Szukam pracy

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Śr 04 lis, 2015 09:23

Witam . Czy ma ktoś namiary na kogoś kto potrzebuje ludzi do pracy na produkcji itd ? Bez wymaganego języka ang,lub z podstawową znajomością ? Okolice Gateshead/Sunderland/Newcastle

aniamyszka22
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Wt 20 paź, 2015 12:17

Cz 05 lis, 2015 00:04

Jeśli masz podstawową znajomość angielskiego to przejdź się po agencjach i zostaw CV (o ile jeszcze tego nie zrobiłaś...). Z tego co wiem to Paradise Foods zawsze szukają pracowników, bo przemiał jest tam niezły. Obecnie chyba Solutions dla nich rekrutuje ludzi.

Avatar użytkownika
igrekfau
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Śr 09 wrz, 2015 23:04
  • Lokalizacja: ncstl

Cz 05 lis, 2015 19:13

Ja pracowałam pod Solution i tam nie mam zamiaru wrocic, klamia na kazdym kroku. Duzo prawdopodobienstwo, ze bawia sie w Umbrella Company. Odciagaja z kazdej tygodniowki kase za rozliczenie. MTREC ma ostatnio duzo ofert, Solution z doświadczenia polecam... omijać.

chloe007
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 27
  • Dołączył(a): Śr 07 sty, 2015 15:25

Cz 05 lis, 2015 19:20

Odn. tej agencji zgodzę się, też dla nich robię (póki co, niestety). Tym niemniej, jeśli się jest bardzo zdesperowanym, to można tam iść, bo praca zawsze jest. Mam znajomych co pracowali w Paradise (krótko, ale jednak) - bo nie mieli innego wyjścia. Odn Umbrelli, przekrętów na zwrocie podatku jest różnie - Solutions mają co najmniej kilkanaście różnych payrolli, jedne lepsze, drugie gorsze, zależy jak trafisz. Zresztą, ja teraz robię bezpośrednio pod agencją, a wcale nie jest lepiej. Ale to w sumie rozmowa na osobny wątek.

Avatar użytkownika
igrekfau
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Śr 09 wrz, 2015 23:04
  • Lokalizacja: ncstl

So 07 lis, 2015 16:13

Dokladnie jak nie masz wyjscie, to kazda jest dobra to prawda, ale jak masz mozliwosc unikaj ich jak ognia. Jak pisalam, duzo MTERC ostatnio sie reklamuje i duzo jest ich ofert na jobmatch, czy jak sie zwie ta stronka?

chloe007
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 27
  • Dołączył(a): Śr 07 sty, 2015 15:25

N 08 lis, 2015 16:02

Czy dobrze zrozumiałem, że chodzi o firmę :
http://www.solrecruit.co.uk/

Radzicie by jej unikać? A możecie podać przyklady dlaczego?

vikodin66
Bywalec

  • Posty: 122
  • Dołączył(a): Cz 07 lut, 2013 16:14
  • Lokalizacja: Sunderland

Cz 12 lis, 2015 01:04

Oprócz standardowych narzekań (nie do końca praca wygląda tak jak miała wyglądać), jakieś tam małe "detale" się nie zgadzają - typu ile pracujesz a za ile Ci płacą (np pracujesz 8h ale płacą Ci za 7,5). Problemy z holiday pay (znajomi walczyli w zeszłym roku dłuugo ale i tak całości nie dostali), no i te wspaniałe Umbrelle. Rząd Jej Królewskiej Mości ma co prawda zamiar to ukrócić, bo działają one na granicy prawa, a w pewnych przypadkach nawet bezprawnie, ale to dopiero w nowym roku podatkowym. Przypadki są różne, ale generalnie nigdy nie wychodzisz na tym dobrze bo raz że płacisz śmiesznie niski podatek i tax (co ma potem wpływ na ewentualną emeryturę i inne świadczenia), dwa że Umbrelle pobierają od twojej pensji prowizję (nieraz niemałą), trzy że HMRC może na koniec roku podatkowego stwierdzić, że zwrot kosztów za dojazd ci się nie należał, i musisz oddać - o ile jeszcze jakiejś kary nie wlepią. O Umbrellach i jak one funkcjonują sporo jest tutaj.

Avatar użytkownika
igrekfau
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Śr 09 wrz, 2015 23:04
  • Lokalizacja: ncstl

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do POGADUCHY

cron