Ciąża a brak zatrudnienia

Śr 13 sie, 2014 17:48

Witam serdecznie. Wraz z moim mężem planujemy drugie dziecko. Mamy juz 6 letnia córkę. Ja jestem w uk od maja a maz od stycznia. Od miesiąca maz pracuje na kontrakt, wczesniej nie miał go. Ja nigdy tu nie pracowałam. Stad moje pytanie, czy jak zajdę w
Ciąże, bede musiała placic za opiekę medyczna w trakcie ciąży? Szperalam troche w internecie i jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłam. Raz jest ze opieka jest płatna, a raz ze nie płatna. I jeszcze chciałabym wiedzieć, jak to jest z opieka medyczna dla mojej córki. Czy przysługuje jej darmowa i w jakim zakresie?

malpka
Rozkręca się

  • Posty: 47
  • Dołączył(a): Śr 13 sie, 2014 17:38

So 16 sie, 2014 14:22

Jak byłam na pierwszym USG w szpitalu, to wzięła mnie do osobnego pokoju na rozmowę babka zajmująca się finansami oddziału. Poprosiła o doniesienie potwierdzenia, że przebywam w Anglii minimum rok. A wcześniej dostałam listem ankietę, która zawierała pytania odnośnie ostatnich miejsc zamieszkania.
Co śmieszne, to rok temu urodziłam córkę w tym samym szpitalu i wtedy nikt się mnie nie pytał o to czy według prawa należy mi się bezpłatna opieka lekarska, a w czasie tej ciąży miałam wizyty w szpitalu minimum raz na miesiąc.

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do RODZICE