Czy mogę wziąć kredyt hipoteczny w Polsce?

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Śr 20 maja, 2015 08:38

Obecnie pracuję za granicą ale chciałabym kupić mieszkanie w Polsce. Mam duży wkład własny i pomyślałam sobie,ze mogłabym dobrać połowę w kredycie hipotecznym. Wynajełabym komuś to mieszkanie i oni by spłacali raty :)
Miałabym pewne zabezpieczenie na przyszłość. Czy da się zaciągnąć kredyt w PL gdy pracuję tutaj?

malenka123
Rozkręca się

  • Posty: 84
  • Dołączył(a): Pn 21 lip, 2014 19:06

Śr 20 maja, 2015 08:55

Pewnie,że możesz. Kredyt hipoteczny jest dość łatwo wziąć. Trzeba mieć tylko odpowiednie dochody do tego. Liczyłaś sobie już zdolność kredytową?

W sieci są różne porównania kredytów. Sam brałem kiedyś w Alior Banku bo tam była najlepsza oferta. Jestem jednak zdania,ze warto byłoby sobie przejrzeć oferty różnych banków.Tak dla porównania .

Milosz
Rozkręca się

  • Posty: 56
  • Dołączył(a): Pn 23 mar, 2015 14:52

Pn 25 maja, 2015 09:58

Wcale nie jest to takie proste. Dochody polaków pracujących za granicą nie są wcale tak mile widziane w bankach. Przede wszystkim kredyt hipoteczny otrzymasz w tej walucie, w której zarabiasz. Zapomnij o złotówce. A i twoje dochody (w zależności od banku) mogę zostać obcięte.

SaundraXyz666
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Cz 14 maja, 2015 06:30

Pn 01 cze, 2015 18:07

Oczywiście że możesz wziąć kredyt w Polsce pracując w UK. Jeśli tylko zatrudnienie w Uk jest legalne to nie ma z tm żadnego problemu. Wiem bo sprawę przerabiałem na własnej skórze i skończyła się jak najbardziej pomyślnie.

Kajkosz
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Pt 22 maja, 2015 17:29

Śr 17 cze, 2015 11:18

Z tego co się orientuję, to w ostatnim czasie weszła rekomendacja i banki mogą udzielać kredytów tylko w tej walucie, w której kredytobiorca zarabia. A jest w tym taki problem, że w ofercie banków będzie bardzo trudno znaleźć kredyt hipoteczny w GBP.

Don Konrado
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Wt 08 paź, 2013 16:43

Wt 23 cze, 2015 07:14

Witaj. Przepisy się pozmieniały i niestety nie jest tak łatwo, jak było kiedyś. Obecnie kredyt hipoteczny otrzymasz tylko w tej walucie w której zarabiasz. Chyba, że znajdziesz współkredytobiorcę z dużo wyższym dochodem i wtedy Twój zostanie przeliczony na PLN i obcięty do dochodu współkredytobiorcy.

Badzioch
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Pt 05 cze, 2015 12:22

Pn 06 lip, 2015 17:20

Oczywiście jak najbardziej możesz skorzystać z takiego kredytu w Polsce. Masz duży wkład własny więc na pewno dostaniesz go bez problemów. Powodzenia.

Aguleńka
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Wt 30 cze, 2015 09:50

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do POGADUCHY

cron