Wysypka u nieubezpieczonego dziecka

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Śr 23 gru, 2015 10:00

Hej. Rodzina przyjechała do mnie ma swoeta i od paru dni zauważyliśmy wysypkę male pecherzyki z woda, nie swedzi. Chcialabym isc z nim do lekarza ale nie wiem jak to sie odbywa, jakie dokumenty potrzebujemy ile kosztuje wizyta i czy lepiej pogotowie czy gp?

Stonkauk
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Pt 11 paź, 2013 10:36

Śr 23 gru, 2015 13:43

Musi miec karte EHIC (Europejska Karta Ubezpiecznenia Zdrowotnego)

European Health Insurance Card to bezpłatna brytyjska karta ubezpieczenia zdrowotnego, która upoważnia do darmowego lub częściowo refundowanego korzystania z podstawowych usług medycznych podczas wizyty w krajach Europy.

justyna
Rozkręca się

  • Posty: 69
  • Dołączył(a): Cz 23 lis, 2006 15:39

Śr 23 gru, 2015 16:58

Najlepiej udać się do Walk in Centre (dpowiednik polskiego pogotowia).
Ja byłam z ojcem który przyjechał w odwiedziny. Nie był ubezpieczony, zabrali go z Walk in Center karetką do szpitala na badania i nic nie płaciłam.
To było 3 lata temu ale chyba nic się nie zmieniło.

LWQ
Rozkręca się

  • Posty: 71
  • Dołączył(a): Cz 30 mar, 2006 07:38
  • Lokalizacja: Sunderland

Śr 23 gru, 2015 18:19

mozesz tez udac sie do apteki z dzieckiem i poprosic o poradę, moze dadzą odrazu jakas masc.

zuza
Rozkręca się

  • Posty: 82
  • Dołączył(a): Śr 02 maja, 2007 11:08

So 26 gru, 2015 12:02

W aptece w ciągu handlowym w Kingston Park, zazwyczaj jest farmaceuta na dyżurze w święta to powinien pomóc jakoś.

Co do ubezpieczenia, to warto zwracać na to uwagę bo mozna sporo zapłacić:
Pani Marzena ( imię zostało zmienione ) przyjechała do Anglii około 1 rok temu. 3 miesiące temu straciła statut bezrobotnego. Miesiąc temu urodziła w Wielkiej Brytanii w okolicach Liverpool dziecko . Dostała do zapłaty 3000 funtów.
Przedstawiamy państwo kopie dokumentu i sumę do zapłaty za poród Polki w Wielkiej Brytanii, aby każdy z was, kto planuje urodzić dziecko w Anglii i dopiero przyjechał do Anglii lub mieszkał ale stracił statut osoby bezrobotnej albo jest na zasiłku dla bezrobotnego i może stracić już niedługo. Po prostu dla takich osób poród jest już płatny.

http://polskie-echo.com/porod-dla-polak ... y-na-stol/

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 04 sty, 2016 22:13

Bylam w aptece, poprosilam o masc cynkowa na ospe i obylo sie bez wizyty u lekrza :)

Stonkauk
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Pt 11 paź, 2013 10:36

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Powrót do Forum ogólne

cron