Skonczone studia w Polsce

Wt 02 sty, 2007 01:33

witam skonczylem studia w polsce na politechnice w lodzi i w sumie mam jeszcze duzo zapalu aby aczac sudiowac w newcasle kierunek pokrewny z qualiy engineering czy kos mi moglby powiedziec jakie kroki powinienem przedsiewziac i jakie warunki spelnic aby rozpoczac utaj nauke ???

smoketoomuch
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Wt 02 sty, 2007 01:12

Wt 02 sty, 2007 22:30

hej, to zalezy jaki poziom chcesz studiowac: undergraduate (BSc) czy postgraduate (MSc, PhD...). jesli skonczyles politechnike w PL, to jestes pewnie co najmniej inzynierem. w zaleznosci od tego co chesz, mozesz w UK robic: kurs magisterki w 1 rok, pojsc na doktorat (3-4 lata) lub robic sobie od podstaw inny BSc (3 lata).

szczegoly znajdziesz na stronkach uniwerkow:
Newcastle University www.ncl.ac.uk
Northumbria University www.northumbria.ac.uk

wyszukiwarka kursow w UK ponizej:
http://www.ucas.ac.uk/search/index07.html

good luck!

Avatar użytkownika
FrAnia
Moderator

  • Posty: 482
  • Dołączył(a): Wt 29 sie, 2006 14:52

Pn 08 sty, 2007 10:06

k woli sprostowania. MSc do niczego mu nie jest potrzebne na dobra sprawe bo to strata czasu i pieniedzy. Magister z Polibudy jest w UK traktowany jako MSc wiec od razu moze skoczyc na PhD tutaj jak cos odpowiedniego znajdzie i go przyjma. Z uniwerkow maja gozej bo sa traktowani jako BSc i chcac niechcac zazwyczaj kaza im robic rok MSC tutaj najpierw.

Druga sprawa, skoro skonczyles Polibude to na Northimberland Uvi, naprawde isc niewarto, jesli juz to Newcastle Uni lub inne miasto. Po swoim kierunku najszybciej cos mozesz nalezc w School od Chemical Engineering and Ddvanced Materials

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA