;)

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Śr 29 lip, 2015 09:33

Czy jest ciężko z założeniem konta w loyds banku z małą znajomością języka

Avatar użytkownika
alla12345
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Wt 02 cze, 2015 13:43

Śr 29 lip, 2015 10:58

Nie wiem czy Lloyds Bank ma jakakolwiek znajomosc jezyka.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Śr 29 lip, 2015 12:02

Odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz, gdy pójdziesz do Lloyds banku otworzyć konto.

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Śr 29 lip, 2015 19:20

:D spoko

Avatar użytkownika
alla12345
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Wt 02 cze, 2015 13:43

Cz 13 sie, 2015 14:17

Znajomość języka to najmniejszy "pikuś". Bo np. w BARCLAYS ostatnio, podczas zakładania konta zażyczyli sobie tyle dokumentów, że hohoho.
I tak np. poproszono mnie o następujące dokumenty:
- potwierdzenia adresu zamieszkania - rachunki co najmniej 2 na moje imię i nazwisko
- NIN
- zapytano kiedy po raz pierwszy pojawiłam się w UK i czy pracowałam wcześniej - po potwierdzeniu poproszono do wglądu "home office"
- zapytano czy posiadam dom z wynajmu, dom z counsilu, czy dom "prywatny"
- po potwierdzeniu, że dom kupiony jest na kredyt - poproszono o tax counsil - dokument, na którym powinno być moje i męża imię i nazwisko oraz dokument potwierdzający, że jestem ubezpieczona na życie.
- paszport
Nie pytano o pracę, o jej potwierdzenie w postaci kontraktu itp.
Ja nie miałam problemu z dostarczenie tych wszystkich dokumentów, ale już np. mój siostrzeniec, który przyjechał tu na wakacje "dorobić" otrzymał odmowę założenia konta w tymże banku.
To tyle. Taka informacja. Może komuś się przyda. Pozdrawiam. Konto zakładałam w lipcu br.

gosiak77
Bywalec

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Cz 08 wrz, 2011 15:18
  • Lokalizacja: 2000km stąd

Cz 13 sie, 2015 19:30

gosiak77 napisał(a):Znajomość języka to najmniejszy "pikuś". Bo np. w BARCLAYS ostatnio, podczas zakładania konta zażyczyli sobie tyle dokumentów, że hohoho.
I tak np. poproszono mnie o następujące dokumenty:
- potwierdzenia adresu zamieszkania - rachunki co najmniej 2 na moje imię i nazwisko
- NIN
- zapytano kiedy po raz pierwszy pojawiłam się w UK i czy pracowałam wcześniej - po potwierdzeniu poproszono do wglądu "home office"
- zapytano czy posiadam dom z wynajmu, dom z counsilu, czy dom "prywatny"
- po potwierdzeniu, że dom kupiony jest na kredyt - poproszono o tax counsil - dokument, na którym powinno być moje i męża imię i nazwisko oraz dokument potwierdzający, że jestem ubezpieczona na życie.
- paszport
Nie pytano o pracę, o jej potwierdzenie w postaci kontraktu itp.
Ja nie miałam problemu z dostarczenie tych wszystkich dokumentów, ale już np. mój siostrzeniec, który przyjechał tu na wakacje "dorobić" otrzymał odmowę założenia konta w tymże banku.
To tyle. Taka informacja. Może komuś się przyda. Pozdrawiam. Konto zakładałam w lipcu br.

Bo to Barclays. Co za idiota polecił Ci ten bank?

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

So 15 sie, 2015 16:06

To mój świadomy wybór. W mojej miejscowości są raptem 4 banki. Każdy ma inne życzenia , aby zostać ich klientem. A ten dlatego, bo czynny najdłużej, bo aż do 17tej. To luksus w porównaniu z bankiem mojego męża HSBC - łaskawie obsługują do 15.30. Masakraaaa

gosiak77
Bywalec

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Cz 08 wrz, 2011 15:18
  • Lokalizacja: 2000km stąd

Wt 18 sie, 2015 10:56

Tylko do tej godziny obsługują, 15.30. Widocznie tak musi być, oczywiście z tym się trzeba pogodzić. Ja mam w tym banku :) Pierwszy raz moi drodzy usłyszałem o nim ale to w Polsce bo akurat duży oddział HSBC jest w PL w Krakowie. Tak później się dowiedziałem, że to bank z UK.

lambrou
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Wt 18 sie, 2015 10:53

Wt 18 sie, 2015 13:21

Barclays

potrzebne dokumenty
National ID
NIN z Jobcentre Plus

zwykłe konto, bez opłat z mozliwościa zmian na inne w przyszłości

założone szczęsliwie wczoraj
bez zbędnych problemów

angie222
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Wt 18 sie, 2015 13:16

Wt 18 sie, 2015 14:20

Z Barcleysem i Lloydsem nie mam doswiadczen, za to nie polecam na pewno konta w HSBC. Niby nic zlego nie robia, ale bardzo malo tez daja. Santander jest godny polecenia. Konto 1-2-3 daje naprawde niezle bonusy.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Wt 18 sie, 2015 21:19

Slonick napisał(a):Z Barcleysem i Lloydsem nie mam doswiadczen, za to nie polecam na pewno konta w HSBC. Niby nic zlego nie robia, ale bardzo malo tez daja. Santander jest godny polecenia. Konto 1-2-3 daje naprawde niezle bonusy.

I tu muszę zgodzić się z tobą. HSBC jest drugim bankiem, który odradzam.

Avatar użytkownika
andypolo
Weteran

  • Posty: 426
  • Dołączył(a): Pt 17 lut, 2012 20:25
  • Lokalizacja: C-L-S

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Powrót do Forum ogólne

cron