Darmowa służba zdrowia.

So 08 sie, 2015 12:46

Witam planujemy wyjazd do UK dokładnie do Hull i mamy pytanie czy ktoś się orientuje jak wygląda sluzba zdowia dla nowo przybyłych. Jestem w 2 mscu ciąży i czy poród i cała opieka podczas ciąży jest darmowa? Bo słyszeliśmy ze weszły w zycie jakies nowe przepisy. W latach 2007-2012 mój chłopak pracował w uk legalne czy będzie to brane pod uwagę? Jak wygląda sytuacja z praca w tym regionie?Czy jeżeli chłopak podejmie prace to na jego karte mogę mieć darmowa sluzbe zdrowia? z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

iwona1988
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): So 08 sie, 2015 10:30

So 08 sie, 2015 19:32

W tym linku jest pelna informacja - oficjalna ze strony
www.citizensadvice.org.uk/healthcare/he ... om-abroad/
W skrocie: aby uzyskac pelne prawo do leczenia za darmo trzeba udowodnic swoj status rezydenta, na żądanie szpitala trzeba przedstawic potwierdzenie oplacania Council Tax, dolaczyc rachunek za gaz, prad lub wode.
Nowo przybylym darmowe leczenie nalezy sie tylko w przypadku naglych wypadkow. Warto rowniez uzyskac Karte Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego EHIC w Polsce. Najlepiej bedzie jak wykupicie prywatne ubezpieczenie kosztow leczenia do czasu, az znajdziecie mieszkanie i prace.

pozdrawiam Max

Avatar użytkownika
Max24
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): So 22 mar, 2014 21:36
  • Lokalizacja: United Kingdom

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES