Akwarium hobby.

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Pn 21 wrz, 2015 21:37

Witam. Jestem w tym Hobby od ok 6 miesięcy. Kiedy zaczynałem nie wiedziałem zupełnie nic, trochę już się nauczyłem metodą prób i błędów (portfel boli mnie do dzisiaj). Szukam kontaktu z ludźmi którzy mają akwarium lub chcieliby założyć akwarium w celu wymiany doświadczeń i informacji.

Moje krewetki: Red Cherry, Amano i Green Jade, niedobitki Bumblebee. Poległem z Glass Shrimp i Tiger Shrimps. Niebawem spróbuję jeszcze raz z tymi gatunkami.
Hoduję kilka gatunków ślimaków: Pond, Ramshorn, Malaysian Trumpet, Nerite: Zebra, Helmet i Orange Track, Ampularia Zółta i Brązowa, Assassin (Helena) i jeszcze jakiś Horn ( brązowo czarny z białym szpicem).
Mam kilka rybek ale nie rozmnażam ich: Harlequin Rasboras, Glass Fish , Neon Tetra (czerwone). Pozbyłem się Rosy Barbs bo myślałem że to one zjadają mi shrimpy, ale jak się okazało miałem jakąś olbrzymią krewetkę (prawn z dużymi pincerami) i to ona chyba zjadała moje RCS.

Planuję zakup małży słodkowodnych i kilku nowych gatunków krewetek ale chyba poczekam z tym do następnego roku.

W planach mam zakup beczki na zbieranie deszczówki i budowa jakiegoś harvesting system do zbierania jej, być może nawet połączenie kilku beczek - ktoś sprzedaje je za £5 w Ashington na gumtree i ebayu. Dlaczego deszczówka? Po zbadaniu deszczówki okazało się ze ma idealne parametry: pH 7.5 , Ammonia 0.25, Nitrate 0, Nitrite 0, TDS 16, Phosphate 0, KH 0, GH 0. Jak widac deszczówka jest o wiele bardziej czysta od wody z kranu, nie zawiera chloru i innych "ulepszaczy/oczyszczaczy". Poza ammonią ktora i tak jest na bardzo niskim poziomie to reszta parametrow jest idealna dla większości ryb i krewetek. (Tu biorę głęboki wdech i staram się zapomnieć ze kupiłem dośc drogi Filtr RO żeby uzyskać takie same parametry wody filtrując wodę z kranu).

Polecam sklepy:
Blaydon Exotics - duży wybór rybek, roślin prawie nie ma, a te co są to lepiej nie brać bo pełno w nich ślimaków.
The Pet Outlet w Royal Quays - Duży wybór rybek, krewetki Amano i Bamboo/Wood, węże, żółwie wodne i stepowe, rośliny. Na roślinach są ślimaki więc trzeba je pomoczyć z miesiąc zanim się je włoży do akwarium.
Pets at Home w North Shields i Byker - duży wybór rybek, dużo roślin, krewetki Amano i Bamboo/Wood, ślimaki Nerite: Zebra i Orange Track i kilka innych ślimaków stożkowych, bearded dragon, gekony, węże ,żólwie stepowe. Rośliny nie mają ślimaków - chyba jako jedyni mają czyste rośliny :D

Jeżeli ktoś planuje zakup akwarium to mogę doradzić co i jak wybrać i jak wystartować.

mareq133
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Pn 21 wrz, 2015 20:25

Cz 24 wrz, 2015 03:28

Czy na prawde jest tutj tylko nasdwóch co w akwarystyce siedzą?

Odezwe sie na priv w wolnej chwili ;)

Avatar użytkownika
cegielka111
Rozkręca się

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): Pn 02 sie, 2010 14:37
  • Lokalizacja: Darlington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do HOBBY UK

cron