Kredyt w Polsce praca w UK

Śr 13 maja, 2015 06:10

Mamy trochę oszczędności i zastanawiamy się nad zakupem mieszkania w jakimś większym polskim mieście. Mielibyśmy około 1/3 wkładu własnego pod warunkiem, że mieszkanie kosztowałoby 300 tys zł. Czy jakiś bank w PL byłby skłonny udzielić kredytu na pozostałe 2/3? Czy nie pracując w PL nie mam na to szansy?

Milosz
Rozkręca się

  • Posty: 56
  • Dołączył(a): Pn 23 mar, 2015 14:52

Śr 13 maja, 2015 07:06

Z 7 lat lat temu wstępnie pytałem o kredyt mieszkaniowy w Polsce przy pracy w UK. Przedstawiłęm bodajże 2 ostatnie P60, kilka payslipów i umowę o pracę - i wtedy bank uznał że warunki spełniam. Nie wiem jak teraz, bo dużo się w międzyczasie zmieniło, ale wyślij maila z zapytaniem.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 13 maja, 2015 11:39

Z tego co wiem to można. Pamiętaj jednak, że banki restrykcyjniej podchodzą do takich klientów. A więc będziesz musiał posiadać większy wkład własny (oprócz hipoteki którą też zastawisz na poczet kredytu). Jeżeli chodzi o oprocentowanie to nie powinno ono być większe niż gdybyś miał zaciągać kredyt w Polsce.
Tutaj masz jak coś linka http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/porady/kredyt-mieszkaniowy-dla-osob-pracujacych-za-granica/ do wpisu w którym ktoś już poruszał ten temat.
Ewentualnie mail do banku.

pep
Bywalec

  • Posty: 110
  • Dołączył(a): Cz 24 lip, 2014 06:50

Pn 25 maja, 2015 10:34

Obecnie tylko kilka banków da Ci kredyt. Niestety. Z tych kilku, np. Millenium - jeśli jest tylko dochód z zagranicy to będzie on zmniejszony do 0. Chyba, że masz współkredytobiorcę z dochodem z Polski, to wtedy Twój dochód zostanie zmniejszony. Ale warto szukać.

SaundraXyz666
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Cz 14 maja, 2015 06:30

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES