsce z angielskich aut.sam rok rocznie mam kilka fotekpo urlopie w polsce bo jak widze radar to nawet nie zwalniam a wrecz przeciwnie...:)moze kiedys co s na to wymysla ale na chwile obecna to nie dziala:)

mconrado79
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): Cz 25 mar, 2010 21:54

So 17 maja, 2014 15:54

a ja patrze na to z innej strony , jezeli potrafisz tak szybko jezdzic to nie lamentuj teraz tylko plać przynajmniej tak zrobilby chlop z jajami :D , odnosnie fotek jezeli jest samochod i sa numery rejestracyje to jest wystarczajacy dowod. pzdr i prosze o lzejszą noge :D

adikos
Rozkręca się

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): So 07 mar, 2009 08:32

Pn 30 cze, 2014 10:16

Jak trafili do ciebie to i tak bedziesz zmuszony do zaplaty . Taka jest prawda a poza tym to jak masz takie zdjecia ksero to cos tu nie gra idz na policje i popros o wyjasnienie to tez sa ludzie a jak nic nie da to gazeta lub tvn. Problem mojej zony rozwiklali na pozytywny dla niej

yeahnyga
Rozkręca się

  • Posty: 51
  • Dołączył(a): Wt 22 wrz, 2009 20:08
  • Lokalizacja: darlington

Pn 30 cze, 2014 13:05

kurde ciekawy temat, widocznie strasz miejska wysyła wszystko co popadnie, bez znaczenia czy zdjęcia są wiarygodne czy nie. ostatnio w tv widziałem jak wysłali zdjęcie właścicielowi auta na lawecie podczas gdy rejestracja lawety była widoczna. do straży się nie odwołuj, tam nic nie zdziałasz, zażadaj wydruków w wysokiej rozdzielczości a najlepiej w formacie jpg albo jakimś innym - może okazać się, że mają jakieś dziwne problemy z twardymi dyskami itd itp, prokurator i policja mogą sie tym zainteresować, tvn turbo też chętnie obejrzy te dziwnie podobne zdjęcia, aha, pokwitowanie odbioru zawiadomienia nie oznacza przyznania się do winy, jest tylko pokwitowaniem odbioru. szerokości i uważaj na siebie.

wympal
Rozkręca się

  • Posty: 74
  • Dołączył(a): Śr 03 lis, 2010 10:29

Cz 03 lip, 2014 17:18

Ostatni weeken spedzilem w Polsce i RMF poodalo ze wszystkie szare foto radary zostaly wylaczone, mowil czemu ale juz nie pamietam, dzialaja tylko zolte,

wiesniak734


Pn 07 lip, 2014 11:37

To prawda, szare nie robią zdjęć o 1 lipca 2014 a nawet jak zrobią to nie płacimy, tylko kto będzie pamiętał czy on był żółty czy szary..

vianooo
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pt 04 lip, 2014 05:49
  • Lokalizacja: Kraków

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do MOTO UK

cron