obejrzyjcie

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Cz 08 sty, 2015 12:17

Ten film pokazuje prawde o emigrantach

http://www.polishexpress.co.uk/tam-gdzi ... l-mediami/

Avatar użytkownika
stare ludzie
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 20:33

Cz 08 sty, 2015 12:47

Widziałam dwa razy. Raz obejrzałam połowe - do momentu pierwszej wstawki muzycznej. I stwierdziłam o tak rzetelny dokument wszystko fajnie. Niestety kolejnego dnia ogladałam go w telewizji juz w całości. I o ile pierwsza czesc zrobiona byla fajnie i ciekawie o tyle dwie nastepne jak dla mnie to żenada. Tak bezczelnego upolitycznienia dokumentu to juz dawno nie widzialam. na sile wyciaganie bo rzad bo prawo. Ludzie to az bylo niesmaczne. Z drugiej strony czego sie po Gazecie Polskiej spodziewać? dokładnie tego co było w dwóch pozostałych częsciach. (mówie o czesciach od miejsc gdzie umiescili przerywniki muzyczno spiewajace.

i nie zgodze sie z przedmówcą. Pokazuje tylko częśc prawdy.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Cz 08 sty, 2015 13:52

Wniosek taki ze emigracja nie da sie upolitycznic , ze nie interesuje nas rzad ani polityka. Przyznam sie ze wstawilem linka po obejrzeniu poczatku , ale jak zobaczylem wszystko to zgadzam sie ze moze te peany byly przesadzone. Potem obejrzalem wywiad z rezyserka tego dokumentu i juz rozwalil mnie kompletnie. Dziewcze nawiedzone z obozu skrajnej prawicy.

Wniosek : EMIGRANCI SA INNI NIZ IM SIE TAM W POLSCE WYDAJE

Avatar użytkownika
stare ludzie
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 20:33

Cz 08 sty, 2015 14:13

A mi sie wydaje ze material jak najbardziej prawdziwy. Zapewne kazdy z nasz przezywa w sobie tesknote, rozgoryczenie i wewnetrzna walke typu wrocic -ale do czego????

Avatar użytkownika
sandra 25
Bywalec

  • Posty: 246
  • Dołączył(a): Cz 24 lis, 2011 11:02
  • Lokalizacja: Giżycko

Cz 08 sty, 2015 19:36

Ks Jozef Tishner kiedy napisal w swojej ksiazce :

"Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda"

Swistak
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Cz 12 sty, 2012 18:20

Pt 09 sty, 2015 11:34

stare ludzie napisał(a):Ten film pokazuje prawde o emigrantach

http://www.polishexpress.co.uk/tam-gdzi ... l-mediami/



Wrzucasz film z mocnym oswiadczeniem jakoby ukazywał prawdę o emigrantach, a po pierwszym komentarzu oswiadczasz że właściwie to go nawet nie obejrzałeś?

Mógłbyś rozwinąć myśl o obozie skrajnej prawicy? Zaciekawiło mnie to

pozdro

Avatar użytkownika
jacca
Bywalec

  • Posty: 177
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 10:29

Pt 09 sty, 2015 12:28

Dokument jak dokument, wiadomo, że pokazuje pewien wycinek rzeczywistości, ale moim zdaniem wiarygodnie i w miarę reprezentatywnie. Zaprezentowane postawy są jak najbardziej obecne i powiedziałbym powszechne wśród emigrantów/imigrantów, chociaż są też zapewne i inne, nieuwzględnione w tym materiale.

Nie wiem o co chodzi z tym upolitycznieniem, ja tu nic politycznego przesadnie nie widzę, oprócz tego, że sam temat jest oczywiście politycznie wrażliwy, no ale to nie wina autorów filmu. Nie jestem w stanie powiedzieć po obejrzeniu, czy ten materiał został zrobiony przez Gazetę Polską czy inną, i to dobrze o materiale i autorach świadczy.

Ogólnie trzeba ten dokument ocenić pozytywnie, choć bez szału, lecz na pewno przynajmniej mocna czwórka :)

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Pt 09 sty, 2015 16:06

Gazeta Polska jest skrajnie prawicowym wydawnictwem. Miałam osobiście doczyneinia z Panią z tej gazety. i upolitycznienie widac. Tu jest fajnie mowia wszyscy jak to na tych wyspach jest jak to sobie polacy umieja poradzic. I nagle kompletnie od czapy zaczyna sie najgonka. Nasz kraj do dupy Polacy idzcie na ulice robcie tak saik owak Polskie rzady sa beznadziejne i jeszcze nie wiadomo co. Takie na sile to bylo.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

So 10 sty, 2015 09:23

tylko lewica!! wolna europa bez prawakow!!! ;))))

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

N 11 sty, 2015 22:23

Czy to ważne kto z jakiej gazety stoi za tym dokumentem? Czy gdyby zrobili to ludzie Wyborczej miałoby to wtedy certyfikat rzetelności....
Duzo jest w tym dokumencie prawdy, przecież nie bez powodu wyjechalo nas ponad 2 miliony z naszego kraju. Gdyby nie polski syf, korupcja, kolesiostwo, biurokracja, wysokie podatki - nigdy nie przyjechałbym do UK. Zdecydowanie wole nasza piekna Polske... tylko wyjścia nie ma :(

Avatar użytkownika
Max24
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): So 22 mar, 2014 21:36
  • Lokalizacja: United Kingdom

N 11 sty, 2015 23:45

Obejrzałem film i nie znajduję w nim żadnej nutki politycznej. Podobne mam odczucia co ludzie przedstawieni w filmie. Też wymieniłbym ludzi w rządzie tylko na kogo?

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Powrót do Forum ogólne