Poród, szpital Sunderland,

Cz 05 cze, 2014 16:49

Witam wszystkich !

Obecnie jestem w 33 tygodniu ciąży ehh zleciało jak mrugniecie okiem, jest to moje pierwsze dziecko, bede rodzic w szpitalu w Sunderlandzie. Do tej pory byłam bardzo spokojna, no właśnie i chyba mnie w końcu dopadło, coraz bardziej zaczynam myśleć jak to będzie, siedzę i czytam fora opinie i wspomnienia innych kobiet z porodu i przez to sie nakręcam może nie potrzebnie, ale wole wiedzieć na co powinnam sie szykować.
I tu mam ogromna prośbę do was :

Czy mogłybyście się podzielić doświadczeniem z porodu w szpitalu w Sunderlandzie ?
Czy język to duża przeszkoda?
Czy długo się leży w szpitalu w przypadku braku komplikacji?
Jak wspominacie pobyt na angielskiej porodówce?
I co powinnam spakować do szpitala ? Ile ubranek dla waszej pociechy brałyście za sobą do szpitala ?

Będę bardzo wdzięczna za każda opinie i rade :)

Nesu
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Wt 02 kwi, 2013 16:39

Cz 19 cze, 2014 21:17

Co prawda nie rodzilam w Sunderlandzie a w Gateshead, ale na czesc pytan moge odpowiedziec.

Jezyk nie jest przeszkoda, chyba, ze kompletnie go nie znasz - zawsze mozna wczesniej poprosic o tlumacza. Jak dla mnie wsyztko bylo jasne i gdy sie slucha poloznej wszystko idzie jak po masle. Zreszta mi powiedziala, ze lubi rodzic z Polkami bo wlasnie sa skrupulatne i robia dokladni to co polozna podpowiada.

Tak naprawde co chyba 15 minut a moze pol godziny (nie pamietam juz teraz) przychodzi polozna badz studentka, sluchac bicia serduszka dziecka, sprawdzaja Tobie temp. Ewentualnie proponuja znieczulenie jak sama nie prosisz a widza , ze boli coraz bardziej ;)


Jesli nie ma komplikacji do domku mozna wyjsc juz po 6 godzinach, ale oczywiscie pytaja czy chcesz zostac na noc ( ja zostalam), wtedy co jakis czas przychodzi polozna i sprawdza co u Was, mierza temperature Tobie, pytaja czy chcesz srodki przeciwbolowe itp.

Do szpitala polecam zabrac naprawde minimum. Ja wzielam 2 komplety ubranek dla maluszka, dla siebie jedna kosuzle do porodu i pizame juz pozniej na zmiane , plus recznik, srodki higieniczne, pieluszki dla dziecka.

PObyt wspominam bardzo dobrze, czulam ze o mnie dbaja i interesuja sie co u mnie potem juz u nas :)

Jesli cos jeszcze chcesz spytac - pytaj smiao. Mysle, ze we wszystkich szpitalach schemat jest ten sam ;)

LeeLoo
Rozkręca się

  • Posty: 56
  • Dołączył(a): Pn 19 wrz, 2011 12:11

So 21 cze, 2014 20:43

Ja mniałam cesarskie cięcie właśnie w szpitalu w Sunderland i byłam bardzo zadowolona.Opieka non stop,komfortowy pokój dla mnie i dziecka ,tłumacza mniałam cały dzień w cesarskie cięcie i zaraz od rana na drugi dzień też był dopoki go potrzebowałam.Do domku wyszłam już po 24 godzinach.Mam porównanie jeżeli chodzi o poród tutaj bo pierwsze dziecko rodziłam w Polsce i tam przeżyłam horror,tu wszyscy latają nad tobą , są opiekuńczy i wogóle także nie martw się będzie ok.pozdrawiam i szczęśliwego rozwiązania

gilu-19
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): So 26 lis, 2011 12:36
  • Lokalizacja: Sunderland

N 20 lip, 2014 10:14

Dziękuje wam bardzo za odpowiedz , ja juz nie mogę się doczekać aż będę po , teraz jestem 2 dni po terminie , mam nadzieje ze niedługo akcja się rozkreci , a najbardziej chciałabym cesarke ale wiem ze nie mam szans , strasznie boje się porodu naturalnego.

Nesu
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Wt 02 kwi, 2013 16:39

Pn 11 sie, 2014 18:55

Chyba każda czuje lęk przed porodem. Najważniejsze to pozytywne nastawienie. Jak to mówią strach ma wielkie oczy. Po naturalnym porodzie szybciej dojdziesz do siebie. Ja rodzilam w Polsce, wiec tez nie moge podzielić sie opinią na temat "angielskiej porodówki".Ale zycze szczesliwego rozwiązania. Pozdrawiam ;)

ewaaa1
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Pt 11 kwi, 2014 14:20

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do RODZICE