Wolontariat

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Wt 11 wrz, 2012 13:56

Hej, bardzo polecam Durham jako miasto do zycia/studiowania. Ja jestem po historii i pracuje w archiwum w Durham. Bardzo fajnych ludzi tu poznalem. Okolice przepiekne jak ktos lubi dlugie spacery wzdluz rzeki Wear z widokiem na katedre i zamek. Wiele sciezek rowerowych, ktorymi mozna po calym hrabstwie sie poruszac w zasadzie. Dla ambitniejszych jest rowniez trasa coast to coast, ktora biegnie przez Durham.

Polecam skorzystac z Guided Walks oferowanych przez Durham County Council. Kolega archiwista je prowadzi. Jest kopalnia wiedzy o okolicy i ludziach. Oferuje kilkulmilowe spacery po wybranej okolicy opowiadajac przy okazji ciekawe historie. Sprawdzcie na stronie http://www.durham.gov.uk/...x?ServiceId=468
to zdaje sie tylko £5. Naprawde warto.

Dla tych, ktorzy po calym tygodniu pracy/studiowania pragna sie troche poruszac i popracowac fizycznie dla dobra innych polecam sontaktowac sie z County Rangers (jestem tam wolontariuszem) i jest okazja popracowac tak jedna sobote w miesiacu w okolicznych rezerwatach przyrody (ktorych jest calkiem sporo) i nauczyc sie np jak budowac te piekne murki kamienne bez zaprawy, naprawiac ploty, ciac krzaczory, mozna kosic trawe, rozpylac trucizne na jakies zielsko, ktore rosnie gdzie nie powinno. Dla kazdego cos sie znajdzie. Wszyscy chcemy korzystac z pieknie urzadzonych sciezek i parkow i wlasnie sami mozemy o to zadbac. B
ardzo zapraszam!

Alracubba
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): N 19 sie, 2012 17:18
  • Lokalizacja: Durham

Cz 13 wrz, 2012 09:07

Oczywiście - to interesująca propozycja. Byle tylko nie wpaść w tę obojętność, albo melancholię, która niczego dobrego nie wróży.
Nawiasem w Gateshead mamy też ciekawe propozycje i też potrzebne wyrwanie się z letargu.

Edward
Początkujący na forum

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): Cz 28 maja, 2009 16:12
  • Lokalizacja: Gateshead

Cz 13 wrz, 2012 18:45

zdecydowanie by sie przydalo, zeby Polacy bardziej udzielali sie i pomagali innym i byli aktywniejsi w srodowisku lokalnym. Nie wymaga to zazwyczaj zadnych nakladow finansowych (zalezy to glownie od tego co sie chce robic i jak bardzo zaangazowac) Wiele ciekawych organizacji dziala tylko dzieki wolontariuszom jak life boats czy mountain rescue i ile mozna sie przy okazji nauczyc i przygoda nieraz na cale zycie!

Alracubba
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): N 19 sie, 2012 17:18
  • Lokalizacja: Durham

Pn 29 gru, 2014 00:10

Witam
Jestem chętny do pomocy w różnych pracach jako wolontariusz, mogą to być różne zajęcia, chciałbym w ten sposób pomóc oraz dzięki temu szlifować swój angielski, zakres prac dowolny, wolny czas głównie weekend. Nie wiem czy posty powyżej są aktualne jeśli ktoś ma bieżące informacje na temat wolontariatow będę wdzięczny.
Pozdrawiam

Szoszon
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): N 28 gru, 2014 18:14

Cz 23 lip, 2015 12:06

Zgadzam się, nie ma piękniejszej rzeczy jak własny rozwój duchowy i wsparcie dla innych ludzi. Tak naprawdę w życiu ważna jest obecność drugiego, szczęśliwego człowieka, a nie wartości materialne. Zyskujemy na tym dużo więcej niż myślimy. Polecam tego typu akcje.

ozanna
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Wt 07 lip, 2015 21:40

Pt 24 lip, 2015 23:13

Własnie uważam, że wszelkie formy wolontariatu są bardzo pomocne żeby nie wpaść w rutynę i marazm codzienności. Sama jeszcze w Polsce pomagałam w hospicjum dla dzieci i w schronisku dla bezdomnych zwierząt - dla siebie, żeby odreagować różne złe przeżycia i to było najlepsze co mogłam dla siebie zrobić.

Hnmeralda
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 06 lip, 2015 16:03

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powrót do HOBBY UK