potrzebna pomoc :(

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 02 cze, 2015 14:01

:-( witam szukam pomocy ,wraz z dziećmi chcę przyjechać do Anglii w wakacje co muszę pozałatwiać i czy da się bez języka zapisać dzieci do lekarza i do szkoły ,dzieci mam w wieku 9lat i 15 lat a może ktoś by pomógł w załatwieniu tego wszystkiego ...i może ktoś jest z miejscowości WALLSEND bo tam będziemy mieszkać ( z góry dziękuję za odpowiedz ,,,może istnieja dobrzy ludzie chcący pomódz.....)

Avatar użytkownika
alla12345
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Wt 02 cze, 2015 13:43

Cz 04 cze, 2015 20:45

A czemu ten smutek. Jedziesz bo chcesz czy bo musisz to jest zasadnicza kwestja. Troszke wiecej usmiech a bedzie lepiej. Teraz co do Twoich pytan. Czy dasz rade bez jezyka. Bedzie ciezko i to nie z bankiem szkola czy doktorem, bo tam albo znajdziesz polaka ktory ci pomoze albo przez telefon bedzie ci ktos tlumaczyl. Problemem moze byc praca. Bez jezyka moze byc niestety bardzo kiepska lub wcale, wtedy bedize jeszcze wiecej smutku i rozczarowania. Ale jak nie przyjedziesz to sie nigdy tego nie dowiesz, czasami lepiej zalowac ze sie cos zrobilo niz zalowac ze sie czegos nie zrobilo. Ja przyjecalem w 2007 bez jezyka i jakos dalem rade, jezyka sie nauczylem i jest OK.

Powodzenia.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Pt 05 cze, 2015 07:29

:) dzięki bardzo pozdrawiam ale nie z przymus mnie zmusza tylko tak mysle leprze życie dla moich dzieci no i też mój mąż jest tam już rok ....;) smutna bo nie wiedziałam co musze zrobić żeby być tam a praca jak to mówią dla chcącego nic trudnego ....

Avatar użytkownika
alla12345
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Wt 02 cze, 2015 13:43

So 06 cze, 2015 19:42

dziękuję wam kochani tym którzy się :) do mnie odezwali pozdrawiam was ;)

Avatar użytkownika
alla12345
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Wt 02 cze, 2015 13:43

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Powrót do Forum ogólne

cron