Zakup wózka

Wt 03 lut, 2015 21:12

Witam.W ciagu najblizszych kilku tygodni chcialabym zakupic wozek dzieciecy. Mam tez taka prosbe,moze na forum znajda sie jakies doswiadczone mamy ktore moglyby cos mi poradzic i podpowiedziec. Jest to moj pierwszy dzidzius i nie mam w tym temacie doswiadczenia a szczerze to wybor jest naprawde ogromny. Bede wdzieczna za kazda rade i wskazowke czym mam sie kierowac i na co zwracac uwage.Chetnie tez dowiem sie jakie Wy wozeczki wybralyscie i czy jestescie zadowolone.
Pozdrawiam serdecznie.

jaaa.83
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pt 05 gru, 2014 12:17

Wt 03 lut, 2015 21:58

podstawowe pytanie jakie sobie musisz zadac "do jakich celów będzie wózek słuzył.
Czy bedziesz biegac po ulicach czy bedziesz jeździc komunikacja miejsca. Czy tak naprawde wozek ma sluzyc do przemieszczenia sie z auta dokądś i na niedzielny spacer.
Dopiero po udzieleniu odpowiedzi na te pytania mozna zaczać mysleć o typie.
ja od siebie moge napisać tyle. Dla córki miałam wózków z 6. w tym tylko jeden nowy (totalna porażka), kupowałam używane bo co rusz podobał mi się inny. Wiec kupowałam sprzedawałam i znowu kupowałam. Gdybym kupiła od początku nowy za kolosalne pieniądze to nigdy bym sobie nie mogła potestować i co ważniejsze zmieniąc upodobań :)

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Wt 03 lut, 2015 23:57

Hej,ja też testowałam kilka wózków bo każdy miał jakąś wadę.Generalnie lepiej kupić wózek używany a z nieco wyższej półki.Ja najbardziej byłam zadowolona z Graco Symbio był lekki zwrotny,łatwy w utrzymaniu czystości,przekładana rączka z minusów to koła piankowe i mała budka(jednak nie należę do tych co panikują jak dziecku świeci słoneczko )
W anglii jestem krótko,więc nie znam angielskich wózków niestety.
Pamiętaj o kołach pompowane(cięższe) piankowe lekkie i zwrotne,siedzisko kubełkowe jest bardzo dobre dla dzieci( z tego co wyczytałam ekspertem nie jestem ;)) Do siedziska to z pół roczku dzidzia powinna mieć(lub wg uznania). Ogromnym atutem była przekładana rączka,gondola łatwo wypinana to też ważna sprawa,bez problemu możesz wtedy montować wózek czy przenosić maleństwo do domu w samej gondoli.
Koszyk wg uznania jak robisz zakupy domowe to szukaj z wielkim ja się męczyłam bo miałąm malutkie koszyki jedynie w 3 wózku Maxi Cosi Mura 4 miałam spory ale wózek był tak cieżki i okropny,ze używałam go 2 miesiące.
Oczywiście waga jest bardzo ważna i jeśli posiadacie samochód to trzeba patrzeć realnie na składanie wózka i jego wielkość.
Życzę trafnych wyborów i braku pomyłek;) Oczywiście powodzenia w roli Mamy.E

ewela_88
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Śr 01 paź, 2014 18:48
  • Lokalizacja: Darlington

Śr 04 lut, 2015 17:12

Najlepsze wózki moim zdaniem robi firma BREVI ;) solidne, lekkie, ładne i trwałe. mój przeżł 3 dzieci i dalej jezdzi ;) z pełną odpowiedzialnością polecam ;)

Agata1992
Bywalec

  • Posty: 122
  • Dołączył(a): Pn 17 lut, 2014 09:23
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 04 lut, 2015 17:15

Agata1992
Bywalec

  • Posty: 122
  • Dołączył(a): Pn 17 lut, 2014 09:23
  • Lokalizacja: Newcastle

N 08 lut, 2015 18:24

ja szukałam z mężem dośc maniakalnie, po wielu odwiedzinachw sklepach upatrzyliśmy sobie concord wanderer.
Świetny w prowadzeniu, i po złożeniu, co dla nas ogomnie ważne zajmuje bardzo mało miejsca. No i fotelik samochodowy podobno jest jednym z najbezpieczniejszych...https://www.youtube.com/watch?v=EW7X7KHWbsE

Avatar użytkownika
jolantina
Weteran

  • Posty: 357
  • Dołączył(a): Śr 25 lut, 2009 21:11
  • Lokalizacja: Hogwart

Pt 13 lut, 2015 15:47

ciekawie się prezentuje.

malenka123
Rozkręca się

  • Posty: 86
  • Dołączył(a): Pn 21 lip, 2014 19:06

Pt 13 lut, 2015 17:27

Koła są pompowane, świetnie sprawdzają się ma spacerach - prawdziwych a nie do sklepu i z powrotem. :)

Avatar użytkownika
jolantina
Weteran

  • Posty: 357
  • Dołączył(a): Śr 25 lut, 2009 21:11
  • Lokalizacja: Hogwart

Wt 17 lut, 2015 18:29

Zgadzam się że koła pompowane są najlepsze na spacery. Sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach np. po plaży, w parku czy po żwirze, bo nie grzęzną, a pianowe/plastikowe to raczej po mieście i sklepach.

halcia80
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Wt 07 paź, 2014 10:55

Cz 28 maja, 2015 17:04

Ja miałam okazję jeździć też Baby Active Ballerina (ale na mniejszych kołach). Minusy? budka rozkłada się w gondoli tylko raz, tzn. albo jest zamknięta albo całkowicie złożona - do połowy się nie uda jeśli wózek jedzie. Od razu opada. I kosz pod wózkiem "dzwoni" przy wertepach spacerówki jeszcze nie używałam, więc nie mogę powiedzieć nic na ten temat, ale ogólnie nie była zadowolona z tego wózka

gargamelek
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Cz 21 maja, 2015 16:57

Pt 29 maja, 2015 07:22

Nie polecam modnych wozkow z gondolka bo dzieci szybko z nich wyrastaja owszem szal i wyglad jest tylko szkoda na nie kasy bedzie dobry hak dxidzius ma miesiac moze trzy i rodzisz w lato bo inaczej to lipa a spacerowy wyprofilowany jest jsko siedzisko tylko:(
Za to polecam silver sross jest super ma duzo miejsca i jest wytrxymaly i dziecko 3letnie sie zmiesci ;)

emi
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Śr 07 sty, 2015 17:45

N 31 maja, 2015 14:14

Zgadzam się że jeśli masz za dużo pieniędzy możesz kupić wózek za 800 funtów, osobiscie kupiłam wózek na ebay i używałam go do 7-8 miesiac potem przeszłam na spacerówke. Zwykły wózek jaki nie bedzię jest wiekszy od spacerówki i zajmuje dużo miejsca w domu. Jesli nie posiadasz auta to i nosidełko na niewiele Ci się przyda. A ja miałam opony pąpowane i wygodnie i miękko wózkiem się jejzdziło. Moim zdaniem szkoda kasy wydawać na drogie rzeczy dla dzieci, naprawde szybko z nich wyrastają

misiano
Rozkręca się

  • Posty: 36
  • Dołączył(a): Pt 06 lut, 2009 14:16

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do RODZICE

cron