Komunia w maju! Macie jakieś pomysły na prezent?!

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Śr 27 maja, 2015 14:42

sezon komunijny w trakcie, jak zawsze elektronika jest na czasie, nowe wersje laptopów, tabletów, smartfonów... dawno temu rower i zegarek na rękę były wymarzonymi prezentami komunijnymi, ale te czasy już nie wrócą, zawsze mnie zastanawia, co napędza taki popyt na kosztowne prezenty komunijne...

Alan.W
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 14:56

Śr 27 maja, 2015 17:30

Też byliśmy w tym roku na komunii w Polsce. Mojej chrześniaczce kupiliśmy po prostu złoty komplet: kolczyki, bransoletkę i łańcuszek. Myślę, że to uniwersalny prezent no i złoto nie tarci na wartości.

Fighter
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Pt 22 maja, 2015 08:09

Cz 28 maja, 2015 11:07

Jak za czasów moich komunii, dobrze jest kupić jakiś rower górski albo zegarek. :) jak kompletnie się nie ma pomysłu na prezent to wtedy już jest lepiej nie kupować nic rzeczowego tylko wtedy dać w kopercie odpowiednią ilość funduszy. To takie rozwiązanie optymalne.

cwanabestia
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Cz 21 maja, 2015 17:04

Wt 02 cze, 2015 09:43

Ja uważam że do rodziców powinna należeć decyzja kiedy kupić dziecku komputer, telefon itp. Rower jestem w stanie jeszcze zrozumieć, ale jako prezent od rodzica chrzestnego, ale te wszystkie inne prezenty które daje sie teraz dzieciom nie mieszczą mi się w głowie

braborek
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Pt 22 maja, 2015 17:56

Cz 04 cze, 2015 20:50

Do £100 kupisz jakas fajna trampoline jak dziecko lubi skakac :) Prezend sporyc rozmiarow a z tego co wiem to w polsce ceny tez dosyc spore.
Ja 8ft z siatka ochronna w Argosie kupilem za 89 przeceniona podobno ze 170.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Pt 05 cze, 2015 06:14

Teraz to tak w modzie na te komunie na pewno są jakieś sprzęty elektroniczne. Mam tu na myśli tablet albo xboxa. Warto to kupić ale prezent nie jest tani..Zawsze można taniej kupić na pewno rower górski dla malca. Z korzyścią dla niego bo będzie się sportował :D:D

robercik
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Pt 05 cze, 2015 06:07

Pn 08 cze, 2015 21:07

zgadzam się ze slonick, ja jako dziecko dostałam masę różnych maneli które z czasem straciły dla mnie wartość, za to złote kolczyki i pierścionek mam do dziś i przywołują wspomnienia o osobach które mi je dały, z tego się po prostu nie wyrasta

links234
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pt 05 cze, 2015 08:27

Wt 09 cze, 2015 11:41

Takie sprzęty jak telefon, konsola do gier czy laptop to można kupić na urodziny. Ja też nie wiem skąd wziął się ten pomysł na kupowanie drogich prezentów na komunię. Wiadomo, że zawsze można dać jakiś drobiazg, ale ludziom już zaczyna odbijać. Niektórzy fundują dzieciom.. quady :D

wlosiu
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Cz 28 maja, 2015 19:51

Cz 11 cze, 2015 10:36

Tak, mnie też się wydaje, że coś z biżuterii typu bransoletka, pierścionek lub kolczyki to będzie taka pamiątka na długie lata. Wcale nie musi kosztować olbrzymich pieniędzy a efekt będzie jak trzeba. Teraz ta spirala prezentów to przerażająca jest powiem szczerze.

Migdaliavip32
Początkujący na forum

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): Cz 14 maja, 2015 06:06

Cz 11 cze, 2015 20:16

tradycyjnie dzieciom kupuje się laptopy, tablety i tym podobny sprzęt, moim zdaniem to prezent dobry na urodziny albo na gwiazdkę a nie na komunię, ale co zrobisz - taka moda ;) z bardziej rozsądnych prezentów, to dziewczynkom dobrze jest kupić coś z biżuterii np. łańcuszek, kolczyki, chłopcu - zegarek :)

szubert88
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Pn 25 maja, 2015 21:06

So 13 cze, 2015 04:57

Tak tylko teraz wiecie, że w Polsce zapanowała moda na sprzęt elektroniczny..Coraz to droższy i coraz to większej cenie ;) jeśli ktoś nie dostanie na prezent jakiegoś tablteta albo jakiejś konsoli xbox to go poważnie w szkole dzieciaki nazywają ciotą. Bo oni zawsze ze sobą się porównują prezentami, smutne ale prawdziwe :(

juro
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Wt 02 cze, 2015 17:53

Wt 16 cze, 2015 19:51

No smutne, nie ma co... elektronika na komunii to mus, inaczej nie przejdzie i co powie taki dzieciak następnego dnia w klasie? Że prezentów na komunię nie dostał? kiedyś szałem był elektroniczny zegarek i kalkulator, teraz najnowsza konsola do gier, tablet, smartfon czy coś w tym rodzaju, nie wydaje mi się, że to się kiedykolwiek zmieni.

ciara21
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Śr 03 cze, 2015 21:14

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Powrót do Forum ogólne

cron