Szkoła w Anglii dla pietnastolatka

So 25 paź, 2014 14:45

Witam,
wraz z rodziną wyjeżdżam w Grudniu do Stanley (Durham).
Wyjeżdżam wraz z 15'letnim synem który aktualnie uczęszcza do 3 gimnazjum.
Chciałbym się dowiedzieć jak będzie wyglądać jego sytuacja w Anglii, to znaczy chodzi mi to do jakiej szkoły może aplikować i jak działa i wygląda nauka w szkołach w tamtych okolicach. Język angielski potrafi na poziomie nawet komunikatywnym ale przydało by mu się jeszcze go podszlifować.
Z góry dziękuje za pomoc.

henryk198
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): So 25 paź, 2014 05:51
  • Lokalizacja: Chorzów

So 25 paź, 2014 22:10

Tutaj szkola jest oparta na wieku a nie na 'klasie", tak wiec w zależnosci od tego czy urodzil sie przed wrzesniem lub po 30 sierpnia pojdzie chyba na year 10 lub 11 (niech mnie ktos poprawi jak sie myle bo na predce na palcach liczylam :D ). Poczatkowo bedzie mial taryfe ulgową tak aby sie zasymilował, . Generalnie jego nauka języka bedzie sie opierała na rzuceniu na głęboka wodę - koledzy ze szkoły i nauczyciele :) Co do szkół to warto juz sie rozglądać co jest w okolicy jakie maja opinie etc. W jego przypadku to secondary school.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

N 26 paź, 2014 09:25

w zaleznosci w jakim roku sie urodzil jezeli urodzil sie w 1998r bedzie uczesczal do 11 klasy lub do collegu, jezeli urodzil sie w 1999r bedzie uczesczal do klasy 10 lub 11 tzw. secondary school. szczerze mowiac idac do 10 lub 11 klasy bedzie dla niego bardzo trudne I bardzo niekorzystne, w 11 klasie przeprowadzane sa egzaminy ( cos na zasadzie naszej matruy - pisze sie ja z roznych, wybranych przez ucznia przedmiotow ) w rok nie nauczy sie angielskiego na tyle aby mogl zdac te egzaminy na tyle dobrze zeby isc do dobrego collegu. lecz jezeli przyjedzie na swiezo I bedzie w w wieku aby isc do collegu, bedzie to dla niego duzo latwiejsze gdyz w collegach przeprowadzane sa kursy dla dzieci obcojezycznych ktore dopiero co przyjechaly sa to roczne lub dwuletnie kursy ktore ucza angielskiego, po owym kursie mozna przejsc do kursu ktory by go interesowal np. motoryzacja, co da mu owy zawod. jezeli mielibyscie jakies pytania zapraszam na priv :)

Carrie
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Cz 12 sty, 2012 19:51

Śr 04 lut, 2015 15:17

Dziękuje pemkad i Carrie za pomoc.A teraz powiem wam jak się potoczyły losy mojego syna i do której klasy trafił bo być może komuś się to przyda.
Otóż syn jest z 08.99r i trafił do 10 klasy i radzi sobie obecnie bardzo dobrze,dobrze integrując się w z nauczycielami jak i kolegami ze szkoły.Niemniej jednak na samym początku jak sam stwierdził, nie do końca rozumiał swoich rówieśników a to za sprawą ich wymowy.Obecnie już jest sporo lepiej.Warto też wspomnieć że przed pójściem do szkoły,my jako rodzice zostaliśmy poproszeni o spotkanie z dyrekcją która to z nieustającym uśmiechem na twarzy oprowadziła nas po całej pięknej i nowo powstałej szkole która się znajduję w Stanley.Być może ktoś z was też znajdzie się w podobnej sytuacji stąd ten komentarz.Pozdrawiam Heniek.

henryk198
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): So 25 paź, 2014 05:51
  • Lokalizacja: Chorzów

Śr 04 lut, 2015 20:31

henryk198, ciesze się, że wszystko przebiegło pomyślnie i chłopak się aklimatyzuje. Życze powodzenia a młodemu sukcesów w nauce :)

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

N 15 lut, 2015 18:30

witam maz mieszka w gateshead mamy dwie corki w wieku 8 lat idzie teraz do 3kl.a starsza konczy gimnazjum i chce isc uczyc sie do szkoly policyjnej,lub słuzby celne.czy ktos poradzi czy znajduja sie szkoły w poblizu dla obu corek i jak to wyglada ? Z gory dziekuje

myszka2323
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): N 15 lut, 2015 18:13
  • Lokalizacja: POLSKA

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA